windows10 mobile - امکاناتی که اوایل سال 2017 به ویندوز 10 موبایل اضافه می شوند
اشتراک

امکاناتی که اوایل سال ۲۰۱۷ به ویندوز ۱۰ موبایل اضافه می شوند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: مایکروسافت

در سال ۲۰۱۷ قابلیت های خوبی به این OS اضافه خواهد شد.با تکنویاب همراه باشید.

اول از همه، مایکروسافت به ارتقاء مرورگر Edge می پردازد و ویژگی جدیدی به نام Web Payment را ارائه می نماید. با استفاده از این قابلیت، فرایند پرداخت مالی در وب سایت هایی که از Payment Request API پشتیبانی می کنند، بسیار ساده تر خواهد شد.

windows10 wallet - امکاناتی که اوایل سال 2017 به ویندوز 10 موبایل اضافه می شوند

همچنین سیستم متمرکز Edge نیز به گونه ای تغییر خواهد کرد که شباهت بیشتری با رابط کاربری PC پیدا کند. در این بخش، گزینه ها و تنظیمات بیشتری در اختیار کاربر قرار گرفته و ظاهر گرافیکی آن نیز شبیه به ویندوز ۱۰ روی کامپیوترهای شخصی خواهد بود.

windows10 edge - امکاناتی که اوایل سال 2017 به ویندوز 10 موبایل اضافه می شوند

از دیگر قابلیت هایی که به Edge اضافه می شود، می توان به سامانه کتابفروشی یکپارچه اشاره کرد که ذخیره سازی و بوکمارک کردن کتاب های الکترونیکی را برای کاربر مهیا می سازد، و رابط کاربری جدید نیز مدیریت مجموعه را ساده تر خواهد کرد.

windows10 settings2 - امکاناتی که اوایل سال 2017 به ویندوز 10 موبایل اضافه می شوند

در بخش تنظیمات، در چیدمان و ترتیب برخی از بخش ها تجدید نظر شده تا دسترسی به آنها ساده تر گردد. به عنوان مثال قسمت جدیدی برای اپلیکیشن ها وجود دارد که با استفاده از آن می توان به جزئیات برنامه های کاربردی نصب شده، بازنشانی آنها و دیگر عملیات مربوطه دسترسی داشت.

در قسمت دیوایس ها نیز شاهد تغییراتی هستیم، و مایکروسافت رابط کاربری ابزارهای متصل را از نو طراحی کرده تا دیوایس های مرتبط با یکدیگر، در گروه های مشترک قرار گیرند.

windows10 settings1 - امکاناتی که اوایل سال 2017 به ویندوز 10 موبایل اضافه می شوند

قابلیت توقف دریافت آپدیت های ویندوز به مدت ۳۵ روز نیز در تنظیمات فراهم شده است، که البته فعال سازی چنین گزینه ای در ویندوز موبایل چندان پیشنهاد نمی شود، اما اگر می خواهید یک بیلد خاص را نصب نکنید، به دردتان خواهد خورد.

نهایتاً پشتیبانی از محتوای سه بعدی نیز به ویندوز ۱۰ موبایل خواهد آمد. مایکروسافت بدین منظور از اپلیکیشن View 3D که به تازگی روی نسخه های PC اضافه شده، استفاده خواهد کرد. البته فعلاً کاربر فقط می تواند فایل های سه بعدی (۳MF – PLY – OBJ – FBX و STL) را ببیند، اما در ادامه توانایی خلق چنین محتوایی را نیز خواهد داشت.

windows10 view3d - امکاناتی که اوایل سال 2017 به ویندوز 10 موبایل اضافه می شوند

گفتنیست برخی از این قابلیت ها در ماه ژانویه برای کاربران اینسایدر ویندوز موبایل عرضه خواهد شد، اما احتمالاً مجموعه کامل آنها بعلاوه ویژگی های دیگر، از طریق آپدیت Creators به دست کاربران می رسد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 38143TechnoYab QR Code For: امکاناتی که اوایل سال ۲۰۱۷ به ویندوز ۱۰ موبایل اضافه می شوند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *