first website 25years 0 - اولین وب سایت 25 ساله شد
اشتراک

اولین وب سایت ۲۵ ساله شد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار

دنیای اینترنت نقطه عطف دیگری را پشت سر گذاشت و اولین وب سایت ۲۵ ساله شد. این سایت اینترنتی که توصیف «وب جهان گستر» را ارائه می کرد، ۲۵ سال قبل در تاریخ ۶ آگوست ۱۹۹۱ توسط «تیم برنرز-لی» برپا شد. البته این اقدام با تشریفات خاصی همراه نبود.

«برنرز-لی» این پروژه را در گروه خبری Usenet اعلام نمود، اما تا ۱۷ روز بعد فرد جدیدی از آن بازدید نکرد. با این حال، می توان برپایی وب سایت فوق را نقطه آغاز وب به عنوان ابزاری در دسترس همگان دانست.

گفتنی است در آن زمان هجوم به سمت فناوری های تازه در کار نبود و جهش اصلی در کاربرد عمومی این تکنولوژی در سال ۱۹۹۳ اتفاق افتاد، یعنی زمانی که NCSA اولین مرورگر عمومی با نام موزائیک (Mosaic) را عرضه کرد و CERN نیز نرم افزار وب را به صورت رایگان و منبع باز در اختیار همگان قرار داد.

«برنرز لی» در ابتدا قصد داشت وب را به عنوان ابزاری برای همکاری های دانشگاهی عرضه کند و قصد متحول ساختن دنیا را نداشت، اما نمی توان منکر شد که این واقعه در سال ۱۹۹۱، چگونه جهان را به عصر ارتباطات کشاند.

در حال حاضر، وب را بیشتر می توان یک پلتفرم دانست که در همه جا، از تلفن همراه تا ابزارهای پوشیدنی و لوازم خانگی گسترده است، اما نباید هدف اصلی آن را از یاد برد. این پلتفرم، ابزاری ارزشمند برای اشتراک اطلاعات در سرتاسر جهان به شمار می رود.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 19642TechnoYab QR Code For: اولین وب سایت ۲۵ ساله شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *