acd7d020 2b2b 4b95 a2dd 3db80608aebe - آپدیت سالیانه ویندوز 10 باز هم مشکل ساز شد
اشتراک

آپدیت سالیانه ویندوز ۱۰ باز هم مشکل ساز شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: مایکروسافت

بروزرسانی سالانه‌ی مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ باز هم مشکل‌ساز شد. این بار کاربران کتاب‌خوان‌های Kindle مشکلاتی جدی با این بروزرسانی پیدا کرده‌اند. در گزارش‌های کاربران آمده است که برخی دستگاه‌های Paperwhite و Voyager کیندل، در هنگام اتصال به ویندوز ۱۰ باعث ظاهر شدن صفحه‌ی آبی مرگ یا BSOD می‌شوند.

دلیل این مشکل هنوز مشخص نیست اما مایکروسافت اعلام کرده که در حال تلاش برای رفع آن است. این شرکت در فروم پشتیبانی خود درباره‌ی این ایراد گفته است: “ما از مشکل ایجاد شده برای برخی دستگاه‌های Voyager و Paperwhite مطلع هستیم. این مشکل پس از بروزرسانی ویندوز کاربران به نسخه‌ی سالانه‌ی ویندوز ۱۰ بوجود آمده است.”

هنوز راه حلی اساسی برای این مشکل ارائه نشده اما برخی کاربران عنوان کرده‌اند که با اتصال دستگاه کیندل خود قبل از بوت شدن کامپیوتر، توانسته‌اند این مشکل را حل کنند. اما اگر دستگاه پس از بوت شدن ویندوز به آن وصل شود، باعث قفل شدن و ظاهر شدن صفحه‌ی آبی مرگ می‌شود.

این سومین بار است که مشکلی این چنین در ارتباط با آپدیت سالانه ویندوز ۱۰ منتشر می‌شود. اکثر این مشکلات ارتباط نزدیکی با اتصالات سخت‌افزاری دارند. اواسط ماه آگوست، تعدادی از کاربران گزارشی مبنی بر قفل شدن ویندوز پس از لاگین کردن منتشر کردند. مایکروسافت اعلام کرد که این مشکل در دستگاه‌هایی اتفاق می‌افتد که ویندوز آنها در SSD نصب شده و اطلاعات دیگر در درایو هارد ذخیره شده‌ است. مشکل دیگری که مدتی بعد منتشر شد، قفل کردن دستگاه در زمان استفاده از وبکم بود. مایکروسافت در این زمینه دو نوع از فشرده‌سازی تصویری را به عنوان دلایل این مشکل عنوان کرد.

یکی از دلایل ایجاد شدن مشکلات سخت‌افزاری در بروزرسانی‌های ویندوز ۱۰، برنامه‌ی اینسایدر مایکروسافت است. کاربران شرکت‌کننده در این برنامه، برای آزمایش نسخه‌های مختلف ویندوز داوطلب می‌شوند. مایکروسافت به این کاربران اعلام می‌کند که به خاطر مشکلات عدم پایداری، بهتر است نسخه‌های آزمایشی را در سیستم‌های اصلی خود استفاده نکنند. به همین دلیل این کاربران از ماشین‌های مجازی برای تست ویندوز استفاده می‌کنند و همین امر باعث می‌شود تا مشکلات ارتباط بین ویندوز و سخت‌افزار، به طور کامل در این آزمایش‌ها نمایان نشود.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 22427TechnoYab QR Code For: آپدیت سالیانه ویندوز ۱۰ باز هم مشکل ساز شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *