9554 1329 applecash 140611 l - اپل با فروش 45.4 میلیون آیفون موفق‌تر از حد انتظار ظاهر شد
اشتراک

اپل با فروش ۴۵.۴ میلیون آیفون موفق‌تر از حد انتظار ظاهر شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

شرکت‌های بزرگ تولیدکننده گوشی‌های هوشمند همه ساله با ارائه محصولاتی مختلف تحت دسته بندی‌های پایین رده، میان رده و همچنین بالارده که به عنوان پرچمداران آنان شناخته می‌شوند، سعی در جلب توجه بازار و کسب سود بیشتر از محل فروش محصولاتشان می‌کنند. اما کمپانی اپل، هر سال نهایتا ۲ الی ۳ محصول تحت عنوان آیفون به بازار گوشی‌های هوشمند عرضه می‌کند که همه در نوبه خود پرچمدار بوده و سودی فراتر از آن چه دیگر شرکت‌ها از فروش تعداد زیادی مدل کسب می‌کنند را برای اپل به ارمغان می‌آورند، از همین رو بررسی گزارش مالی سه ماهه چهارم اپل در سال ۲۰۱۶ با در نظر گرفتن عرضه شدن آیفون ۷ و ۷ پلاس می‌تواند جالب باشد.

بررسی گزارش مالی سه ماهه چهارم اپل در سال ۲۰۱۶

اپل روز گذشته طی گزارش مالی سه ماهه چهارم اپل در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که در این زمان موفق به فروش ۴۵.۴ میلیون دستگاه گوشی آیفون شده است. این عدد اگرچه از میزان مورد انتظار مرکز بانکها و سرمایه داران نیویورک (Wall Street)، یعنی ۴۴.۸ میلیون دستگاه بالاتر است، اما در مقایسه با دوره مشابه در سال گذشته میلادی با میزان فروش ۴۸.۰۴ میلیون دستگاه، روند کاهشی به خود دیده است. مدیر عامل اجرایی این شرکت، تیم کوک (Tim Cook) گفته:

بازخورد مشتریان بعد از ارائه آیفون ۷ و همچنین آیفون ۷ پلاس بیش از این نمی‌توانست ما را هیجان زده کند، اما هنوز این سومین ماه پی در پی از کاهش بازار گوشی‌های هوشمند است، چیزی که هرگز تا پیش از سه‌ماهه دوم مالی امسال اتفاق نیفتاده بود. اپل تنها ۹.۲ میلیون تبلت آیپد در این دوره سه ماهه به فروش رساند.

پیش از بررسی گزارش مالی سه ماهه چهارم اپل در سال ۲۰۱۶ ،باید معرفی اپل آیفون ۷ و ۷ پلاس را نیز در نظر داشت. این دو مدل تنها آیفون‌هایی از زمان عرضه نخستین محصول از این سری هستند که بدون جک صوتی ۳.۵ میلی‌متری به سراسر دنیا ارسال می‌شوند، اما در عوض با بهره بردن از استاندارد IP67، در مقاب میزان تعیین شده‌ای از آب و خاک کاملا ایمن هستند. همچنین آیفون ۷ و ۷ پلاس مجهز به پردازنده‌ای هستند که به صورت بحث برانگیزی به عقیده بسیاری قویترین چیپستی است که در عصر کنونی تکنولوژی، می‌تواند فرمانبری یک گوشی هوشمند را بر عهده بگیرد. در نهایت باید ذکر کرد که آیفون ۷ پلاس با یک دوربین دوگانه در بدنه پشتی خود ارائه شد که نکته متمایز کننده اصلی آن با نسخه عادی به شمار می‌رود.

اپل زمانی که سامسونگ مشغول دست و پنجه نرم کردن با مشکل پیش آمده در گلکسی نوت ۷ و جمع آوری آن از بازارهای جهانی بود، به استراحت پرداخت. آخرین پرچمدار البته ناموفق سامسونگ به قویترین مشخصات سخت‌ افزاری ممکن برای یک گوشی هوشمند مجهز شده بود و با استفاده از جدیدترین و برترین تکنولوژی‌ها همچون اسکنر عنبیه چشم، تصمیم داشت تا وارد رقابت شدیدی با محصول در راه اپل، یعنی همان آیفون ۷ کنونی داشته باشد. هرچند میزان دقیق مشخصا معلوم نیست، اما اپل به احتمال زیاد میزان فروش بیشتری در مقایسه با گلکسی نوت ۷، اگر که بازار این مدل با مشکل مواجه نمی‌‎شد، نصیب خود خواهد کرد. علاوه بر این موضوع، بسیاری از افرادی که پرچمدار ایراد دار سامسونگ را به عنوان گوشی سال خود انتخاب کرده بودند، بعد از در خطر یافتن جانشان به سمت آیفون ۷ پلاس مهاجرت کردند.

طی گزارش مالی سه ماهه چهارم اپل در سال ۲۰۱۶ ، سرمایه کلی اپل با آن چه که پیش بینی می‌شد یکسان نبوده و به جای ۴۶.۹۴ میلیارد مورد انتظار، مقدار ۴۶.۹۰ میلیارد دلار را تجربه کرد. همچنین باید در نظر داشت که درآمدهای اپل، به ازای ۱.۶۷ دلار برای هر سهم، برآورد اجماع تامسون رویترز (Thomson Reuters) را در این باره به اندازه یک سنت بالا برد. این شرکت عظیم تکنولوژی همچنین افزایش سرمایه را برای خود، از ماه اکتبر تا دسامبر بین ۷۶ تا ۷۸ میلیارد دلار تخمین زده بود، رنجی که از ۷۴.۹ میلیارد مورد انتظار مرکز بانکها و سرمایه داران نیویورک (Wall Street) رقم بیشتری را نشان می‌دهد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 30247TechnoYab QR Code For: اپل با فروش ۴۵.۴ میلیون آیفون موفق‌تر از حد انتظار ظاهر شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *