9 592x1024 - آیفون 7 موجود در بازار رجیستر نمی‌شود (به‌روز شده)
اشتراک

آیفون ۷ موجود در بازار رجیستر نمی‌شود (به‌روز شده)

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

آیفون ۷ فردای یک روز پس از عرضه جهانی در بازار ایران نیز موجود شد. اپل متولی‌ای در ایران ندارد و تمام محصولاتش قاچاقی وارد بازار می‌شود که آیفون ۷ نیز از این امر مستثنی نیست؛ به همین دلیل است که قیمت آن در ابتدای عرضه در بازار ایران چندین برابر قیمت آن در بازار جهانی است. اما نکته مهم تنها قیمت اولیه این گوشی در بازار نیست؛ با اجرای طرح رجیستری و تب‌وتابی که این طرح در بازار ایجاد کرده به نظر می‌رسد خریداران آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس باید در خرید این گوشی نوبر کمی تامل کنند و تا مشخص شدن وضعیت آن و تصمیم‌گیری اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی در مورد این محصول اقدام به خریدش نکنند.

به گزارش جی‌اس‌ام و به نقل از خبرگزاری مهر، رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی در واکنش به عرضه گوشی آیفون ۷ در بازار تهران گفت: این گوشی‌ها به صورت قاچاق وارد بازار شده و در سامانه شناسایی گوشی موبایل (رجیستری) تایید نخواهد شد.

9 174x300 - آیفون 7 موجود در بازار رجیستر نمی‌شود (به‌روز شده)

غلامحسین کریمی، رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی، در واکنش به عرضه این گوشی در بازار ایران و قیمت آن تاکید کرد: این گوشی‌ها قاچاق است و ما از مصرف‌کنندگان می‌خواهیم که در زمان خرید به این موضوع توجه کنند. وی با بیان اینکه ارزش این گوشی بسیار کمتر از رقمی است که هم اکنون در بازار به فروش می‌رسد، اضافه کرد: ورود گوشی‌های آیفون از کانال غیررسمی، به موضوع کالای قاچاق در بازار دامن می‌زند.

آیفون ۷ قاچاقی رجیستر نمی‌شود

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و تلفن همراه با اشاره به اینکه گوشی‌های آیفون ۷ که به صورت قاچاق وارد بازار شده‌اند، امکان ثبت و رجیستری در شبکه موبایل کشور را ندارد، ادامه داد: حتی در صورت رجیستر شدن به زودی از مدار خارج خواهد شد. کریمی با بیان اینکه خریداران در زمان خرید این گوشی‌ها باید به موضوع استعلام شناسه گوشی (IMEI ) در سامانه گمرک و وزارت صنعت، فاکتور اصلی خرید و نیز مهر فروشگاه دارای جواز صنفی توجه کنند، اضافه کرد: برای اطلاع از اصلی بودن گوشی، خریدار باید شماره شناسه گوشی (IMEI) را به سامانه ۳۰۰۰۸۸۸۷ پیامک کند.

گوشی‌های مسافری آیفون ۷ نیز باید ثبت شوند

وی با تاکید براینکه حتی گوشی‌های مسافری نیز باید ثبت و رجیستر شوند، ادامه داد: ما از خریداران می‌خواهیم که به هیچ عنوان این گوشی‌ها را خریداری نکنند، چرا که مسئولیت عواقب بعدی این گوشی‌ها در صورت خارج شدن از شبکه و نیز در نبود گارانتی معتبر فروش، به عهده خودشان خواهد بود.

ثبت سفارش قانونی آیفون ۷ انجام شد

رئیس اتحادیه صنف دستگاه‌های مخابراتی و تلفن همراه از ثبت سفارش ورود آیفون ۷ توسط چند شرکت به داخل کشور خبر داد و تاکید کرد: در کمتر از ۲ هفته آینده، آیفون ۷ به صورت رسمی توسط این شرکت‌ها وارد بازار ایران می‌شود.

آیفون ۷ قاچاق از بازار جمع می‌شود

کریمی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام‌شده برای جلوگیری از ورود آیفون قاچاق به بازار و برخورد با عوامل ورود این کالا تاکید کرد: هم اکنون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سازمان حمایت از مصرف‌کننده به صورت جدی در حال پیگیری برای جلوگیری از ورود آیفون ۷ قاچاق به بازار و جمع‌آوری آن هستند.

به‌روزرسانی:

علیرضا محمدی طراح رجیستری گوشی تلفن همراه در گفت‌وگو با خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس،‌ در واکنش به اظهار نظر رئیس یکی از اتحادیه‌های مرتبط با موبایل که گفته بود گوشی‌های آیفون ۷ و ۷ پلاس که هم اکنون به صورت غیرقانونی وارد کشور و فعال شده‌اند، پس از اجرای رجیستری غیرفعال می‌شوند، گفت: این موضوع غیرواقعی است و به هیچ وجه صحت ندارد.

وی توضیح داد: تا پیش از روز و ساعت آغاز طرح رجیستری، هر گوشی که به هر طریق وارد کشور و فعال شده باشد، به صورت خودکار رجیستر می‌شود و کماکان بدون مشکل در شبکه سرویس می‌گیرد.

محمدی گفت: از لحظه آغاز رجیستری، گوشی‌هایی که قاچاق وارد شده‌اند، با انداختن سیم‌کارت تشخیص داده شده و امکان سرویس‌دهی نخواهند بود.

طراح رجیستری تلفن همراه اضافه کرد:‌ طرح رجیستری در حال طی مراحل آزمایشی است و قطعا آغاز رسمی طرح قبل از اجرا اطلاع‌رسانی گسترده خواهد شد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 24677TechnoYab QR Code For: آیفون ۷ موجود در بازار رجیستر نمی‌شود (به‌روز شده)

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *