android nougat data saver 0 - اندروید 7.0 مصرف داده اینترنتی را به صورت هوشمند کاهش می دهد
اشتراک

اندروید ۷.۰ مصرف داده اینترنتی را به صورت هوشمند کاهش می دهد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اندروید

قابلیت «Data Saver» در اندروید ۷.۰ نوقا چیز جدیدی نیست و پیش تر در اندروید ۶.۰ مارشملو با آن آشنا بودیم، اما این ویژگی در آخرین نسخه پلتفرم موبایلی گوگل بهینه تر و مؤثر تر عمل می کند و برای افراد زیادی که طرح داده نامحدود ندارند، بسیار سودمند خواهد بود.

همان طور که می دانید در نسخه های قبلی اندروید، زمانی که کاربر به مرز مشخصی از مصرف داده برسد، قابلیت Data Saver فعال شده و تمامی اتصالات اینترنتی قطع می گردد. حال، سیستم عامل مورد بحث به صورت هوشمندتری عمل کرده و ابتدا به بررسی این موضوع می پردازد که آیا موبایل شما روی پلن ارتباطی محدود قرار دارد یا خیر.

در ادامه اگر سیستم عامل اندروید تشخیص دهد که ارتباط اینترنتی شما از نوع محدود است، مقدار داده مصرفی و فواصل دسترسی به شبکه توسط اپلیکیشن ها را محدود می سازد، هرچند کاربر می تواند برخی برنامه های مورد نظرش را در لیست سفید قرار داده تا همیشه به صورت کامل به اینترنت دسترسی داشته باشند.

ذکر این نکته ضروریست که برخی از برنامه ها (مثلاً اپلیکیشن های پیام رسان) در صورت محدودیت دسترسی به اینترنت به درستی عمل نمی کنند. بدین منظور توسعه دهندگان این اَپ ها می توانند با ارائه توضیحات مناسب از کاربر درخواست نمایند آنها را در لیست سفید قرار دهد.

در هر صورت قابلیت Data Saver یکی از بی شمار ویژگی های جذاب سیستمی در اندروید نوقا به شمار می رود، و در مجموع می توان امیدوار بود نسخه ۷.۰ سیستم عامل موبایلی گوگل یکی از کامل ترین پلتفرم های تلفن همراه باشد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 21398TechnoYab QR Code For: اندروید ۷.۰ مصرف داده اینترنتی را به صورت هوشمند کاهش می دهد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *