Huawei Kirin logo 1 - اولین چیپست 10 نانومتری هوآوی در راه است
اشتراک

اولین چیپست ۱۰ نانومتری هوآوی در راه است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: هوآوی

موبایل میت ۹ برای اولین بار پای چیپست کایرین ۹۶۰ را به تلفن های همراه باز کرد، و نتایج بنچمارک آن نشان داد با سخت افزاری قدرتمند روبرو هستیم. حال اگرچه این چیپ مجتمع هنوز در دیگر دیوایس های هوآوی جای نگرفته، خبرهایی مبنی بر پرچمدار بعدی این کمپانی یعنی کایرین ۹۷۰ به گوش می رسد.باتکنویابهمراه باشید.

اخیراً یکی از کاربران شبکه اجتماعی ویبو که آشنایی خوبی با شرکت های فعال در صنعت موبایل دارد، جزئیاتی را در مورد کایرین ۹۷۰ فاش ساخته و می گوید این چیپست بر اساس فرایند تولید ۱۰ نانومتری شرکت تایوانی TSMC ساخته خواهد شد.

kirin 970 details - اولین چیپست 10 نانومتری هوآوی در راه است

طبق اظهارات این شخص، کایرین ۹۷۰ به هشت هسته پردازشی بر اساس معماری آرم مجهز شده، چهار هسته از نوع Cortex-A73 و چهار هسته از نوع Cortex-A53، و فرکانس کاری آنها نیز بین ۲.۸ تا ۳.۰ گیگاهرتز است.

علاوه بر این، چیپ مجتمع کایرین ۹۷۰ از شبکه LTE تحت استاندارد Cat. 12 نیز پشتیبانی خواهد کرد، و اولین چیپست هوآوی خواهد بود که تحت فرایند ۱۰ نانومتری ساخته می شود.

گفتنیست به منظور شروع فرایند تولید انبوه، هوآوی قصد دارد طی سه ماهه اول سال ۲۰۱۷ این چیپست را به صورت رسمی معرفی نماید، و با این حساب در موبایل P10 که انتظار معرفی آن در ابتدای سال آتی میلادی می رود، به کار نخواهد رفت.

بنابراین به احتمال زیاد همچون سال جاری، اولین موبایلی که به چیپست پرچمدار آتی هوآوی یعنی کایرین ۹۷۰ مجهز خواهد شد، عضو بعدی خانواده میت خواهد بود که عرضه آن برای نیمه دوم سال ۲۰۱۷ زمان بندی شده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 37457TechnoYab QR Code For: اولین چیپست ۱۰ نانومتری هوآوی در راه است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *