Colorful easy to use Memos - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ
اشتراک

آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

اکثر کاربران یا حداقل طرفداران سامسونگ با سیستم‌‌عامل اختصاصی این کمپانی، Tizen، آشنایی دارند. چند سالی است که از ورود این سیستم‌عامل به بازار و افزایش فروش گوشی‌های مبتنی بر آن صحبت می‌شود، اما آی‌او‌اس و اندروید بسیار بی‌رحم‌تر از این حرف‌ها هستند. اگر خاطرتان باشد، این دو سیستم‌عامل قدرتمند حتی به ویندوز فون هم اجازه نفس‌کشیدن ندادند و این در حالی بود که مایکروسافت یکی از غول‌های نرم‌افزاری دنیاست؛ حال هنوز معلوم نیست سامسونگ می‌خواهد با تایزن چه کار کند.

یکی از ویژگی‌های سامسونگ این است که اهمیت زیادی به صحبت منتقدان نمی‌دهد و کارش را آن‌طور که شایسته می‌داند، انجام می‌دهد. در حالی که بسیاری از کارشناسان معتقدند تایزن هیچ شانسی برای ادامه ندارد، سامسونگ همچنان گوشی‌های جدید مبتنی بر این او‌اس را معرفی می‌کند و به پیشروی در خاک دشمن ادامه می‌دهد! اخیرا پرچمدار تایزنی این کمپانی با نام Z2 معرفی شد که برای اولین‌بار از اتصالات پرسرعت ۴G نیز پشتیبانی می‌کند. این گوشی به آخرین نسخه تایزن یعنی ۲.۴.۰.۴ به‌روزرسانی شده است که در ادامه نقاط قوت و تغییرات آن را در مقایسه با گذشته بررسی می‌کنیم. البته پیش از خواندن مقاله در نظر داشته باشید که اکثر این ویژگی‌ها چند سالی است در اندروید و آی‌او‌اس حضور دارند، پس انتظار آشپزی‌کردن از تایزن نداشته باشید! در این مطلب صرفا می‌خواهیم با نسخه جدید این سیستم‌عامل  آشنا شویم و ابدا قصد «آپولو هوا کردن» نداریم! با جی‌اس‌ام همراه باشید.

گزارش تحویل پیام

SMS Delivery Report - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

همان‌طور که اشاره کردیم، بسیاری از این قابلیت‌ها قبلا در سیستم‌عامل‌های رقیب وجود داشته‌اند. به عنوان مثال می‌توان به گزارش تحویل پیام اس‌ام‌اس اشاره کرد که به تازگی وارد تایزن شده است. مطابق تصویر بالا با مراجعه به بخش تنظیمات پیام‌های متنی این بخش را می‌توان فعال کرد.

وضعیت باتری

Battery Status - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

با توجه به این‌که میزان شارژ باتری شاید اولین و مهم‌ترین دغدغه کاربران باشد، سامسونگ در اقدامی قابل تحسین امکانات زیادی به این بخش افزوده است. در این قسمت می‌توان درصد باقی‌مانده شارژ باتری و تخمین مدت‌زمان روشن‌ماندن دستگاه را مشاهده کرد. هشدار‌هایی برای پیشگیری از اتمام شارژ باتری و همچنین وضعیت UPSM یا استفاده بهینه باتری نیز در این قسمت به چشم می‌خورد.

فعالیت زیر تابش مستقیم خورشید

Outdoor Mode    now always available - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

کاربران اکنون می‌توانند به این ویژگی از طریق نوار اعلان‌ها دسترسی داشته باشند. این بخش برای افزایش نور نمایشگر هنگام کارکردن با گوشی در محیط‌های باز است که البته همیشه هم در دسترس نیست و مدت محدودی فعال می‌ماند.

یادداشت‌برداری رنگارنگ

Colorful easy to use Memos - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

اپلیکیشن Memos، که برای یادداشت‌برداری در تایزن قرار گرفته، هم اکنون قابلیت رنگ‌آمیزی نوت‌ها را نیز با خود همراه کرده است. بدین وسیله می‌توان یادداشت‌های کاری را به عنوان مثال قرمز کرد و نوت‌های درسی را به رنگ سبز درآورد تا از یکدیگر متمایز باشند.

یادداشت‌برداری سریع

Quick Memo - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

همان‌طور که از نامش پیداست، Quick Memo برای نوت‌برداری سریع و جداکردن بخشی از متن بدون ورود به اپلیکیشن Memos طراحی شده است. بدین وسیله می‌توان بخشی از متن را انتخاب کرد و گزینه Quick Memo را کلیک کرد.

نور متغیر چراغ‌قوه

Change Torch Intensity - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

امروزه تقریبا همه گوشی‌ها به فلاش دوربین و همچنین اپلیکیشن چراغ‌قوه مجهز شده‌اند. یکی از ویژگی‌های جدید تایزن این است که میزان نور تابیده‌شده توسط فلاش دوربین قابل کنترل است و می‌توان آن را کم یا زیاد کرد.

شخصی‌سازی آیکون‌های صفحه قفل

Customize App shortcuts on Lock Screen - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

صفحه قفل گوشی همه کاربران حاوی تعدادی میانبر به اپلیکیشن‌های پرکاربرد است. در این بخش معمولا اپ‌هایی مانند دوربین، ماشین‌حساب یا گالری قرار می‌گیرند. در آخرین نسخه تایزن امکان شخصی‌سازی این آیکون‌ها به کاربران داده شده تا به دلخواه آن‌ها را حذف کنند یا تغییر دهند.

انتخاب همه فایل‌ها

Now Select all in My files - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

وقتی که در حال مدیریت فایل‌ها در اپلیکیشن File Manager هستید معمولا پیش می‌آید که هزاران فایل جلو چشمتان قرار می‌گیرد و تیک‌زدن همه آن‌ها اندکی سخت است. گزینه «انتخاب همه» برای تایزن در این نسخه قرار داده شده است تا مدیریت فایل‌ها ساده‌تر از گذشته صورت بگیرد. ما هم مثل شما تعجب می‌کنیم از این که تایزن تاکنون این امکان را نداشته است!

امکان انتخاب رینگتون‌های دلخواه

Easy to set custom Ringtones - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

ظاهرا تاکنون انتخاب آهنگ زنگ‌خور خارج از تعداد محدود پیش‌فرض امکان نداشته، اما بخش افزودن آهنگ به این قسمت طراحی شده است. این امکان در سونی‌اریکسون K750 هم وجود داشت، اما به هر حال تایزن نوپاست و برای پیشرفت باید به آن فرصت داد!

افزایش حجم پیام‌های قابل مشاهده

Wider SMS bubbles for quick reading - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

پیش از این پیام‌ها در حباب‌های کوچکی قرار می‌گرفتند که مطالعه آن‌ها را اندکی سخت می‌کرد. اکنون حباب‌های بزرگ‌تری در بخش پیام‌های متنی نمایش داده می‌شود و مطالعه متون آسان‌تر از گذشته شده است.

حالت Beauty Face در دوربین

Beauty face mode in camera - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

در آخرین نسخه تایزن حالت جدیدی به نام Beauty Face به دوربین گوشی افزوده شده است. این فیلتر به کاربر اجازه می‌دهد تصاویر سلفی زیباتری ثبت کند.

بلاک‌کردن پیام‌های ناخواسته

Block unwanted messages - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

همان‌طور که از عنوانش پیداست، در این بخش می‌توان پیام‌های ناخواسته را از شماره‌های ناخواسته بلاک کرد تا دیگر مجبور به خواندن آن‌ها نباشید.

انتقال ACL به کارت حافظه خارجی

ACL in SD card - آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

اپلیکیشن ACL، که به کاربران تایزن امکان استفاده از اپ‌های اندروید را می‌دهد، حجم باورنکردنی ۲۷۰ مگابایتی دارد که با استفاده بیشتر نیز افزایش می‌یابد. پس از به‌روزرسانی تایزن می‌توان این اپ را به کارت‌حافظه خارجی منتقل کرد و از فضای آزاد‌شده در حافظه داخلی لذت برد.

نظر شما درباره آخرین نسخه تایزن چیست؟ درست است که سامسونگ برندی قدرتمند در زمینه تولید گوشی است، اما آیا توانایی رقابت با اندروید و آی‌او‌اس در بعد نرم‌افزاری را هم دارد؟ آیا شما حاضر به خرید گوشی‌های تازنی هستید؟


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 22208TechnoYab QR Code For: آشنایی با ویژگی‌های آخرین نسخه Tizen، سیستم‌عامل اختصاصی سامسونگ

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *