40866291434cebe31360555d937c4dd0 XL 1024x534 - باکس آفیس: ادامه پیشتازی دکتر استرنج و ترولز
اشتراک

باکس آفیس: ادامه پیشتازی دکتر استرنج و ترولز

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: باکس آفیس

فیلم های ابرقهرمانی همیشه جزو محبوب ترین و پر فروش ترین عنوان های گیشه به حساب می آیند. صحت این گزاره را می توان در فروش بسیار بالای فیلم هایی مانند کاپیتان آمریکا، ددپول، بتمن در برابر سوپرمن و Suicide Squad به راحتی مشاهده کرد که در سال ۲۰۱۶ به ترتیب ۴۰۸، ۳۶۳، ۳۳۰ و ۳۲۵ میلیون دلار درآمد به حساب تولید کنندگان واریز کرده اند. هفته گذشته نیز یک عنوان ابرقهرمانی دیگر از کمپانی مارول منتشر شد که حالا و در فاصله کمتر از ۱۴ روز از آغاز اکران خود به رتبه دهم پرفروش ترین فیلم های سال ۲۰۱۶ رسیده است.

دکتر استرنج که هفته قبل نیز در صدر جدول باکس آفیس قرار داشت، این بار نیز با فروش ۴۲ میلیون دلاری در آخر هفته گذشته صدرنشینی خود را تثبیت کرد و مجموع درآمدهای خود را نیز به ۱۵۲ میلیون دلار رساند. همچنین انیمیشن ترولز نیز با فروش ۳۴ میلیون دلاری، برای دومین هفته متوالی رتبه دوم باکس آفیس را به خود اختصاص داد و درآمدهای خود را نیز به مرز ۹۴ میلیون دلار رساند. جالب آنکه این دو ژانر (ابرقهرمانی و انیمیشن) تقریبا تمامی رده های بالای جدول سال ۲۰۱۶ را به خود اختصاص داده اند و انیمیشن های در جست و جوی دوری، زندگی خصوصی حیوانات خانگی و زوتوپیا به ترتیب با ۴۸۶، ۳۶۷ و ۳۴۱ میلیون دلار فروش در رتبه های اول، سوم و ششم جدول سال گذشته قرار دارند.

اما رتبه های سوم و چهارم این هفته در اختیار دو تازه وارد قرار گرفته اند. Almost Christmas به عنوان اولین فیلم با تم کریسمس، هفته گذشته اکران شد. Almost Christmas در ژانر کمدی و ساخته دیوید تالبرت است و داستان آن درباره مردی است که به عنوان هدیه کریسمس از خانواده خود میخواهد تنها چند شب دور هم جمع شوند. او اعتقاد دارد اگر اعضای خانواده که مشکلات بسیار زیادی با یکدیگر دارند بتوانند ۵ شب در کنار یکدیگر بدون دعوا و درگیری بگذرانند یک معجزه اتفاق خواهد افتاد. این فیلم دو ساعته با بودجه ۱۷ میلیون دلاری ساخته شده و در آخر هفته گذشته موفق به فروش ۱۵ میلیون دلاری شده است.

رتبه سوم باکس آفیس آخر هفته گذشته در اختیار یک فیلم علمی – تخیلی فوق العاده زیبا به نام Arrival است که می تواند انتخاب بسیار خوبی برای طرفداران فیلم های این ژانر باشد. Arrival (ورود) فیلمی ساخته دنیس ویلنوا و نقش آفرینی بازیگرانی همچون ایمی آدامز، جرمی رنر و فارست ویتاکر است که با بودجه ۴۷ میلیون دلاری ساخته شده و در آخر هفته گذشته ۲۴ میلیون دلار فروش داشت. داستان فیلم درباره یک شی ناشناخته است که در سرتاسر زمین دیده شده و حالا تیمی از محققان دور هم جمع می شوند تا درباره این سفینه ناشناخته تحقیق کنند. در حالی که تصور عموم و دولت های جهان بر احتمال بروز یک جنگ جهانی است، این تیم تحقیقاتی به سرپرستی دکتر لوییز بنکس (با بازی ایمی آدامز) تلاش می کنند تا از علت حضور فضایی ها رمزگشایی کنند. در انتهای این بخش می توانید تریلری از این فیلم هیجان انگیز را مشاهده کنید. جدول کامل باکس آفیس آخر هفته گذشته نیز به صورت زیر است:

رتبهعنوانفروش آخر هفته (میلیون دلار)فروش کل (میلیون دلار)هفته های اکران
۱Doctor Strange۴۲.۹۷۱۵۲.۹۵۲
۲Trolls۳۴.۹۷۹۳.۹۴۲
۳Arrival۲۴.۰۷۲۴.۰۴۱
۴Almost Christmas۱۵.۱۳۱۵.۱۳۱
۵Hacksaw Ridge۱۰.۶۳۳۲.۱۲۲
۶The Accountant۴.۴۱۷۷.۵۶۵
۷            Shut In۳.۶۱۳.۶۱۱
۸Boo! A Madea Halloween۳.۵۱۷۰.۳۷۴
۹Jack Reacher: Never Go Back۳.۳۰۵۴.۵۶۴
۱۰Inferno۳.۲۶۳۱.۵۹

۳


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 32241TechnoYab QR Code For: باکس آفیس: ادامه پیشتازی دکتر استرنج و ترولز

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *