MacBook OLED touchpad render martin hajek12 1024x769 - احتمال استفاده از تاچ‌آیدی و پنل لمسی در مک‌بوک‌پرو قوت گرفت
اشتراک

احتمال استفاده از تاچ‌آیدی و پنل لمسی در مک‌بوک‌پرو قوت گرفت

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اپل

بالاخره پس از اخبار موثق و غیرموثق زیادی که طی ماه‌های گذشته شنیدیم ظاهرا حضور تاچ‌آی‌دی و پنل آمولد در مک‌بوک پرو اپل قطعی شده است. سنسور تشخیص اثر انگشت پیش از این با نام تاچ‌آی‌دی در آیفون و آیپد شناخته شده بود اما این‌بار می‌خواهد به دنیای مک‌بوک پروها راه پیدا کنید.

پیش از این شایعاتی درباره بکارگیری سنسور تشخیص اثر انگشت در دکمه پاور مک‌بوک‌ها شنیده شده بود. این سنسور که در محصولات اپل با نامTouch ID شناخته می‌شود بعد از آیفون و آیپدهای اپل حالا می‌خواهد در نسخه‌های جدید مک‌بوک پرو نیز جای خود را باز کند. به نقل از یک منبع آگاه مک‌بوک‌پروهای امسال به دکمه‌پاور با تاچ‌آی‌دی داخلی و دکمه‌های لمسی با پنل اولد مجهز می‌شوند!

TouchIDMacBookProhdr 300x178 - احتمال استفاده از تاچ‌آیدی و پنل لمسی در مک‌بوک‌پرو قوت گرفت

محل قرارگیری تاچ‌آی‌دی یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث است. همان‌طور که می‌دانید آیپد و آیفون این سنسور را در دکمه خانه خود جای داده‌اند که برای روشن‌شدن صفحه باید آن را لمس کرد؛ با توجه به این موضوع قرارگیری تاچ‌آی‌دی در دکمه پاور مک‌بوک یکی از منطقی‌ترین گزینه‌هاست. نکته قابل توجه این است که آیفون پیش از لمس حسگر تشخیص اثر انگشت روشن است اما در صورتی که مک‌بوک خاموش باشد این سنسور چگونه کار می‌کند؟ آیا برای روشن‌کردن دستگاه هم به شناسایی اثر انگشت نیاز است یا ابتدا دستگاه روشن شده و هنگام ورود به سیستم‌عامل درخواست اثر انگشت می‌شود؟ همه این سوالات تا سه ماهه چهارم ۲۰۱۶ در مراسم رسمی رونمایی پاسخ داده می‌شوند.

MacBook OLED touchpad render martin hajek12 300x225 - احتمال استفاده از تاچ‌آیدی و پنل لمسی در مک‌بوک‌پرو قوت گرفت

پیش‌تر اشاره کردیم که دکمه‌های لمسی اولد به مک‌بوک‌پرو افزوده می‌شوند. برای درک ایده کلی ماجرا به عکس بالا دقت کنید. دکمه‌های میانبر و غیره به صورت لمسی نمایش داده می‌شوند که در شرایط مختلف جای آن‌ها ممکن است تغییر کند یا حتی اطلاعاتی نظیر آب و هوا و ساعت را نشان دهند. به نقل از KGI پنل در نظر گرفته شده برای این دکمه‌ها از نوع OLED بوده و ظاهرا فقط در مک‌بوک پرو قرار می‌گیرند.

apple macbook air type c 300x173 - احتمال استفاده از تاچ‌آیدی و پنل لمسی در مک‌بوک‌پرو قوت گرفت

در مک‌بوک‌ ایر پیشین تمام پورت‌ها قربانی شده و جای خود را به USB-C داده بودند که ظاهرا این اتفاق برای مک‌بوک‌ پرو هم تکرار می‌شود. درگاه USB-C از نسخه سوم تاندربولت پشتیبانی می‌کند و MagSafe هم حذف شده است!

نظر شما درباره تغییرات جدید مک‌بوک‌های اپل چیست؟ آیا با جایگزینی USB-C موافق هستید یا همان پورت‌های قدیمی را می‌پسندید؟ به نظر شما تاچ‌آی‌دی و دکمه‌های لمسی برای مک‌بوک ضروری هستند؟


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 19876TechnoYab QR Code For: احتمال استفاده از تاچ‌آیدی و پنل لمسی در مک‌بوک‌پرو قوت گرفت

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *