613ad97f 2f20 430c 8bb2 deb4a5669f38 - اچ تی سی در نکسوس Marlin از سنسور IMX378 سونی استفاده می‌کند
اشتراک

اچ تی سی در نکسوس Marlin از سنسور IMX378 سونی استفاده می‌کند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سونی

در طول چند هفته‌ی گذشته حجم شایعات و اخبار منتشر شده در رابطه با نسل جدید گوشی‌های نکسوس افزایش یافته است. البته با توجه به شنیده‌ها به نظر می‌رسد گوگل دیگر از نام نکسوس برای معرفی و نام‌‌گذاری گوشی‌هایش استفاده نکرده و نام پیکسل را بدین منظور برگزیده است. شنیده‌ها گویای این موضوع است که Sailfish با نام Pixel و Marlin با نام Pixel XL راهی بازار خواهند شد. البته برای اطلاع از نام واقعی این گوشی‌های هوشمند باید در انتظار رونمایی از محصولات جدید باشیم که بنابرشنیده‌ها روز ۱۳ مهرماه رونمایی خواهند شد.

آخرین شنیده‌ها نشان از این دارد که اچ‌تی‌سی در مارلین یا همان پیکسل ایکس ال از وجود سنسور IMX378 سونی استفاده خواهد کرد. این سنسور رزولوشنی ۱۲ مگاپیکسلی داشته و از این‌رو با مشخصات پیشین فاش شده از این گوشی هوشمند همخوانی دارد. هنوز اطلاعات زیادی از مشخصات و قابلیت‌های این سنسور در دست نیست، اما به نظر می‌رسد این سنسور را باید نسل جدید IMX278 بدانیم که در نکسوس ۵ ایکس و نکسوس ۶ پی که سال گذشته راهی بازار شدند، مورد استفاده قرار گرفته است. در مورد سنسور مربوط به دوربین جلویی نیز باید به این نکته اشاره کرد که سونی از وجود سنسور IMX179 استفاده خواهد کرد. این سنسور رزولوشنی ۸ مگاپیکسلی داشته و تاییدی بر تمام شایعاتی است که پیش از این شنیده‌ایم.

سال گذشته گوگل از سنسورهای متفاوتی روی گوشی‌های هوشمند سری نکسوس خود استفاده کرد که از پیکسل‌های بزرگ و رزولوشن نه چندان زیاد بهره می‌بردند که همین موضوع باعث افزایش کیفیت تصاویر ثبت شده بود. البته اغلب گوشی‌های هوشمندی که سال گذشته راهی بازار شدند، از همین رویه پیروی کرده و سنسور‌هایی با رزولوشن کمتر اما پیکسل‌های بزرگ‌تر داشتند. استفاده از پیکسل‌های بزرگ‌تر روی سنسور‌ها باعث می‌شود تا نور بیشتری ثبت شده و در نتیجه در محیط‌های تاریک بتوان تصاویر باکیفیتی را ثبت کرد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 23239TechnoYab QR Code For: اچ تی سی در نکسوس Marlin از سنسور IMX378 سونی استفاده می‌کند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *