1200px windows 8 launch   steve ballmer w600 - استیو بالمر و ارائه توضیحاتی در مورد خروج از مایکروسافت و اختلاف نظر با بیل گیتس
اشتراک

استیو بالمر و ارائه توضیحاتی در مورد خروج از مایکروسافت و اختلاف نظر با بیل گیتس

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: نوکیا, مایکروسافت

در حالی که نزدیک به سه سال از تودیع «استیو بالمر» به عنوان مدیر عامل مایکروسافت سپری می شود، وی بالاخره در مصاحبه ای با بلومبرگ از ناگفته ها گفت. او در مصاحبه تازه اش از همان سال ابتدایی که بر صندلی ریاست نشست (ژانویه ۲۰۰۰) شروع کرد و عنوان نمود در آن سال، اوضاع مایکروسافت به هیچ وجه جالب نبوده است.

از طرف دیگر وی اشاره می کند که پس از رسیدن به مدیریت کلی مایکروسافت، با بیل گیتس مشکلاتی داشته: «بیل نمی دانست چگونه باید برای کسی کار کند. من هم نمی دانستم چطور باید او را مدیریت کنم. راستش این دومی را هیچ وقت یاد نگرفتم.»

image 300x173 - استیو بالمر و ارائه توضیحاتی در مورد خروج از مایکروسافت و اختلاف نظر با بیل گیتس

بالمر در ادامه اشاره می کند که در سال ۲۰۰۸، زمانی که گیتس بالاخره به طور کلی از مایکروسافت رفت، اوضاع واقعاً برای او بهتر شد و توانست برخی از بهترین کارهایش را در همان دوره انجام دهد. وی در همین رابطه سرویس ها و محصولاتی نظیر بینگ، آفیس ۳۶۵، اَژور (پلتفرم رایانش ابری مایکروسافت) و همچنین ورود به کسب و کار سخت افزاری با سرفس را مثال می زند.

بالمر درباره رابطه کنونی اش با گیتس می گوید: «حالا دیگر از هم دور افتاده ایم… مایکروسافت حلقه ای بود که ما را به هم متصل می کرد و از زمانی که رفته ام، ما هم از هم دور شده ایم.»

استیو بالمر که اکنون ۶۰ سال سن دارد، اشاره می کند که بخش زیادی از عدم رفاقت کنونی اش با گیتس به علت اختلاف نظر اساسی آنها در خصوص ورود به حوزه سخت افزار و توسعه محصولات فیزیکی برای کاربران بوده است: «من به شدت برای توسعه یافتن ابزارهای سرفس پافشاری می کردم، اما هیئت مدیره چندان راغب به این سرمایه گذاری نبود. در جریان کسب و کار موبایل این قضیه به اوج خودش رسید.»

1200px windows 8 launch   steve ballmer w600 300x225 - استیو بالمر و ارائه توضیحاتی در مورد خروج از مایکروسافت و اختلاف نظر با بیل گیتس

مدیر عامل سابق مایکروسافت در ادامه صحبت هایش می گوید که باید شرکت را زودتر به سمت توسعه سخت افزار، از جمله موبایل پیش می برد: «توسعه جداگانه و اختصاصی چیپ، سیستم و نرم افزار مانند دنیای PC،‌ کلید موفقیت در دنیای موبایل به حساب نمی آمد.»

بالمر به خرید نوکیا هم اشاره ای می کند و می گوید: «در ابتدا من اصرار بسیار زیادی به این کار داشتم اما هیئت مدیره موافق نبود. پس از مدتی آنها به این نتیجه رسیدند که باید دست به این خرید بزنیم اما من دیگر می خواستم که این اتفاق رخ ندهد.»

ویدیوی بسیار معروفی از بالمر وجود دارد که در آن، وی سال ها پیش با تمسخر در خصوص آیفونی که تازه پا به عرصه وجود گذاشته می گوید: «۵۰۰ دلار؟! این موبایل هیچ وقت خریداری نخواهد داشت چون هم بسیار گران است و هم کیبورد فیزیکی ندارد و برای نوشتن ایمیل، وسیله مناسبی نیست.»

وی اکنون درخصوص صحبت های سال های پیش خود می گوید: «ای کاش در مورد مدل ارائه موبایل از طریق اپراتورهای مخابراتی بیشتر فکر کرده بودم. می دانید، مردم دوست دارند به آنجایی اشاره کنند که من گفته ام آیفون هیچ وقت فروخته نمی شود، چراکه از قیمت بالای ۶۰۰ – ۷۰۰ دلاری برخوردار است. کاری که اپل کرد، ایجاد یک ساختار نو برای پرداخت هزینه موبایل به شکل اقساط ماهانه و از طریق قبض اپراتور مخابراتی بود.»

بالمر که هنوز هم یکی از بزرگترین سهامداران مایکروسافت است، در رابطه با ارزش کنونی سهام و همچنین مدیریت نادلا می گوید: «قیمت سهام را می بینم که بالاست و در هر صورت به نظر می رسد که بازار با روندی که ساتیا در پیش گرفته، موافق است و من هم برای همین، هیجان زده ام.»


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31115TechnoYab QR Code For: استیو بالمر و ارائه توضیحاتی در مورد خروج از مایکروسافت و اختلاف نظر با بیل گیتس

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *