25870702715 107d48e633 z w600 - با اتصال هدست پلی استیشن وی آر به PS4 امکان استفاده از قابلیت HDR وجود ندارد
اشتراک

با اتصال هدست پلی استیشن وی آر به PS4 امکان استفاده از قابلیت HDR وجود ندارد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: سونی

در حالی که دیگر زمان زیادی تا عرضه هدست واقعیت مجازی پلی استیشن باقی نمانده و این دستگاه تا هفته آتی به بازار ایالات متحده خواهد آمد، سونی اطلاعات بیشتری درباره مشخصات فنی هدست و واحد پردازنده خارجی آن منتشر کرده که نکات جالبی با خود به همراه می آورد.

پیش از هر چیز، در صورتی که هدست پلی استیشن وی آر به پلی استیشن ۴ متصل باشد، امکان تماشای محتویات HDR روی تلویزیون وجود ندارد. همانطور که احتمالاً از پیش می دانید، پلی استیشن وی آر به همراه واحد پردازشگری عرضه می شود که برای تولید صدای سه بعدی مورد استفاده می گیرد و هدست را باید به آن متصل نمود.

این واحد پردازشی همچنین سیگنال HDMI پلی استیشن ۴ را به دو بخش تقسیم می کند؛ یک تصویر روی هدست به نمایش در می آید و تصویر دیگر روی تلویزیون تا اطرافیان تان نیز قادر به تماشای آنچه شما می بینید باشند. با این حال یک محدودیت خاص در این زمینه وجود دارد.

playstation vr price release date 12 1152x768 w600 - با اتصال هدست پلی استیشن وی آر به PS4 امکان استفاده از قابلیت HDR وجود ندارد

اگرچه این واحد پردازشی از محتویاتی با رزولوشن ۴K و ۶۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می کند، اما از قابلیت دامنه داینامیک بالا یا همان HDR پشتیبانی به عمل نمی آورد. بنابراین هر زمان که بخواهید محتویات HDR را روی تلویزیون تماشا کنید، باید واحد پردازشی را از دستگاه جدا کرده و کنسول پلی استیشن ۴ را به صورت مستقیم به تلویزیون متصل سازید.

طبیعتاً در صورتی که تلویزیون تان از HDR پشتیبانی نکند، این مسئله مشکل ساز نخواهد بود اما با در نظرگیری تمایل بسیاری از کاربران نسبت به تهیه این دست از تلویزیون ها، کاربران دائماً محبور به متصل و جدا کردن واحد پردازشگر از کنسول خواهند بود که در طولانی مدت تبدیل به امری آزاردهنده خواهد شد.

از دیگر نکاتی که در اطلاعات منتشر شده از سوی سونی به آن اشاره شده، می توان به قابلیت کلیدی صدای سه بعدی و سازگاری آن تنها با هدست های باسیم و استریو اشاره کرد. در واقع هدست های بی سیم، چه تولید سونی باشند و چه دیگر کمپانی های شخص ثالث مانند Astro و Turtle Beach، با این قابلیت سازگاری نخواهند داشت.

ضمناً سونی از کاربران خواسته قابلیت صدای فراگیر را نیز در هدست های باسیم خود خاموش نمایند تا به تجربه بهتری دست یافته شود. در نهایت باید افزود که هدست پلی استیشن وی آر در تاریخ ۱۳ اکتبر (۲۲ مهرماه) با قیمت ۳۹۹ دلار به بازار عرضه خواهد شد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 26903TechnoYab QR Code For: با اتصال هدست پلی استیشن وی آر به PS4 امکان استفاده از قابلیت HDR وجود ندارد





این مطالب هم بخوانید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *