1470860677 hp stream 04 story w600 - اچ پی از ۳ لپ تاپ ارزان قیمت خانواده Stream پرده برداشت
اشتراک

اچ پی از ۳ لپ تاپ ارزان قیمت خانواده Stream پرده برداشت

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

شرکت HP امروز سری لپ تاپ های ارزان قیمت و ویندوزی خود موسوم به «Stream» را به روز رسانی کرد. کمپانی یاد شده خبر می دهد که سه نوع از دستگاه های این سری را مشمول بروز رسانی کرده است.

کاربران می توانند به سراغ ارزان ترین نمونه، یعنی لپ تاپ ۱۱.۶ اینچی «Stream 11» با قیمت ۱۹۹ دلاری اش رفته و آن را انتخاب کنند، و یا نمونه ۱۴ اینچی «Stream 14» و ۲۲۰ دلاری را برگزینند. در نهایت نیز HP از لپ تاپ «Stream x360» پرده برداشته که از نمایشگری ۱۱.۶ اینچی برخوردار بوده، قیمتی معادل ۲۴۹ دلار دارد و به نوعی می توان آن را یک لپ تاپ هیبریدی هم دانست.

لازم به ذکر است که هر سه نمونه لپ تاپ یاد شده، از یک پردازنده استفاده می کنند. اچ پی تصمیم به بهره گیری از چیپ اینتل سلرون N3060 گرفته. در کنار آن، چهار گیگابایت رم هم در دستگاه ها جای دارد و حافظه داخلی آنها نیز به ۳۲ گیگابایت از نوع eMMC می رسد.

1470860220 hp stream 2016 02 w600 300x203 - اچ پی از ۳ لپ تاپ ارزان قیمت خانواده Stream پرده برداشت

یکی از تفاوت ها، در اندازه صفحه نمایش سه دستگاه با هم است، هرچند که همه آنها از رزولوشن نه چندان قابل قبول ۱۳۶۶ در ۷۶۸ پیکسل استفاده می کنند.

لازم به ذکر است که x360، از نمایشگری تاچ نیز بهره می برد و وزن آن به ۱.۳۵ کیلوگرم می رسد در حالی که ضخامتش، برابر با ۱۹.۸ میلیمتر است. ارزان ترین دستگاه این سری، Stream 11، وزنی برابر با ۱.۲۵ و ضخامتی معادل ۱۸ میلیمتر دارد. در حالی که وزن نمونه ۱۴ اینچی صرفاً به ۱.۴۴ کیلوگرم می رسد.

نکته اینجاست که HP، ویژگی های فنی این سه لپ تاپ را عنوان نکرده و در وب سایت خود، تنها به حضور یک وب کم HD اکتفا نموده است. از سوی دیگر همانگونه که ذکر شد، به نظر می رسد به جز پردازنده اینتل و مقدار حافظه رم ۴ گیگابایتی، گزینه دیگری برای انتخاب وجود نداشته باشد.

1470860428 hp stream 2016 03 story w600 300x140 - اچ پی از ۳ لپ تاپ ارزان قیمت خانواده Stream پرده برداشت

HP این سه لپ تاپ را با اهداف آموزشی توسعه داده و به همین دلیل است که برای آنها سخت افزاری نه چندان چشم گیر به همراه قیمتی معقول را در نظر گرفته است. هرچند، آمارهای تازه نشان می دهند که کاربران برای اهداف آموزشی، به تازگی علاقه بیشتری به خرید کروم بوک ها نشان می دهند.

البته از یک سوی دیگر هم می توان به ماجرا نگاه کرد. ویندوز ۱۰ حالا دیگر رایگان عرضه نمی شود و کاربران برای دریافت آن، ملزم به پرداخت مبلغ ۱۱۹ دلار هستند. این سه محصول، همه با ویندوز ۱۰ به دست کاربر می رسند و با یک حساب سر انگشتی، می توان دید که قیمتی که برای آنها انتخاب گشته، کاملاً مناسب به نظر می رسد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 20252TechnoYab QR Code For: اچ پی از ۳ لپ تاپ ارزان قیمت خانواده Stream پرده برداشت

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *