Dubai hyperloop cargo ship 0 - احتمالاً اولین پروژه تجاری هایپرلوپ وان در دبی احداث می شود
اشتراک

احتمالاً اولین پروژه تجاری هایپرلوپ وان در دبی احداث می شود

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

همان طور که می دانید، کمپانی «هایپرلوپ وان» هنوز با مشکلاتی در تکمیل سازه تست و برگزاری آزمون نهایی روبروست، اما ظاهراً یکی از مکان های بالقوه برای ساخت اولین مسیر تجاری را یافته است. طبق اخبار موجود، این کمپانی با «DP World» که یکی از بزرگ ترین عامل های بنادر دبی به شمار می رود، وارد مذاکره شده تا پروژه ای را در بندر جبل علی آغاز نماید.

در واقع، آنها مطالعات امکان سنجی برای ساخت تونل های هایپرلوپ را آغاز کردند تا بتوانند از این سیستم حمل و نقل پرسرعت برای انتقال مستقیم محموله ها از روی کشتی به انبارهای دورتر از بندر استفاده نمایند. با اجرایی شدن این پروژه، فضای زیادی در محل لنگرگاه آزاد خواهد شد که می تواند برای کاربردهای سودآور دیگری مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس این شرکت آقای «راب لوید» می گوید شهر ثروتمند دبی «زیرساخت کافی، همراهی مسئولین و سرمایه مناسب» برای به نتیجه رساندن چنین پروژه ای را در اختیار دارد.

لازم به ذکر است مسیر هایپرلوپ، شبکه ای از تونل های متصل به یکدیگر است که محموله های باری یا وسایل حمل و نقل انسانی در آنها جابجا می شوند. این وسایل اندکی بالاتر از سطح زمین قرار رفته و به خاطر شرایط خلاء می توانند به سرعت ۷۵۰ مایل در ساعت (حدود ۱۲۰۰ کیلومتر در ساعت) دست یابند.Dubai hyperloop cargo ship 1 300x178 - احتمالاً اولین پروژه تجاری هایپرلوپ وان در دبی احداث می شود

لازم به ذکر است در صورتی که پروژه یاد شده سودمند ارزیابی شود، شبکه ی تونلی به گونه ای احداث می گردد که نیمی از آن زیر آب و مابقی در ارتفاع مناسب از سطح زمین قرار گیرد. همچنین طرح فوق تنها شبکه هایپرلوپ در دبی نخواهد بود، زیرا ظاهراً ساخت مسیر دیگری برای انتقال مسافرین به شهر «فجیره» در بخش دیگر این کشور نیز در دست بررسی است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 21244TechnoYab QR Code For: احتمالاً اولین پروژه تجاری هایپرلوپ وان در دبی احداث می شود

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *