c8c50d4603d319284388be4ab52de244 L - با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید
اشتراک

با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سلامت

هویج دید شما در شب را زیاد میکند، شنا کردن بعد از غذا باعث گرفتگی عضلات میشود، شما نیاز به خوردن هشت لیوان آب در طول روز دارید، مواد غذایی ارگانیک مغذی تر و فاقد سم و آفت کش هستند. همه ما بارها در طول زندگی خود این مطالب را خوانده ایم و حتی به اشتراک گذاشته ایم. اما زمان روبرو شدن با واقعیت فرا رسیده است. در ادامه شما را با تعدادی از معروفترین این باورهای اشتباه آشنا میکنیم.

شیر برای بدن مفید است

تبلیغات در ذهن انسان ها شیر را یک ماده جادویی نشان داده اند. وزرات کشاوری ایالت متحده میگوید که بزرگسالان برای تامین کلسیم و ویتامین دی، باید سه فنجان شیر در روز مصرف کنند. با این حال مطالعات متعددی نشان میدهد که ارتباطی بین نوشیدن شیر بیشتر (یا مصرف کلسیم و ویتامین دی) و پوکی استخوان کمتر وجود ندارد. حتی در تحقیقاتی نشان داده شده است که مصرف بیش از سه فنجان شیر احتمال مرگ افراد را افزایش میدهد.

قانون پنج ثانیه

اگر غذا از دست شما رها شود و روی زمین بیفتد و کمتر از ۵ ثانیه زمان ببرد تا آن را بردارید، مجاز به خوردن آن هستید! قانون ۵ ثانیه واقعی نیست. غذای شما میتواند در عرض تنها چند میلی ثانیه به باکتری آلوده شود و غذاهای مرطوب زود از غذاهای خشک باکتری را جذب میکنند اما هیج زمان امنی وجود ندارد. اینکه غذای خود را از زمین بردارید و بخورید یا نه به خودتان بستگی دارد ولی ما آن را به شما توصیه نمیکنیم.

با خوردن شکلات جوش میزنید

اشتباه است! به مدت یک ماه دانشمندان به ده ها نفر آب نبات هایی که ۱۰ برابر مقدار معمول شکلات داشتند دادند و به ده ها نفر دیگر شکلات های جعلی. بعد از یک ماه هنگام شمارش جوش ها، هیچ تفاوتی بین دو گروه وجود نداشت. نه خوردن شکلات و نه چربی تاثیری بر جوش زدن شما ندارند.

خوردن یک سیب در روز شما را از دکتر بی نیاز میکند!

04 Apples 300x226 - با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید

سیب حاوی ویتامین C و فیبر است. برای سلامت طولانی مدت بدن انسان به هردوی آنها نیاز دارد اما این همه ی آن چیزی نیست که بدن به آن نیاز دارد. اگر باکتری و یا ویروسی به بدن شما وارد شود متاسفانه سیب برای حفاطت از شما کاری انجام نخواهد داد. فراموش نکنید که واکسن آنفولانزا بزنید حتی اگر روزی یک عدد سیب میخورید.

ضرر قندهای طبیعی مانند عسل نسبت به قندهای فرآوری کمتر است

قند موجود در محصولات طبیعی مانند عسل یا میوه دقیقا به اندازه قند های فرآوری شده مضر است و هیچ برتری در قند موجود در عسل نیست. تنها مشکل این است که آب نبات و سایر محصولات فرآوری حاوی مقدار بیشتری قند در خود هستند.

خوردن بستنی سرماخوردگی را بدتر میکند

اگر بدلیل سرماخوردگی خانه نشین شده اید، میتوانند با خیال راحت با بستنی به استقبال مریضی خود بروید. باور این که خوردن لبنیات باعث افزایش مخاط میشود درست نیست. در حقیقت محققان ثابت کرده اند که خوردن لبنیات منجمد میتواند گلودرد را تسکین دهد و در شرایطی که غذا خوردن آنقدر باب میل نیست تولید کالری کند.

قند باعث بیش فعالی کودکان میشود

این مصرف شکلات و چیزهای شیرین باعث بیش فعالی کودکان میشود و یا مصرف بیش از حد قند میتواند مانند هروئین اعتیاد آور باشد باورهای غلطی هستند که تاکنون هیچ مدرک قاطعانه ای برای اثبات آنها وجود نداشته است.

خون شما در نبود اکسیژن آبی میشود

Arm veins 300x198 - با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید

خون شما هرگز آبی نمیشود و هنگامی که حامل اکسیژن نباشد به زنگ قرمز تیره در میاید. تنها زمانی که خون شما آبی است هنگامیست که شما از طریق لایه های مختلف بافت، با فیلترهای رنگی آن را میبینید.

حواس پنج گانه انسان

بینایی، بویایی، شنوایی، چشایی و لمسی تنها حواس ابتدایی هستند. از حواس دیگر بدن مانند تعادل، درجه حرارت، زمان، درک و همچنین درد نباید غافل شوید.

خوردن زیاد هویج باعث افزایش دید شما در شب میشود

carrotsbunch 300x200 - با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید

ویتامین A موجود در هویج آن را به یک ماده مغذی تبدیل کرده است که برای سلامت چشم مفید است به ویژه برای کسانی که دید ضعیفی دارند. اما باید در نظر داشت که خوردن یک دسته سبزیجات شما را تبدیل به ابرقهرمانی که قادر به دیدن هرچیزی است نمیکند.

مو و ناخن پس از مرگ رشد میکند

مو و ناخن هیچکس پس از مرگ رشد نمیکند. پس از مرگ پوست بدن خشک و منقبض میشود و این باعث میشود که ناخن و مو بلندتر به نظر آیند.

انسان نمیتواند سلول مغزی جدید بسازد

شما با تمام سلول های مغز خود به دنیا نیامده اید. شواهد فراوانی وجود دارد که نشان میدهد مغز حداقل در چند منطقه در طی فرایندی به نام  neurogenesis (رشد و توسعه بافت عصبی) در سنین بزرگسالی سلول جدید تولید میکند.

هضم آدامس ۷ سال زمان میبرد

آدامس معمولا غیر قابل هضم است اما پس از خوردن آن از روده ها عبور میکند و سرانجام از بدن دفع میشود، مانند هرچیز دیگری که شما میخورید و بدن شما به آن نیاز ندارد.

این موارد تنها بخش کوچکی از باورهای غلط ما در دوران زندگی بوده است و لیست باورهای اشتباه ما طولانی تر است.  با ما در بخش بعدی این خبر همراه باشید.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 22412TechnoYab QR Code For: با باورهای اشتباه و ترسناک زندگیتان آشنا شوید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *