a8e80f5539fda3cfcc7ab42f76c04110 XL - اطلاعات به سرقت رفته از یاهو بیش از 300000 دلار ارزش داشته اند
اشتراک

اطلاعات به سرقت رفته از یاهو بیش از ۳۰۰۰۰۰ دلار ارزش داشته اند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

هفته گذشته خبر هک شدن مجدد یاهو در سال ۲۰۱۳ که منجر به سرقت اطلاعات کاربری بیش از ۱ میلیارد مشترک این شرکت بود در بسیاری از رسانه های جهان بازتاب داده شد. در حالی که جزئیات متعددی از این اتفاق و نیز واکنش خریدار یاهو درباره بازنگری و احتمالا فسخ قرارداد خرید این کمپانی نیز به گوش می رسند، امروز اعلام شد اطلاعات به سرقت رفته شده از سرورهای یاهو در فضای وب تاریک (Dark Web) با قیمتی بالا به فروش رفته اند.با تکنویابهمراه باشید.

بر اساس گزارشی که نیویورک تایمز منتشر کرده، در آگوست گذشته یک مجموعه تبهکاری در اروپای شرقی آغاز به فروش اطلاعاتی کرده است که حالا مشخص شده از یاهو به سرقت رفته اند. جزئیات معامله ها توسط یکی از افسران ارشد موسسه امنیتی InfoArmor به رسانه ها رسیده است. بر اساس شواهدی که این موسسه در اختیار دارد، اطلاعات کاربران یاهو در فضای وب تاریک با قیمتی بیشتر از ۳۰۰۰۰۰ دلار به ازای هر مجموعه به فروش رفته اند. در واقع ۳۰۰ هزار دلار هزینه خرید یک دیتابیس کامل از اطلاعات این یک میلیارد کاربر بوده و چندین گروه هکری به صورت جداگانه با پرداخت این مبلغ یک کپی از اطلاعات را خریداری کرده اند. همچنین InfoArmor اعلام کرده که یک کپی از این اطلاعات را در اختیار دارد و مشخصات موجود در آن شامل برخی از مقامات رده بالای کشورهای استرالیا، آمریکا، کانادا، بریتانیا و اتحادیه اروپا می شود.

در گزارش دیگری که توسط بلومبرگ به چاپ رسیده، مشخص شده است که اطلاعات به سرقت رفته از سوی یاهو ۳ بار به سه گروه مختلف فروخته شده اند که دو مورد از آنها گروه های هکری فعال در بخش ارسال هرزنامه بوده اند. اما مشکل اساسی درباره گروه سوم است که عنوان شده تنها با این شرط یک کپی از اطلاعات را خریداری کرده که مشخصات اکانت لیستی شامل ۱۰ چهره شناخته شده سیاسی جهان نیز در آن وجود داشته باشد. ظاهرا این مشخصات در کپی ها موجود بوده اند و در نتیجه معامله با موفقیت انجام شده است. به نظر می رسد گروه سوم ارتباط نزدیکی با یکی از سازمان های جاسوسی وابسته به دولت های مرکزی داشته باشد اما مشخص نیست کدام کشور پشت پرده خرید این اطلاعات بوده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 36114TechnoYab QR Code For: اطلاعات به سرقت رفته از یاهو بیش از ۳۰۰۰۰۰ دلار ارزش داشته اند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *