8b1710a1 cf28 4d9f a6ca a13a470638f1 - باتری های جدید با ابعاد برابر اما ظرفیتی دو برابر باتری های کنونی ساخته شدند
اشتراک

باتری های جدید با ابعاد برابر اما ظرفیتی دو برابر باتری های کنونی ساخته شدند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

اگر از هر کاربر امروزی، بزرگترین ایراد گوشی هوشمندش را بپرسید، بی‌شک ظرفیت باتری را عنوان خواهد کرد. با وجود پیشرفت‌هایی که در بخش‌های مختلف گوشی‌های هوشمند انجام شده، باتری‌ها هنوز به ظرفیت قابل قبول نرسیده‌اند. اما یک شرکت تابعه از دانشگاه MIT به تازگی نوعی باتری تولید کرده که ابعادی نصف باتری‌های کنونی دارد. این شرکت SolidEnergy Systems نام دارد.

آند استفاده شده در این باتری‌ها، به خاطر استفاده از فویل نازک برای تولید، ۲۰ درصد باریک‌تر از باتری‌های کنونی است. الکترولیت آن نیز مخلوطی از مواد جامد و مایع است. یک لایه‌ی جامد اطراف فویل و مایع غیر قابل اشتعال این باتری را می‌پوشاند. به خاطر این که باتری SolidEnergy از فویل فلزی-لیتیومی به جای گرافیت به عنوان آند استفاده می‌کند، این باتری می‌تواند یون‌های بیشتری را نسبت به باتری‌های یون-لیتیومی کنونی در خود ذخیره کند.

باتری SolidEnergy چگالی انرژی دو برابری نسبت به باتری‌های یون-لیتیمی کنونی دارد و این بدان معنا است که این باتری‌ها با داشتن ضخامتی نصف باتری‌های کنونی، ظرفیتی برابر با آنها خواهند داشت. به بیان دیگر، در صورت تولید این باتری‌ها با ابعاد باتری‌های کنونی، ظرفیتی دو برابر ظرفیت کنونی خواهیم داشت. بعلاوه، استفاده از مایع غیر قابل اشتعال در تولید این باتری‌ها، آنها را امن‌تر از باتری‌های یون-لیتیومی می‌کند.

کیچائو هو (Qichao Hu)، موسس شرکت SolidEnergy Systems درباره‌ی این باتری‌ها می‌گوید:

با داشتن چگالی دو برابری، ما می‌توانیم باتری‌هایی با ابعاد نصف و ظرفیت برابر با باتری‌های کنونی تولید کنیم. و یا می‌توانیم ابعاد را برابر در نظر گرفته و ظرفیتی دو برابری داشته باشیم.

نکته‌ی مهم این است که این باتری‌ها برای تولید انبوه آماده شده‌اند و تا سال آینده می‌توان آنها را در گوشی‌های هوشمند یا ساعت‌های هوشمند استفاده کرد. در این صورت، تولیدکنندگان گجت‌ها با دو انتخاب روبرو هستند. آنها می‌توانند ابعاد باتری‌ها را نصف کنند و گوشی‌های باریک‌تری تولید کنند؛ و یا می‌توانند با حفظ ابعاد، ظرفیت باتری‌ گجت‌های خود را افزایش دهند.

نظر شما چیست؟ شما گوشی باریک‌تر را ترجیح می‌دهید یا عمر باتری بیشتر؟

49e6fb6c 0e9f 46ca 8cce b5df4d95bab3 296x300 - باتری های جدید با ابعاد برابر اما ظرفیتی دو برابر باتری های کنونی ساخته شدند


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 21663TechnoYab QR Code For: باتری های جدید با ابعاد برابر اما ظرفیتی دو برابر باتری های کنونی ساخته شدند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *