God of War 1024x240 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)
اشتراک

انتظارات از نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ (Gamescom 2016)

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

در روزهای باقی‌مانده به برگزاری نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶، خیلی‌ها از امید‌ها و آرزو‌های خود نسبت به این نمایشگاه می‌گویند؛ با ما در تکنویاب همراه باشید تا هرآنچه که از این نمایشگاه می‌خواهیم را با شما در میان بگذاریم.

گرچه به جرات می‌توان گفت که مهم‌ترین رویداد مرتبط با بازی‌های ویدیویی در طول یک سال، رویداد Electronic Entertainment Expo (یا همان E3) است؛ اما از طرفی اصلا و ابدا نمی‌توان از کنار رویداد گیمزکام – که به‌صورت سالانه برگزار می‌شود – گذشت؛ عده‌ای بر مبنای حساسیت و هیجان بالایی که گیمزکام دارد، آن را در رتبه دومِ مهم‌ترین رویدادهای سال قرار می‌دهند و خب حق هم دارند! با توجه به اخبار داغی که در چندین سال اخیر از گیمزکام نشات گرفته‌اند، به هیچ وجه نمی‌توان منکر این موضوع شد.

بعد از جنجال زیادی که در E3 به‌پا شد و بازی‌های بزرگ و تو‌دل‌برویی که به نمایش گذاشته شدند؛ حال وقت آن است که کم‌کم خود را برای گیمزکام ۲۰۱۶ آماده کنیم. گرچه قرار نیست گیمزکام امسال پذیرای حضور کمپانی‌های بزرگی همچون سونی و مایکروسافت باشد؛ اما باز هم هرچه که باشد، با گیمزکام طرف هستیم! گیمزکامی که تقریبا هر سال پذیرای بازی‌های بزرگ و جذابی بوده است و مطمئنا امسال از این قضیه مستثنی نخواهد بود. تا به این لحظه، حضور کمپانی‌ها و استودیوهای نامداری همچون کرایتک، اکتیویژن، باندای نامکو، بتسدا،بلیزارد، کپ‌کام، سی‌دی پراجکت رد، الکترونیک آرتز، دیپ سیلور، کونامی، نینتندو، اسکوئر انیکس و یوبی‌سافت در گیمزکام ۲۰۱۶ تایید شده است و همین تاییدیه، نوید یک نمایشگاه جذاب و به‌یاد‌ماندنی را می‌دهد.

اما، ما در گیم‌شات چه انتظاراتی از این رویداد بزرگ داریم؟ گیم‌شات را با لیست مفصلش در ادامه همراهی کنید:

رونمایی از بازی Red Dead Redemption 2

Untitled 1 1 300x70 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)

بازی Red Dead Redemption را بدون هیچ قید و شرطی می‌توان در دسته بهترین‌ بازی‌های نسل قبل قرار داد. راک‌استار با هنرنمایی خاصش توانست چنان اثری را پدید آورد که تا مدت‌ها دل و درون طرفدارانش را به هم بریزد و آن‌ها را مجذوب اثری جذاب و به‌یاد‌ماندنی به نام Red Dead Redemption کند. گرچه خیلی‌ها انتظار داشتند در E3 2016 شاهد حضور بازی Red Dead Redemption 2 باشیم؛ اما این اتفاق رخ نداد. با توجه به گزارشات اخیرِ ۲K Games مبنی بر اینکه کمپانی راک‌استار، سازنده بازی Red Dead Redemption، در حال کار بر روی «چند پروژه جدید» است، می‌توان امیدوارانه در انتظار گیمزکام ۲۰۱۶ نشست. حال با توجه به شایعات اخیر و هم‌چنین درخواست‌های مکرر طرفداران، می‌توان به تایید شدن این بازی در گیمزکام ۲۰۱۶ بسیار امیدوار بود.

حضور پر رنگ بازی Resident Evil 7

Resident Evil 7 300x70 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)

بازی Resident Evil 7 در جریان برگزاری نمایشگاه E3 2016 رسما رونمایی شد و با یک دموی جذاب و ترسناک، به استقبال گیمرها رفت. با توجه به اینکه این بازی تازه معرفی شده و از طرفی حضور آن در گیمزکام ۲۰۱۶ قطعی شده است، باید انتظار یک نمایش جذاب و درگیرکننده را از آن داشت. همانطور هم که در دموی منتشر شده از بازی مشاهده کردیم، Resident Evil 7 قرار است زاویه دید مجموعه Resident Evil را تغییر دهد و باید دید که آیا می‌تواند با این فرمول جدید، موفق شود یا خیر.

گرد و خاک به پا کردن God of War

God of War 300x70 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)

به جرات می‌توان رونمایی از نسخه جدید مجموعه محبوب «خدای جنگ» (God of War) را در دسته هیجان‌انگیز‌ترین اخبار نمایشگاه E3 2016 و البته چند ماه اخیر قرار داد. صحنه ورود کریتوس، شخصیت اصلی بازی، به صفحه نمایشگر در E3 2016، قطعا صحنه‌ای است که تا مدت‌ها در یاد و خاطره گیمرها و خصوصا طرفداران این مجموعه باقی خواهد ماند. این‌بار باید در گیمزکام ۲۰۱۶ انتظار نگاهی دقیق‌تر را به God of War داشته باشیم و از طرفی با توجه به اینکه بازی تازه معرفی شده، باید در انتظار یک حضور جنجالی، هیجان‌انگیز و به‌یاد‌ماندنی در گیمزکام ۲۰۱۶ بنشینیم.

یک حضور متفاوت از Call of Duty: Infinite Warfare

Call of Duty Infinite Warfare 300x70 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)

جدیدترین نسخه از مجموعه Call of Duty – که با پسوند Infinite Warfare شناخته می‌شود – تا به این لحظه از لحاظ میزان طرفداران، مغلوب رقیب خود در طرف دیگر میدان شده است. اندکی پس از معغرفی رسمی بازی، گیمرها که از دیدن نمایش Battlefield 1 شدیدا در شوک و هیجان بودند، نمی‌خواستند جای آن را با هیچ بازی‌ای عوض کنند؛ مجموعه‌های Call of Duty و Battlefield این بار در سال ۲۰۱۶ به اوج تفاوت رسیده‌اند! یکی در چندین سال آینده و دیگری در چندین سال گذشته! این اختلاف بزرگ بین دو بازی و از طرفی شدت هیجان و ایده‌های ناب، همه موجب شدند Battlefield 1 به شدت ستوده شود و از آن طرف، Call of Duty: Infinite Warfare به شدت مورد «تمسخر و لعن و نفرت» قرار گیرد. گرچه این بازی ایده‌های جدیدی در پشت خود دارد؛ اما هرچه که باشد تا الان نتوانسته گیمرها را راضی کند؛ حال سوال اصلی اینجاست که آیا می‌توان انتظار داشت گیمزکام ۲۰۱۶ ورق را برگرداند و توجه‌ها را به سمت این بازی جلب کند؟! به عقیده ما این امکان وجود دارد. پس قطعا باید انتظار یک نمایش فوق‌العاده و البته متفاوت از این بازی را در گیمرکام ۲۰۱۶ داشته باشیم.

معرفی شدن نسخه بعدی مجموعه Prince of Persia

Prince of Persia 300x70 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)

مگر می‌شود صحبت، صحبت دومین رویداد بزرگ سال باشد و کسی به معرفی شدن نسخه بعدی Prince of Persia فکر نکند؟ چندین و چند سال از معرفی شدن آخرین نسخه این مجموعه محبوب می‌گذرد و به عقیده ما، حال دیگر وقت آن است که یوبی‌سافت به انتظار طرفداران برای معرفی بازی پایان دهد. Prince of Persia از همان ابتدای معرفی با استفاده از فرمول نابی که داشت، توانست به سرعت خودش را در دل کاربران جای دهد و تا مدت‌ها همان‌جا جا خوش کند. مدت‌هاست که طرفداران به شیوه‌های مختلف، از یوبی‌سافت می‌خواهند که به فکر ساختن نسخه بعدی بیافتد؛ اما هر دفعه به جایی نرسیده‌اند. باید منتظر ماند و دید که آیا یو‌بی‌سافت می‌‌خواهد گیمزکام ۲۰۱۶ را به یک گیمزکام به‌یاد‌ماندنی برای طرفداران خودش تبدیل کند یا خیر.

TitanFall 2 وارد می‌شود

Titanfall 2 1 300x70 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)

Titanfall را می‌توان در دسته برترین بازی‌های سبک شوتر – آنلاین قرار داد. محبوبیت بالای بازی خیلی زود موجب شد الکترونیک آرتز به دنبال ساخت نسخه دوم برود و حال با توجه به اینکه این کمپانی در نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ حضور دارد، قطعا باید منتظر انتشار تریلر(ها)یی جذاب از این بازی باشیم. ما معتقدیم که Titanfall 2 با حضورش در گیمزکام ۲۰۱۶ می‌تواند این گیمزکام را به یک گیمزکام به‌یاد‌ماندنی تبدیل کند.

شیرجه به درون کوه‌های برفی با Steep

Steep 300x70 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)

Steep جزو بازی‌هایی است که در پشت آن‌ها، ایده‌هایی جدید با پتانسیل بالا به چشم می‌خورد؛ Steep که بازی‌ای در سبک ورزشی است و قرار است در کوه‌های پوشیده از برف روایت شود، اولین بار در جریان برگزاری کنفرانس خبری یوبی‌سافت در E3 2016 به نمایش درآمد. ما انتظار داریم که این بازی در گیمزکام ۲۰۱۶ نیز حضور پیدا کند و یوبی‌سافت با انتشار چند تریلر، جنبه‌های مختلف بازی را به‌خوبی نشان دهد و ما را بیشتر با این بازی جدید آشنا کند.

بازگشت شکوهمندانه سم فیشر با رونمایی از Splinter Cell جدید

Splinter Cell 300x70 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)

چند سال می‌شود که خبری از سم فیشر و نسخه جدید مجموعه Splinter Cell نیست؛ مجموعه Splinter Cellـی که درست است «پدر» سبک مخفی‌کاری محسوب نمی‌شود و این لقب را به مجموعه Metal Gear داده، اما آن‌قدر پرطرفدار و جذاب است که وقتی اسم نسخه جدید آن به میان می‌آید، مو به تن طرفدارانش سیخ می‌شود! چند سالی است طرفداران این مجموعه، سم فیشر، شخصیت اصلی، را ندیده‌اند و به عقیده ما قرار است گیمزکام ۲۰۱۶ این روند را متحول کند. به عقیده ما، یوبی‌سافت با دستی پر Splinter Cell جدید را به گیمزکام می‌آورد و با انتشار تریلری جذاب و هیجان‌انگیز، نبض نمایشگاه را به دست می‌گیرد. گرچه انتظار معرفی این بازی در E3 2016 بیشتر بود؛ اما با این حال، می‌توان امیدوارانه در انتظار نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ نشست و منتظر معرفی بازی بود.

انتشار جزییات جدید درمورد بهبودهای بازی PES 2017

PES 2017 300x70 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)

آن‌طور که به نظر می‌رسد، امسال قرار است شاهد رقابت نفس‌گیرتری بین مجموعه PES و FIFA – نسبت به سال‌های گذشته – باشیم؛ چراکه امسال PES 2017 بهبودهای بسیاری به خود دیده است و قرار است با دستی پر به مصاف رقیبش، یعنی FIFA 17، برود. با توجه به اطلاعات منتشر شده از بازی PES 2017، این نسخه از بازی، با بررسی بازخوردهای به‌دست رسیده کاربران از نسخه‌های قبلی، سعی دارد چیزهایی جدید و کاربرپسند را در خود جای دهد؛ اما با همه این‌ها، به نظر ما، باز هم لازم است شاهد نوآوری از این بازی باشیم و قطعا گیمزکام ۲۰۱۶ بهترین مکان برای این کار است. جدا از این موضوع، باید انتظار مشخص شدن تاریخ انتشار دموی بازی را نیز داشته باشیم.

به نام Assassin’s Creed

Assassins Creed 300x70 - انتظارات از نمایشگاه گیمزکام 2016 (Gamescom 2016)

گرچه در سال جاری میلادی قرار نیست شاهد انتشار هرگونه بازی از مجموعه Assassin’s Creed باشیم؛ اما این دلیل نمی‌شود که یوبی‌سافت از نسخه بعدی این مجموعه صحبت نکند! به عقیده ما، یوبی‌سافت در جریان برگزاری نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶، ضمن رونمایی از نسخه جدید این مجموعه، سهم بزرگی از نظرها را به سمت خود جلب خواهد کرد. درست است چند نسخه اخیر مجموعه Assassin’s Creed، آن‌طور که باید نتوانسته‌اند خود را در دل کاربران جا کنند؛ اما به عقیده ما یوبی‌سافت از شکست‌های اخیر درس گرفته و این‌بار می‌خواهد با به نمایش درآوردن نسخه جدید Assassin’s Creed به ما نشان دهد که هنوز هم همان یوبی‌سافت گذشته است و این بار دیگر قرار است اوضاع تغییر کند.

نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ از روز ۱۷ آگوست سال جاری میلادی (مصادف با ۲۷ مردادماه) آغاز خواهد شد و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 21086TechnoYab QR Code For: انتظارات از نمایشگاه گیمزکام ۲۰۱۶ (Gamescom 2016)

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *