baf0843cbf522b678c2ec629ce7489c0 L - آلمان از سال 2030 تولید خودروهای دارای موتور احتراق داخلی را ممنوع خواهد کرد
اشتراک

آلمان از سال ۲۰۳۰ تولید خودروهای دارای موتور احتراق داخلی را ممنوع خواهد کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

آلمان را می توان به نوعی قله تکنولوژی خودروسازی جهان نامید. علاوه بر کمپانی های مطرحی مانند BMW، آئودی، پورشه و مرسدس که اصالت آلمانی دارند، برندهایی مانند لامبورگینی نیز با استفاده از تکنولوژی های آلمانی و مدیریت بخش های خودروسازی این کشور به حیات خود ادامه می دهند. به همین دلیل تصمیماتی که این شرکت ها برای صنعت خودرو اتخاذ می کنند می توانند جهت دهنده آینده خودروسازی جهان باشند.

اخیرا دولت آلمان به منظور تشویق شهروندان این کشور به خرید ماشین های دوست دار محیط زیست، قوانینی را وضع کرده است که باعث می شود تولید ماشین هایی که از موتورهای احتراق داخلی استفاده می کنند تنها تا سال ۲۰۳۰ ادامه داشته و پس از آن ممنوع شود. پس از این زمان تنها ماشین هایی که در این کشور فروخته می شوند خودروهای الکتریکی یا هیدروژنی خواهند بود. علاوه بر این، مجلس قانون گذاری آلمان از اتحادیه اروپا نیز درخواست کرده است این قانون را برای اجرا در سراسر مرزهای این اتحادیه اجرایی کند. دولت آلمان قصد دارد به منظور جایگزینی نسل بعدی خودروها، مشوق هایی مانند کاهش یا حذف مالیات خودرو را نیز برای خریداران ماشین های الکتریکی یا هیدروژنی در نظر بگیرد.

موتورهای احتراق داخلی یا موتورهای درون سوز انواعی از موتورها هستند که در حال حاضر در اتومبیل ها و موتورسیکلت ها مورد استفاده قرار می گیرند و بر اساس روش کار آنها، سوخت و اکسیژن در محفظه ای بسته واکنش داده و بر اثر انبساط گازهای داغ آزاد شده از این فرآیند، قطعات موتور به حرکت در می آیند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 28119TechnoYab QR Code For: آلمان از سال ۲۰۳۰ تولید خودروهای دارای موتور احتراق داخلی را ممنوع خواهد کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *