pokemon go pentagon 194577 - بازی Pokemon Go در پنتاگون نیز ممنوع شد
اشتراک

بازی Pokemon Go در پنتاگون نیز ممنوع شد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: اخبار

پس از ایران که به دلایل امنیتی بازی پوکمون گو را ممنوع کرده، وزارت دفاع آمریکا نیز کارمندان خود را از انجام این بازی در ساختمان پنتاگون منع کرده است.

پنتاگون، مقر فرماندهی وزارت دفاع آمریکا، اخیرا کارمندان خود را از انجام بازی Pokemon GO در ساختمان‌های این سازمان منع کرده و در مورد ممنوعیت آن هشدار داده است.

پنتاگون در بخشنامه‌ای دلایل ممنوعیت این بازی را نگرانی اداره امنیت نسبت به جمع‌آوری اطلاعات مکانی اتاق‌ها و بخش‌هایی اعلام کرده است که تجهیزات حساس به صورت محرمانه در آنها نگهداری می‌شود؛ اتفاقی که می‌تواند امنیت اطلاعات و مقر فرماندهی وزارت دفاع آمریکا را به خطر بیندازد.

Pokemon Go برای کار کردن نیاز به دانستن موقعیت مکانی کاربران دارد که این اطلاعات را از گیرنده GPS گوشی تلفن همراه آنها دریافت می‌کند. از آنجا که در برخی ساختمان‌های دولتی آمریکا اجازه استفاده از تجهیزات بی‌سیم وجود ندارد، پنتاگون کارمندان خود را از انجام بازی Pokemon Go منع کرده است تا مبادا پروتکل‌های امنیتی نقض شوند.

درحالی که بازی Pokemon GO تنها در ساختمان‌های نظامی و حساس آمریکا ممنوع شده، کمیته تعیین مصادیق مجرمانه ایران انجام این بازی را به دلایل امنیتی در تمام کشور ممنوع و فیلتر کرده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 20687TechnoYab QR Code For: بازی Pokemon Go در پنتاگون نیز ممنوع شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *