9eb1ba39 d6c0 4d70 8647 d5f802019787 - آسیاتک برای میزبانی از سایت‌های خارجی آماده است
اشتراک

آسیاتک برای میزبانی از سایت‌های خارجی آماده است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

محمد علی یوسفی زاده مدیرعامل آسیاتک در گفتگوی اختصاصی با زومیت در مورد دیتاسنتر این شرکت بیان کرد: «ما با توجه به تجربه‌ای که از سال ۹۰ به دست آوردیم، دیتاسنتری را در آسیاتک طراحی کردیم که توانایی ارتباط مناسب و با حجم زیاد را برای سرویس‌های پر ترافیک داشته باشد.»

یوسفی زاده ادامه داد: «به این باور رسیده‌ایم که دیتاسنتر‌ها می‌توانند دو دسته باشند. دیتاسنترهایی که حجم زیادی از تجهیزات را نگهداری می‌کنند ولی مقدار خروجی‌ آنها در سطح تجاری خیلی کوچک است، مانند دیتاسنتر بانک‌ها و سازمان‌های دولتی بزرگ. در این دیتاسنتر‌ها محتواها محتوای با ارزشی است ولی خروجی دیتاسنتر شاید با مگابیت بر ثانیه اندازه‌گیری شود.»

 مدیرعامل آسیاتک افزود: «ولی ما باید دیتاسنتری طراحی می‌کردیم که به ازای هر رک، ۴۰ گیگابیت بر ثانیه را تراکنش کرده و تحویل شرکت زیرساخت یا مراکز تبادل داده داخلی برساند. این طراحی انجام شده و تجهیزات نیز خریداری شده است. امیدواریم تا ۱۵ شهریور دیتاسنتر ما بر این ساختار بارگذاری می‌شود. »

یوسفی زادی در مورد آمادگی میزبانی وب‌سایت‌ها و سرویس‌های خارج از ایران اعلام کرد: «ما آمادگی این را داریم که در دو دیتاسنتر خود سرویس‌هایی با حداقل ترافیک میانگین ۵۰۰ مگابیت‌برثانیه را پوشش دهیم. آمادگی این اتفاق وجود دارد که محتواهای خارجی که در ایران تراکنش دارند، به صورت CDN یا به صورت نسخه‌ی ایرانی با استفاده از انواع روش‌های روز دنیا در دیتاسنتر ما میزبانی شوند.

مدیرعامل آسیاتک در مورد مذاکره با سرویس‌های خارجی برای حضور در دیتاسنترهای این شرکت گفت: «در حال حاضر این اتفاق در دیتاسنتر ما انجام شده و آمادگی میزبانی سایت‌ها و سرویس‌های خارجی را داریم اما مذاکراتی انجام نشده است. اصلا نیازی نیست برای آمدن خارجی‌ها به دیتاسنتر خود، به تکاپو بیافتیم. به نظر من با بازشدن منطقی درهای کشور در این بخش به روی خارجی‌ها، کم‌کم این اتفاق می‌افتد و سرویس‌دهنده‌های خارجی به سراغ ما خواهند آمد.»


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 21840 TechnoYab QR Code For: آسیاتک برای میزبانی از سایت‌های خارجی آماده است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *