MV5BMjE3NTgxMDcyNV5BMl5BanBnXkFtZTgwMDExMTc1ODE@. V1 SX1777 CR001777744 AL 610x416 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)
اشتراک

باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: باکس آفیس

فیلم روگ وان داستانی از جنگ ستارگان (Rogue One: A Star Wars Story) از شرکت دیزنی (Disney) و استودیوی لوکاس فیلم (Lucasfilm) توانست چهارمین اکران بزرگ «سه روزه» ماه دسامبر، سومین افتتاحیه بزرگ سال ۲۰۱۶ و دوازدهمین اکران بزرگ تاریخ را داشته باشد و تبدیل به دومین فیلمی شود که در ماه دسامبر، افتتاحیه‌ای بزرگ‌تر از ۱۰۰ میلیون دلار را تجربه کرده‌ است (در پشت جنگ ستارگان: نیرو بر می‌خیزد). فیلم زیبایی موازی (Collateral Beauty) از شرکت نیو لاین (New Line) نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و تبدیل به بدترین افتتاحیه فیلمی با حضور ویل اسمیت (Will Smith) شد. در سوی دیگر، فیلم لا لا لند (La La Land) که هفته گذشته در بخش اکران محدود، غوغا به پا کرده بود، این هفته تعداد سینماهایش را به ۲۰۰ سینما رساند و قدرتمندتر ظاهر شد. با تکنویابهمراه باشید.

 MV5BMjE3NTgxMDcyNV5BMl5BanBnXkFtZTgwMDExMTc1ODE@. V1 SX1777 CR001777744 AL 610x416 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

فیلم روگ وان با میانگین فروش ۱۵۵ میلیون دلار از ۴,۱۵۷ سینما، توانست یک آغاز قدرتمند را تجربه کند و در همین اولین قدم، پس از سه روز به پانزدهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۶ تبدیل شود. روگ وان شاید در حال حاضر هیچ رقیبی نداشته باشد اما با آغاز تعطیلات، کار نسبتا سخت‌تری خواهد داشت، البته بیشتر از پنج فیلم در این تعطیلات اکران نمی‌شود اما آثار اسکاری و مخصوص فصل جوایز را داریم که شاید روگ وان را کمی اذیت کنند. روگ وان که دومین فیلم تاریخ است که در ماه دسامبر افتتاحیه بزرگ‌تر از ۱۰۰ میلیون دلار داشته است، احتمالا نمی‌تواند فروشی مشابه نیرو برمی‌خیزد را تجربه کند اما بسیار کنجکاو هستیم که ببینیم تا چه اندازه می‌تواند موفق ظاهر شود.

MV5BMjM2NTM3MzI2NF5BMl5BanBnXkFtZTgwODE0NTEzMDI@. V1 SX1777 CR001777744 AL 610x406 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

فیلم‌هایی همچون عطش مبارزه (The Hunger Games)، اشتعال (Catching Fire) و شوالیه تاریکی (The Dark Knight) افتتاحیه مشابه روگ وان داشتند و به ترتیب، در هفته دوم یک اُفت ۶۱.۶ درصدی، ۵۳.۱ درصدی و ۵۳.۵ درصدی را تجربه کردند، اما هیچ کدام از این آثار در ماه دسامبر اکران نشده بودند و رقبای سختی نداشتند، بنابر این جالب است که ببینیم روگ وان تا چه اندازه اُفت خواهد داشت. برای اینکه مسئله را کمی بازتر کنیم، فیلم نیرو برمی‌خیزد، پس از یک افتتاحیه عظیم ۲۵۰ میلیون دلاری، در هفته دوم تنها ۴۰ درصد اُفت تجربه کرد، آن هم در حضور چهار اکران جدید از جمله هشت نفرت انگیز (The Hateful Eight) اثر کوئنتین تارنتینو (Quentin Tarantino) و رکود بزرگ (The Big Short). حال این را در نظر بگیرید که فیلم روگ وان نسخه فرعی است و رقبایش؟ فیلم اساسینز کرید (Assassin’s Creed)، مسافران (Passengers) و انیمیشن آواز (Sing). بنابر این اگر روگ وان بتواند همه این‌ها را با قدرت کنار بزند، مسلما شاهکار کرده است.

MV5BMjY4NTQ4MzIwOV5BMl5BanBnXkFtZTgwOTU2MzE3MDI@. V1 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

با تمام چیزهایی که گفتیم، هنوز نباید فراموش کنیم که روگ وان فیلمی از دنیای جنگ ستارگان است و تا اینجا هم توانسته نظر طرفداران و مخاطبان را جلب کند. فیلم توانسته از مخاطبان‌اش امتیاز A را دریافت کند. رضایت مردم، برگ برنده فیلم در هفته‌های آتی خواهد بود. این فیلم که تنها ۳۹ درصد مخاطبان‌اش زیر ۲۵ سال سن داشته‌اند، در سایت راتن تومیتوز میانگین نمره ۸۴ را برای خودش ثبت کرده است. ناگفته نماند که فیلم در ابتدا نمره ۸.۷ را در سایت IMDB دریافت کرد و سپس نمره آن به ۷.۷ نزول پیدا کرد و حالا به ۸.۳ رسیده است! با تشکر از طرفداران و نمره‌های بالای آن‌ها.

۳۸ درصد فروش فیلم روگ وان از سینماهای سه بعدی (۳D) بوده است. این فیلم همچنین ۱۹ میلیون دلار از ۴۰۰ سینمای آیمکس (IMAX) و میانگین ۱۷.۹ میلیون دلار از ۵۵۰ سینمای پریمیوم (صفحه نمایش بسیار بزرگ) بدست آورده است.

MV5BMjQyNTk1OTMzMV5BMl5BanBnXkFtZTgwMjExMTc1ODE@. V1 SX1777 CR001777744 AL 610x404 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

اما بازار داخلی آمریکا تنها جایی نبود که روگ وان سر و صدا کرد، زیرا این فیلم در بازار بین المللی هم توانست آغاز بزرگی داشته باشد. این فیلم از ۵۴ بازار، موفق شد میانگین ۱۳۵.۵ میلیون دلار بفروشد و فروش کلی‌اش را به میانگین ۲۹۰.۵ میلیون دلار برساند. این فیلم در حال حاضر، تنها پانصد هزار دلار با افتتاحیه ۲۹۱ میلیون دلاری فیلم گرگ و میش: سپیده‌دم – قسمت اول (Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1) فاصله دارد، با توجه به اینکه آمار فروش، کاملا دقیق اعلام نشده است، احتمال عبور روگ وان از آن فیلم هم وجود دارد.

از ۱۳۵.۵ میلیون دلار فروش بین المللی، میانگین ۲۱ میلیون دلار سهم انگلستان، ۱۲.۵ میلیون دلار سهم آلمان، ۱۰.۸ میلیون دلار سهم استرالیا و ۱۰ میلیون دلار سهم فرانسه بود. روگ وان در هفته آتی چند بازار جدید دیگر نیز خواهد داشت و فراموش نکنید که در ۲۸ دسامبر در کره جنوبی و ۶ ژانویه در کشور چین روی پرده می‌رود.

شرکت دیزنی علاوه بر جایگاه نخست، جایگاه دوم باکس آفیس را هم با انیمیشن موانا (Moana) در دست گرفت. این انیمیشن با میانگین فروش ۱۱.۶ میلیون دلار، فروش کلی‌اش را به ۱۶۱.۸ میلیون دلار رساند و با عبور از فیلم پیشتازان فضا به سوی بی ‌نهایت (Star Trek Beyond) تبدیل به دوازدهمین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۶ شد.

فیلم مهمانی کریسمس اداره (Office Christmas Party) از شرکت پارامونت (Paramount) با اُفت فروش ۵۰ درصدی، در جایگاه سوم قرار گرفت و فروش کلی‌اش را به ۳۱.۵ میلیون دلار رساند.

MV5BODM4MTIwMTcwMV5BMl5BanBnXkFtZTgwMTkyODQ3MDI@. V1 SY1000 CR0015031000 AL 1 610x406 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

در جایگاه چهارم، به فیلم زیبایی موازی می‌رسیم که برخلاف روگ وان، آغاز خوبی را تجربه نکرد. این فیلم که در ۳,۰۲۸ سینما روی پرده رفته بود، به بدترین افتتاحیه در میان آثار ویل اسمیت تبدیل شد و میانگین ۷ میلیون دلار فروخت. اسمیت سال گذشته فیلم ضربه مغزی (Concussion) را روی پرده داشت که با فروش ۱۰.۵ میلیون دلار افتتاح شده بود. مخاطبان زیبایی موازی به آن امتیاز A منفی را اعطا کردند که چندان بد نیست، ۷۴ درصد مخاطبان فیلم هم بالای ۲۵ سال سن داشتند. با توجه به هفته‌های آتی، به نظر نمی‌رسد که روزهای خوبی در انتظار این فیلم باشد.

زیبایی موازی در بازار بین المللی هم به نمایش در آمد و میانگین ۴.۶ میلیون دلار از ۱۶ بازار فروخت. بهترین فروش فیلم، ۱.۶ میلیون دلار در مکزیک و ۱.۴ میلیون دلار در روسیه بود. این فیلم به زودی در انگلستان، اسپانیا و فرانسه هم روی پرده می‌رود.

در جایگاه پنجم، فیلم موجودات شگفت انگیز و زیستگاه آن‌ ها (Fantastic Beasts and Where to Find Them) میانگین ۵ میلیون دلار فروخت و فروش کلی‌ آن در بازار آمریکا به ۲۰۷ میلیون دلار رسید. این فیلم از بازار جهانی هم از ۶۶ بازار، ۱۴.۵ میلیون دلار دیگر بدست آورد تا فروش‌اش به ۵۱۰ میلیون دلار برسد. فروش کلی فیلم تا اینجا ۷۲۰ میلیون دلار بوده است.

MV5BMTc4MTQxMTIwMl5BMl5BanBnXkFtZTgwNzM2NzE4OTE@. V1 SX1500 CR001500999 AL 610x406 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

فیلم منچستر کنار دریا (Manchester by the Sea) توانست با ۱۳۶ هزار دلار فروش بیشتر نسبت به لا لا لند در جایگاه ششم قرار بگیرد. ناگفته نماند که منچستر ۱,۰۰۸ سینما بیشتر از لا لا لند داشت! منچستر میانگین ۴.۱۵ میلیون دلار فروخت و لا لا لند هم با ۲۰۰ سینما، ۴ میلیون دلار بدست آورد. هر دو فیلم مذکور، در بازار بین المللی هم روی پرده رفته‌اند، جایی که لا لا لند از ۱۴ بازار، توانست میانگین ۴.۷ میلیون دلار بفروشد و فروش‌اش را به ۱۱.۳ میلیون دلار برساند. منچستر هم که تنها در یک بازار، یعنی فرانسه روی پرده رفته بود، از ۱۶۲ سینما، میانگین ۵۰۵ هزار دلار فروخت و در جایگاه نهم قرار گرفت.

MV5BMjAxNDAzNzAwMl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTQ3Njg4MDI@. V1 SY1000 CR0014991000 AL 610x407 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

در بخش اکران محدود، فیلم حصارها (Fences) اثر جدید دنزل واشنگتون (Denzel Washington) در چهار سینما اکران شد و ۱۲۸ هزار دلار فروخت. این فیلم که بودجه ۲۴ میلیون دلاری دارد، در روز کریسمس وارد اکران گسترده می‌شود. در این فیلم که خود واشنگتون کارگردان آن است، بازیگرانی همچون ویولا دیویس (Viola Davis)، استیفن هندرسون (Stephen Henderson)، راسل هورنسبای (Russell Hornsby) و جوون آدپو (Jovan Adepo) نیز نقش آفرینی می‌کنند.

دوازده فیلم بالای جدول باکس آفیس این هفته، در مجموع ۲۰۴ میلیون دلار فروختند که آن را به دومین هفته بزرگ تاریخ ماه دسامبر تبدیل می‌کند.

هفته آینده منتظر اکران چه فیلم‌هایی باشیم؟

هفته آینده کریسمس است و برای اولین بار از زمان سال ۲۰۱۱، کریسمس در روز  یکشنبه خواهد بود. باکس آفیس هفته آینده واقعا دیوانه‌وار به نظر می‌رسد و یک جنگ بزرگ باکس آفیسی میان فیلم‌ها خواهیم داشت.

MV5BYWY2OWYxMzMtYWM5YS00N2U1LWI4NjMtMTUwZDMxM2YzOTFhL2ltYWdlL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNTY0MTkxMTg@. V1 SY1000 SX1500 AL 610x407 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

در هفته آتی، فیلم مسافران از شرکت سونی (Sony) در ۳,۳۰۰ سینما روی پرده می‌رود. این فیلم دو ستاره پرطرفدار این روزهای هالیوود را در نقش‌های اصلی دارد: جنیفر لارنس (Jennifer Lawrence) و کریس پرت (Chris Pratt). مورتن تیلدم (که برای فیلم بازی تقلید (The Imitation Game)، نامزد اسکار شد) این فیلم را براساس فیلم‌نامه‌ای از جان اسپتز (Jon Spaihts) ساخته است. فیلم‌نامه‌‎ی جان اسپتز برای سال‌ها در هالیوود دست به دست می‌شد و یک‌بار قرار بود که کیانو ریوز (Keanu Reeves) و ریچل مک آدامز (Rachel McAdams) در آن بازی کنند، اما سرانجام قرعه به نام پرت و لارنس افتاد و چه اتفاقی بهتر از این؟ تیلدم در توصیف فیلم گفته است: «شما خواهید خندید و اشک خواهید ریخت، نفس‌هایتان را حبس خواهید کرد و هیجان‌زده خواهید شد». داستان فیلم در مورد جیم پریستون (Jim Presto) و ارورا دان (Aurora Dunn) است که به خوابی عمیق و چند ساله فرو رفته‌اند تا سفینه‌شان به یک کلونی جدید برسد اما ۹۰ سال زودتر از موعد مشخص شده، بیدار می‌شوند و در ادامه اتفاقات مختلفی رخ می‌دهد… این فیلم که با بودجه ۱۲۰ میلیون دلاری ساخته شده، قطعا حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت.

MV5BYTJmZDE2YTUtNGQ3Mi00OTc2LWFjYjktMmY4NTBmMTQ4ODhiL2ltYWdlL2ltYWdlXkEyXkFqcGdeQXVyNDAyODU1Njc@. V1 610x407 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

فیلم اساسینز کرید در ۳۰۰۰ سینما به اکران در می‌آید. افتباس‌های بازی‌های ویدئویی معمولا شکست می‌خورند اما حال نوبت به فیلم اساسینز کرید (یا همان کیش یک آدم‌کش) رسیده است که بتواند هم نظر منتقدان را جلب و هم باکس آفیس را منفجر کند. این فیلم که اولین اثر سینمایی شرکت یوبی سافت (Ubisoft Motion Pictures) محسوب می‌شود، داستان یک زندانی اعدامی به نام کالوم لنچ (Callum Lynch) را روایت می‌کند که به ظاهر «اعدام شده» اما در واقع توسط شرکت آبسترگو (Abstergo) نجات پیدا کرده تا در پروژه‌ انیموس (Animus) حضور پیدا کند. این بدین معناست که کالوم باید به انیموس وصل شود تا بوسیله‌ آن بتواند به خاطرات جدش، آگیلار (Aguilar) دست پیدا کند و دوباره آن‌ها را زندگی و تجربه کند. در این میان، آلن ریکین (Alan Rikkin) (با بازی جرمی آیرونز) رئیس تمپلار (Templar) قرن ۲۱ شرکت آبسترگو، یک نقشه شیطانی برای مموری‌ها و خاطرات کشیده است. به نظر می‌‎رسد دوران «تفتیش عقاید اسپانیایی» آخرین باری بوده که آگیلار توانسته با شیء بسیار معروفی (همان آرتیفکت) تماس پیدا کند و حال، ریکین این شیء را برای خود می خواهد. مایکل فسبندر (Michael Fassbender) بازیگر فیلم‌های مردان ایکس: آپوکالیپس (X-Men: Apocalypse) و مکبث (Macbeth) نقش اصلی را بازی‌‎ می‌کند و در کنار او بازیگرانی همچون ماریون کوتیار (Marion Cotillard)، مایکل کی. ویلیامز (Michael K. Williams)، جرمی آیرونز (Jeremy Irons) و برندان گلیسون (Brendan Gleeson) حضور دارند. جاستین کرزل (Justin Kurrzel) که قبلا با فاسبندر و کوتیار در فیلم مکبث کار کرده بود، کارگردانی این اثر را برعهده دارد. آیا این فیلم می‌تواند طلسم را بشکند و تبدیل به بهترین فیلم اقتباسی از بازی‌ها شود؟ شاید آری، شاید هم خیر، هفته آینده مشخص می‌شود. ناگفته نماند که طبق پیش بینی‌ها، این فیلم که بودجه‌ای بین ۱۳۰ الی ۲۰۰ میلیون دلار دارد، فروشی بین ۲۰ الی ۳۰ میلیون دلار را تجربه خواهد کرد.

MV5BMTUwNjcxNDY2OV5BMl5BanBnXkFtZTgwNjg4MTA1MDI@. V1 SX1777 CR001777960 AL 610x423 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

انیمیشن آواز، دیگر اثری است که در ۴۰۰۰ سینما روی پرده می‌رود. بعد از موفقیت دیوانه‌وار انیمیشن زندگی مخفیانه حیوانات خانگی (The Secret Life of Pet)، استودیوی ایلومینیشن (Illumination Entertainment) می‌تواند با دومین اثر اوریجنال‌اش در سال ۲۰۱۶، تاریخ‌ساز شود. آیا آن‌ها می‌توانند با انیمیشن Sing این کار را انجام دهند؟ هفته آینده خواهیم فهمید. این اثر در واقع یک مسابقه موسیقی با حضور حیوانات است. داستان که پتانسیل دارد، اما اگر از این داستان خوشتان نمی‌آید، بهتر است نگاهی به صداپیشگان بیاندازید: متیو مک کانهی (Matthew McConaughey)، ریس ویترسپون (Reese Witherspoon)، سث مک فرلین (Seth MacFarlane)، اسکارت جوهانسون (Scarlett Johansson)، جان سی. رایلی (John C. Reilly)، توری کلی (Tori Kelly) و نیک کرول (Nick Kroll). همه چیز برای به موفقیت رسیدن این انیمیشن، آماده است اما باکس آفیس هفته آینده کمی شلوغ است و هنوز نمی‌دانیم کدام آثار قربانی خواهند شد.

MV5BMjI3ODI5MzQzOF5BMl5BanBnXkFtZTgwMTAzNDg4MDI@. V1 SX1500 CR001500999 AL 610x406 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

فیلم چرا او؟ (Why Him?) از شرکت فاکس (Fox) در روز جمعه در ۲,۸۰۰ سینما به اکران در می‌آید. فیلم حصارها وارد اکران گسترده می‌شود و فیلم سکوت (Silence) اثر جدید مارتین اسکورسیزی (Martin Scorsese) در بخش اکران محدود کار خود را آغاز می‌کند. سکوت داستان دو کشیش از فرقه یسوعیون را روایت می‌کند که در جستجوی مرشدشان، به کشور ژاپن سفر می‌کنند، آن‌ هم در زمانی که مسیحیت در این کشور غیرقانونی بود. در این فیلم، لیام نیسن (Liam Neeson) نقش پدر کریستیو فریرا (Cristóvão Ferreira) را بازی می‌کند و اندرو گارفیلد (Andrew Garfield) در نقش پدر سباستیو رودریگز (Sebastião Rodrigues) و آدام درایور (Adam Driver) در نقش پدر فرانسیسکو گارپ (Father Francisco Garrpe) نقش آفرینی می‌کنند.

MV5BMTU0MDUxNjQ0M15BMl5BanBnXkFtZTgwMTA0NjU4MDI@. V1 SX1500 CR001500999 AL 610x419 - باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

اما این پایان کار نیست! فیلم در شب زندگی کن (Live by Night) اثر جدید بن افلک (Ben Affleck)، جولیتا (Julieta) اثر جدید پدرو آلمودوار (Pedro Almodóvar)، روز میهن پرستان (Patriots Day) اثر جدید پیتر برگ (Peter Berg)، چهره های پنهان (Hidden Figures) و هیولایی فرا می‌خواند (A Monster Calls) در بخش اکران محدود به نمایش در می‌آیند. باکس آفیس از این پیچیده‌تر نمی‌توانست باشد، با حضور روگ وان و این همه اثر بزرگ و کوچک برجسته، باید دید کدام‌ها در هفته آینده شکست‌خورده، میدان را ترک می‌کنند.

جدول کامل باکس آفیس را در زیر مشاهده فرمایید:


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 36329TechnoYab QR Code For: باکس آفیس با تکنویاب: آغاز حیرت انگیز فیلم جنگ ستارگان: روگ وان (Rogue One)

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *