35396a2e 1d94 483c 95bb 63fe7bdffd46 - با طرح اولیه بوگاتی شیرون آشنا شوید
اشتراک

با طرح اولیه بوگاتی شیرون آشنا شوید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

بوگاتی بالاخره امسال و در خلال نمایشگاه خودروی ژنو از جدید‌ترین ابرخودروی خود رونمایی کرد. شیرون با طراحی خیره‌کننده و توانایی فنی بسیار بالا، قصد دارد موفقیت‌های بی‌شمار ویرون را ادامه دهد.

اما پیش از آغاز توسعه‌ی شیرون، فولکس واگن از تمام طراحان برند‌های زیرمجموعه‌ی خود در‌خواست کرده بود تا به طراحی جانشین ویرون بپردازند. در نهایت طراحی ساشا سِلیپانوف، به عنوان طرح منتخب برگزیده شد و مسیر برند بوگاتی را مشخص کرد.

50dd365c b9db 47d9 888c e9a75c7b4b49 300x200 - با طرح اولیه بوگاتی شیرون آشنا شوید

طرح اولیه‌ی سِلیپانوف، از همان زبان طراحی بوگاتی بهره می‌برد و در واقع نمای خشنی را بدین وسیله خلق کرده بود. این طرح از همان جلوپنجره‌ی نعلی شکل بوگاتی بهره می‌برد و چراغ‌های همواره روشن جلو (daylight) به شکل نوار باریکی از ال‌ای‌دی، دور‌ تا دور ورودی‌ها طراحی شده بودند. چراغ اصلی نیز به شکل استادانه‌ای درون این ورودی‌های هوا مخفی شده بود. بدین ترتیب طرح سِلیپانوف نمای تهاجمی بسیار زیبایی داشت و به خوبی ذات خشن خودرو را به تمامی بینندگان القا می‌کرد.

طبق گزارش cnet پس از ساخت یک نمونه‌ی اولیه از خودرو، طرح مذکور توسط هیئت مدیره‌ی فولکس واگن مورد قبول واقع نشد. به همین دلیل طراحان اقدام به توسعه و بهبود این طراحی کردند تا در نهایت به نمونه‌ی فعلی برسند.

افتخار بزرگی در صنعت خودروسازی نصیب سلیپانوف شد. طراحی نهایی شیرون بسیاری از المان‌های این طراح گروه فولکس واگن را به همراه دارد.

35396a2e 1d94 483c 95bb 63fe7bdffd46 300x200 - با طرح اولیه بوگاتی شیرون آشنا شوید

نظر شما در خصوص طرح اولیه‌ی شیرون چیست؟ آیا آن را جذاب‌تر از طرح نهایی این خودرو می‌دانید؟


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 20197TechnoYab QR Code For: با طرح اولیه بوگاتی شیرون آشنا شوید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *