clash of clans - بازی «کلش آو کلنز» از روی کافه بازار حذف شد
اشتراک

بازی «کلش آو کلنز» از روی کافه بازار حذف شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: بازی

اگر به خاطر داشته باشید اوایل ماه گذشته دسترسی به اغلب بازی های کمپانی «سوپرسل» برای مدتی مسدود شد و با پیگیری های تکنویاب از بنیاد ملی بازی های رایانه ای و کافه بازار، علت این اتفاق اختلال در اینترنت سراسری کشور اعلام گشت.باتکنویابهمراه باشید.

اما با این حال، روز گذشته متوجه شدیم که عبدالصمد خرم آبادی، معاون قضایی دادستان کل کشور اذعان داشته اختلالات اخیر ارتباطی با شبکه اینترنت نداشته و این اتفاق به دستور مستقیم کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه صورت گرفته است.

خرم آبادی که دلیل این تصمیم را «ترویج اعمال خشونت آمیز و تخریب تفکر و روان نوجوانان و جوانان» اعلام کرده، معتقد است شرکت ارتباطات زیرساخت تاکنون در مورد ایجاد محدودیت دسترسی در این بازی کوتاهی کرده.

با همه این تفاسیر، دقایقی پیش متوجه شدیم بازی کلش آو کلنز از روی فروشگاه موبایلی «کافه بازار» حذف شده است؛ این در حالی است که سایر عناوین کمپانی سوپرسل که همگی درون مایه ای مشابه و آشنا با کلش آو کلنز دارند، همچنان در دسترس هستند.

Screenshot 19 w600 - بازی «کلش آو کلنز» از روی کافه بازار حذف شد

صفحه بازی کلش آو کلنز در جستجوهای گوگل نمایش داده شده اما…

Screenshot 18 w600 - بازی «کلش آو کلنز» از روی کافه بازار حذف شد

پس از کلیک روی لینک متوجه می شویم که بازی از کافه بازار حذف شده است.

بدون شک این مسئله پرسشی در مورد رویکرد متفاوت به کلش آو کلنز ایجاد می نماید و یادآور حکایت وایبر و تلگرام است؛ چراکه نوجوانان و جوانان به هر نحوی دست از پر کردن اوقات فراغت خود نمی کشند و به سادگی می توان جایگزینی برای آن یافت.

تجربه ثابت کرده اغلب اثرات خشونت آمیزی که برای گیمرها پیش می آید به عوارض جانبی مانند مشکلات اینترنت و تحمیل برخی از محدودیت ها بر می گردد، نه صرفاً محتوای خود آن بازی.

حتی پژوهش های اخیر محققین بین المللی اثبات کرده که بروز خشونت و واکنش های منفی ذهنی جوانان عملاً هیچ ارتباطی با بازی های ویدیویی نداشته و حتی از لحاظ تخلیه روانی نیز می تواند مفید واقع شود.

photo 2016 12 28 14 20 49 w600 - بازی «کلش آو کلنز» از روی کافه بازار حذف شد

نکته جالب توجه اینجا است که در حال حاضر، کافه بازار به عنوان تنها همکار رسمی سوپرسل در کشور ایران شناخته می شود و چندی پیش امکان خرید ریالی در این بازی نیز میسر شده بود؛ اما در نهایت با توجه به کشمکش های اخیر، بازی مورد بحث را حذف کرده است.

گفتنی است دیجیاتو پیگیری های لازم را در این زمینه صورت خواهد داد و منتظر پاسخ مدیرانی که در جهت دیکته کردن سیاست های خود به جامعه چند ده میلیونی گیمرهای ایرانی هستند باقی می ماند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 37588TechnoYab QR Code For: بازی «کلش آو کلنز» از روی کافه بازار حذف شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *