Untitled 14 - اولین دیتاسنتر ابری کشور افتتاح شد
اشتراک

اولین دیتاسنتر ابری کشور افتتاح شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

مدیر عامل شرکت افرانت در افتتاح دیتاسنتر ابری این شرکت که با حضور وزیر و معاونان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و جمعی از مدیران بخش خصوصی برگزار شد، به حمایت دولت یازدهم از بخش خصوصی و تلاش در جهت توسعه اینترنت پرسرعت در کشور اشاره و اعلام کرد: «پهنای باند کشور در دولت تدبیر و امید ۸ برابر شده که این موضوع نشان دهنده، عزم دولت در توسعه اینترنت و خدمات ICT است.

فریدون قاسم زاده ادامه داد: «در حالی که در طول ۳۰ سال پیش تنها ۴۰۰ هزار موبایل دارای باند پهن در کشور بود امروز ۳۴ میلیون تلفن همراه دارای اینترنت باند پهن داریم. ۶۵ میلیون گوشی هوشمند معادل ۷۰ درصد کاربران تلفن همراه در کشور وجود دارد. با آنکه شبکه ADSL و وایمکس رشدی نداشته اما پهنای باند دریافتی ADSL از کیلوبیت برثانیه به مگابیت برثانیه افزایش یافته است.»

مدیر عامل افرانت ضمن تقدیر از راه اندازی چهار مرکز تبادل ترافیک داده‌ی داخلی در شهرهای مشهد، تهران، تبریز و شیراز خاطر نشان کرد: «نصب این مراکز در ۴ نقطه پرترافیک کشور باعث افزایش سرعت توسعه می‌شود.»

وی شبکه‌ی ابری را جزو ۱۰ تکنولوژی برتر دنیا بر شمرد و اظهار داشت: «با استفاده از این شبکه کاربران بسته به نوع سرویس درخواستی و با هزینه‌ی کم می‌توانند از خدمات این شبکه استفاده کند. برای راه اندازی مرکز داده ابری از تسهیلات دولتی و بانکی نیز استفاده شده است.»

فریدون قاسم زاده گفت: «در حال حاضر ۲ درصد از ظرفیت این دیتاسنتر در اختیار شرکت‌های بخش خصوصی قرار گرفته است. این شرکت در نظر دارد بهمن ماه سال جاری یا نهایت اردیبهشت ماه سال آینده TELCO CLOUD را برای شبکه‌ی همراه اول در ۳ شهر کشور و در مجموع ۹ مرکز بهره برداری کند.»

به گفته‌ی مدیرعامل افرانت، این شرکت برای راه‌اندازی مرکز داده‌ی ماژولار در حال بررسی و فراهم کردن مقدمات است تا کلنگ این دیتاسنتر در دولت یازدهم بخورد.

قاسم زاده همچنین به ایجاد کارگروهی جهت بررسی استقبال کم بخش خصوصی نسبت به ایجاد دیتاسنتر در کشور اشاره کرد و گفت: «وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز از این پیشنهاد استقبال کرده است و امیدواریم دلایل این موضوع روشن شود.»


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 20671TechnoYab QR Code For: اولین دیتاسنتر ابری کشور افتتاح شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *