Windows 10 Anniversary Update 1024x624 w700 - اگر آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ را دریافت کرده اید، فقط ۱۰ روز فرصت برای بازگشت دارید
اشتراک

اگر آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ را دریافت کرده اید، فقط ۱۰ روز فرصت برای بازگشت دارید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: مایکروسافت

مایکروسافت در انتهای هفته گذشته به‌روز رسانی سالانه ویندوز ۱۰ را منتشر کرد اما نکته ای در این نسخه وجود دارد که اهالی ردموند آن را به صورت عمومی بیان نکرده اند. وب سایت pcworld گزارش می دهد که اگر «Anniversary Update» را نصب کنید، تنها ۱۰ روز زمان خواهید داشت تا در صورتی که از آن راضی نبودید، به بیلد قبلی برگردید.

مایکروسافت پیش از این به کاربران خود اجازه می داد تا بدون هیچ مشکلی، تا ۱ ماه فرصت داشته باشند به بیلد قبلی برگردند. با این حال، اکنون این زمان به ۱۰ روز تقلیل یافته. منبع یاد شده خاطر نشان می کند که با مایکروسافت تماس برقرار کرده و موضوع را بیان نموده. مایکروسافت نیز به طور خلاصه تایید کرده که در آپدیت تازه ویندوز ۱۰، این تغییر اعمال گشته.

سخنگوی مایکروسافت در نهایت توسط ایمیل به منبع یاد شده گفته که تفاوتی نمی کند کاربر از کدام نسخه ویندوز به آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ نقل مکان کرده باشد. در هر صورت کاربر با دریافت آپدیت سالانه، ۱۰ روز زمان برای بازگشت به نسخه قبلی خواهد داشت، حتی اگر از ویندوز ۸.۱ آمده باشد.

go back to windows 8 100675704 large w700 300x238 - اگر آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ را دریافت کرده اید، فقط ۱۰ روز فرصت برای بازگشت دارید

پس از اتمام دوره یک ساله آپدیت رایگان به ویندوز ۱۰، تصور می شد که مایکروسافت رفتار خود در خصوص تحخت فشار قرار دادن کاربران جهت دریافت ویندوز ۱۰ را تعدیل نماید. حال که این مدت به پایان رسیده، راه خروج را بسته است. در نتیجه اگر نسخه جدید ویندوز ۱۰ را دریافت کرده اید و می خواهید به بیلد قبلی برگردید، آگاه باشید که تنها ۱۰ روز زمان دارید. هر چند بعید به نظر می رسد که کاربری تمایل داشته باشد چنین کاری را انجام دهد. اما به هر حال، کار مایکروسافت بدون اعلام قبلی نیز در نوع خود بی سابقه است.

البته باید موضوع دیگری را نیز در نظر گرفت. سخنگوی مایکروسافت در پاسخ به ایمیل PCWorld اذعان داشته که این شرکت، اکنون زمان تغییر تصمیم و بازگشت به نسخه های قبلی ویندوز را کاهش داده تا بتواند با سرعت بیشتری، بخشی از حافظه کامپیوتر کاربر را آزاد نماید. در این حالت، به تقریبا ۳ گیگابایت حافظه داخلی نیاز است که پس از پایان دوره ده روزه، فایل های پشتیبان حذف می شوند و مقدار فضای یاد شده آزاد می گردد.

سخنگوی مایکروسافت در پاسخ به PCWorld می نویسد: «تحقیقات ما نشان داده که اگر کاربری از یک بیلد راضی نباشد و تمایل به استفاده از ریکاوری پیدا کند، در همان چند روز نخست این کار را انجام خواهد داد. در نتیجه ما هم در آپدیت سالانه، ویژگی ریکاوری را تا ۱۰ روز در اختیار کاربر قرار می دهیم تا بتوانیم با سرعت بیشتری، حافظه دستگاه کاربر را آزاد کنیم.»


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 19445TechnoYab QR Code For: اگر آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ را دریافت کرده اید، فقط ۱۰ روز فرصت برای بازگشت دارید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *