Nvidia Wallpaper 1080p - انویدیا چیپ Tesla V100 را معرفی کرد
اشتراک

انویدیا چیپ Tesla V100 را معرفی کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

«جن-سون هوانگ» مدیرعامل انویدیا امروز در جریان کنفرانس GPU Tech که در سن خوزه کالیفرنیا برگزار شد، از غول پردازشی جدیدی به نام «تسلا وی ۱۰۰» (Tesla V100) برای کاربردهای هوش مصنوعی رونمایی کرد.

این چیپ جدید از ۲۱ میلیارد قطعه ترانزیستور تشکیل شده و به مراتب قوی تر از پردازنده های پاسکال ۱۵ میلیارد ترانزیستوری است که سال گذشته معرفی شد. با توجه به تعداد بالای ترانزیستورها، با چیپ بسیار بزرگی روبرو هستیم که ۸۱۵ میلیمتر مربع وسعت دارد، یعنی نزدیک به مساحت نمایشگر اپل واچ. این چیپ ۵۱۲۰ هسته پردازشی کودا (CUDA) دارد و توان عملیاتی آن به ۷.۵ ترافلاپ (FP64) می رسد.

Nvidia TeslaV100 1 - انویدیا چیپ Tesla V100 را معرفی کرد

هوانگ قبل از معرفی این چیپ به پیشینه هوش مصنوعی پرداخت و اعلام کرد تحقیقات در حوزه یادگیری عمیق با شبکه های عصبی طی پنج سال گذشته به اوج خود رسیده، چون دانشمندان برای پردازش موازی داده ها و آموزش سریع شبکه های عصبی از واحدهای پردازش گرافیکی یا همان GPU ها بهره می گیرند. او همچنین اظهار داشت انویدیا بیش از یکصد هزار توسعه دهنده را برای استفاده از فنون یادگیری عمیق آموزش می دهد.

گفتنیست Tesla V100 که Volta نیز نامیده می شود، قادر است ۱۲۰ تنسور ترافلاپس را مدیریت کند و ۳۰۰ گیگابیت داده را در هر ثانیه انتقال دهد، که تقریباً ۲۰ برابر سریع تر از پردازنده های کنونی به شمار می رود. تولید این چیپ از سوی انویدیا بر عهده کمپانی TSMC قرار گرفته است.

لازم به ذکر است این چیپ در مقایسه با پردازنده های سال گذشته انویدیا که بر اساس معماری پاسکال ساخته شده بودند، ۱۲ برابر قدرت پردازش تنسور فلاپس بیشتری را برای یادگیری عمیق ارائه می دهد. انویدیا قصد دارد هشت چیپ Tesla V100 را درون ماشین هوش مصنوعی DGX-1 قرار دهد که با قیمت ۱۵۰ هزار دلاری، به تنهایی می تواند جایگزین ۴۰۰ سرور شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 58891TechnoYab QR Code For: انویدیا چیپ Tesla V100 را معرفی کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *