apple invite guessing 780x602 768x593 - اپل در دعوتنامه اش برای مراسم معرفی آیفون ۷ به چه مواردی اشاره دارد؟
اشتراک

اپل در دعوتنامه اش برای مراسم معرفی آیفون ۷ به چه مواردی اشاره دارد؟

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

روز گذشته اپل دعوتنامه مراسم معرفی آیفون ۷ را ارسال کرد و تاریخ برگزاری این رویداد مشخص شد. اپل سالانه چند رویداد خبری با حضور اصحاب رسانه و برخی دیگر از افراد مانند توسعه دهندگان برگزار می کند و برای هر یک از آنها نیز، دعوتنامه ای ویژه طراحی می کند و برخی نکات را در آنها جای می دهد که صرفاً افراد ریزبین متوجه آنها می شوند.

دعوتنامه مراسم معارفه آیفون ۷ اما اندکی بیشتر از نمونه های قبلی اش گویاست و طبیعتاً می توانید مشاهده کنید که تمرکز آن بر دوربین آیفون قرار دارد. از یک طرف در متن روی تصویر دعوتنامه می توان عبارت «See you» را مشاهده کرد و از سوی دیگر، تصویر به طور کلی یک افکت مات یا «بوکه» (bokeh) را نمایش می دهد.

Screen Shot 2016 08 29 at 9.11.22 AM 1 796x424 w600 300x160 - اپل در دعوتنامه اش برای مراسم معرفی آیفون ۷ به چه مواردی اشاره دارد؟

دستیابی به حالت بوکه یکی از مواردی است که دوربین های موبایل تا کنون به شکل قابل قبول موفق به انجامش نشده اند. علت اصلی این موضوع، اندازه کوچک سنسور به کار رفته در آنهاست. روی کاغذ برای رسیدن به بهترین حالت بوکه، به دیافراگم واید و یک سنسور تصویر برداری بزرگ نیاز دارید. هرچند که این ترفند از اساس یک خطای لذت بخش در مدیریت نور ورودی و متمرکز کردن آن بر روی سنسور است.

هوآوی با پرچمدار کنونی اش که از دو سنسور تصویر برداری برخوردار است، موفق شده بوکه را با استفاده از تغییراتی که در الگوریتم نرم افزاری اعمال کرده، شبیه سازی نماید. در واقع هوآوی با ترفندهای نرم افزای تلاش کرده تا عمق میدان بیشتری در تصاویر به وجود بیاورد. دست کم بیشتر از سایر موبایل ها.

hqdefault w600 300x225 - اپل در دعوتنامه اش برای مراسم معرفی آیفون ۷ به چه مواردی اشاره دارد؟

اگر اپل به دنبال آن است تا بتواند با آیفون، حالت بوکه را مانند یک دوربین DSLR ثبت کند، یکی از بهترین راه ها افزودن یک سنسور تصویر برداری اضافه به آیفون است. بر همین اساس گویا شایعات چندان هم بیراه نبوده اند و اپل می خواهد در آیفون ۷ پلاس از دوربین دوگانه بهره گیرد.

از طرف دیگر تم دعوتنامه کاملاً تیره است. این در حالیست که با نگاهی به سایر دعوتنامه های این شرکت، با رنگ هایی روشن، شاد و پرطراوت رو به رو می شوید. چرا این بار اپل به سراغ رنگ مشکی رفته؟ در خوش بینانه ترین حالت، احتمالاً این شرکت به تصویر برداری موبایل در نور کم و افزایش کیفیت در این شرایط اشاره دارد. حالت بوکه که در تصویر قابل مشاهده است، در محیط تاریک (شب) رخ داده که دست یافتن به آن در عکاسی چندان هم ساده نیست.

اما موارد دیگری هم هستند که این بار اپل در دعوتنامه اش به آنها اشاره ای نداشته و همین مسئله تا حدی موجب تعجب است. تم تصویر حالا رنگ مشکی را به نمایش می کشد و چندان دشوار نبود که اپل با نشان دادن چند قطره آب، اشاره ای کوتاه به ضد آب بودن آیفون بعدی کند. مانند تصویر پس زمینه iOS 4.

apple invite guessing 780x602 768x593 300x232 - اپل در دعوتنامه اش برای مراسم معرفی آیفون ۷ به چه مواردی اشاره دارد؟

چنین اشاره ای البته بیش از حد واضح می شد و شاید به همین دلیل بوده که اپل دست به این کار نزده است. البته ویدیوهای زیادی در یوتوب وجود دارند که مقاومت بالای آیفون ۶s در برابر آب را تایید می کنند. با این حال اپل اشاره ای به لفظ مقاوم در برابر آب یا ضد آب در خصوص آیفون ۶ اس نکرده و بیان رسمی این موضوع در خصوص آیفون ۷، چندان عجیب و دور از ذهن نیست.

دست کم بیان چنین موضوعی می تواند ذهن ها را از مسئله حذف درگاه هدفون تا حدی دور کند. وب سایت Cult of Mac هم در تصویر فوق عنوان می کند که اپل در دعوتنامه خود به حذف شدن درگاه هدفون اشاره دارد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 22816TechnoYab QR Code For: اپل در دعوتنامه اش برای مراسم معرفی آیفون ۷ به چه مواردی اشاره دارد؟

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *