a65ebe93f6676f1ef88ebffb03f73b7b L - با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید (بخش دوم)
اشتراک

با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید (بخش دوم)

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

در چند روز گذشته برای شما لیستی از باورهای اشتباه زندگی را برای روبرو شدن با واقعیت ها عنوان کردیم. در این مطلب قصد داریم بخش دوم و پایانی لیست باورهای اشتباه و ترسناک زندگی را با شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

مایکروویو عامل ابتلا به سرطان است و ضربان قلب را مختل میکند

تشعشعات دستگاه مایکرویو باعث سرطان نمیشود، آنها فقط مواد غذایی را گرم میکنند. تنها چند نوع از تشعشات باعث بروز سرطان میشود که آن هم بسته به میزان تشعشع دارد. به عنوان مثال پرتوهای خورشید می تواند سرطان پوست ایجاد کند. با مصرف کافی ویتامین دی به بدن خودتان کمک کنید. همچنین مایکروویو باعث اختلال در ضربان قلب نمیشود. با این حال استفاده از مایکروویو نیز مانند هر وسیله الکترونیکی دیگری (تلفن های همراه، هدفون و..) میتواند ضربان قلب را تغییر دهد.

مصرف قرص ویتامین شما را سالم نگه میدارد

یک قرص میتواند همه چیزی که برای سلامتی نیاز دارید به شما بدهد. این دستاورد بزرگی است تنها اگر امکان پذیر باشد! در طول دهه ها تحقیق بر روی قرص های مولتی ویتامین، هیچ توجیهی برای مصرف آن پیدا نشده است. حتی خطر ابتلا به سرطان نیز با مصرف این قرصها در ارتباط است.

هر شخصی باید روزی ۸ لیوان آب بنوشد

8glasses 300x86 - با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید (بخش دوم)

آب رسانی به بدن بسیار مهم است، اما ایده ضرورت دقیقا هشت لیوان آب عجیب و غریب است. محققان در طی تحقیق بر روی افراد سالم هیچگونه ارتباطی بین مصرف مایعات و بیماری های کلیوی، قلبی، سطح سدیم و کیفیت پوست پیدا نکرده اند. اما آب یک نوشیدنی بدون کالری و جایگزین مناسبی برای نوشیدنی های شیرین و نوشابه ها است. به یاد داشته باشید قانون درست این است که تنها زمانی که تشنه هستید آب بنوشید. نیازی به شمارش لیوان نیست.

خوردن ماست به عملکرد دستگاه گوارش کمک میکند

ماست های پروبیوتیک که بخش عمده بازار را به خود اختصاص میدهند دارای نوعی باکتری هستند که در روده ی انسان بطور طبیعی وجود دارد. بنظر میرسد که این باکتری ها موجب افزایش سوخت و ساز بدن و تسهیل در هضم غذا و لاغری میشوند. اگرچه این موضع قابل درک نیست ولی این باعث نمیشود که ماست خوراکی ناسالمی باشد اما بخاطر داشته باشید که ماست همواره حاوی مقداری قند است که منجر به چاقی و مشکلات دیگر میشود.

صدا دادن بنده های انگشت باعث ورم مفاصل میشود

4740214235 93779ebc01 b crackingknuckles 300x225 - با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید (بخش دوم)

خوشبختانه این مورد هم درست نیست. صدا دادن بندهای انگشت تنها ممکن است باعث آزار اطرافیان شود اما افرادی که حتی برای سالهای طولانی این عادت را داشته اند به ورم مفاصل دچار نشده اند.

با دست زدن به قورباغه زگیل میزنید

قورباغه و وزغ به شما زگیل نمیدهند اما دست دادن با کسی که زگیل دارد ممکن است. ویروس پاپیلومای که عامل بوجود آمدن زگیل در مردم است تنها مخصوص انسانها است و در حیوانات یافت نمیشود.

استرس باعث افزایش فشار خون میشود

استرس نقش زیادی در فشار خون بالا ندارد. استرس های حاد به طور موقت میتوانند باعث افزایش فشار خون شوند اما بطور کلی علت بیماری فشار خون نمیشوند. عواملی مانند ژنتیک، سیگار کشیدن و رژیم غذایی بد دلایلی اصلی فشار خون میباشند.

۹۰ درصد حرارت بدن از طریق سر خارج میشود

واقعا اینطور نیست. حرارت بدن از هرجایی که بدن پوشیده نباشد خارج میشود و سر شما به احتمال زیاد بیشتر از هر نقطه ی دیگر از بدنتان بدون پوشش است. در هوای سرد اگر کلاه نداشته باشید حرارت از سر شما خارج میشود همانطور که اگر جوراب نپوشیده باشید حرارت از پای شما خارج میشود.

بیش از حد نزدیک تلویزیون نشستن برای چشم ها بد است

Ayve 300x200 - با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید (بخش دوم)

در بدترین حالت بعد از تجربه چنین چیزی شما تنها دچار سردرد ناشی از خستگی چشم میشوید. این شایعات از زمان تلویزبون های قدیمی، که مقدای اشعه X تولید میکردند رواج پیدا کرد. با تلویزبون های جدید خطری شما را تهدید نمیکند.

 


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 23106TechnoYab QR Code For: با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید (بخش دوم)

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *