MacBook Pros crazy Touch Bar - با نوار لمسی تاچ بار مک بوک پرو جدید اپل و قابلیت های اختصاصی آن آشنا شوید
اشتراک

با نوار لمسی تاچ بار مک بوک پرو جدید اپل و قابلیت های اختصاصی آن آشنا شوید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

بدون شک نوآوری جدید اپل و تعبیه نواری لمسی در کیبورد، ایده‌ای خواهد بود که در آینده، سازندگان دیگر هم به آن روی خواهند آورد. با این حال اپل اعلام کرده که دو نسخه ۱۳ و ۱۵ اینچی از مک بوک پرو جدید جدید خود را همراه با نوار لمسی تاچ بار و یک نسخه ۱۳ اینچی از آن را بدون این نوار، عرضه خواهد کرد.

در واقع تاچ بار یک صفحه نمایش رتینا با پشتیبانی از لمس ۱۰ انگشت به صورت همزمان و فرمان‌های حرکتی (Gestures) است که می‌تواند دستورات کاربران را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. کلیدهای مجازی قرار گرفته بر روی این تاچ بار می‌توانند با تقریبا هر اپلیکیشنی که در حال استفاده از آن هستید، سازگار شوند. به عنوان مثال هنگام ارسال شکلک های emoji، نواری از آنها همراه با دسته بندی در سمت چپ و شکلک‌های هر بخش در سمت راست این نوار لمسی ظاهر خواهد شد. حال کافی‌ست دسته مورد نظر را تغییر دهید تا پیش از آنکه پلک بزنید، شکلک‌های آن بر روی تاچ بار نمایان شود.

MacBook Pros crazy Touch Bar puts emoji controls and more right in your keyboard 2 620x343 300x166 - با نوار لمسی تاچ بار مک بوک پرو جدید اپل و قابلیت های اختصاصی آن آشنا شوید

اپل سعی کرده تا امکانات مخصوصی را برای برخی از اپلیکیشن های اختصاصی خود در نظر بگیرد. به همین منظور زمانی که وارد اپلیکیشن Photos می‌شوید، کلیدهایی با دستورات مختلف بر روی تاچ بار ظاهر می‌شوند که می‌توانند سرعت شما در ویرایش عکس را به شکل قابل توجهی افزایش دهند. حتی کاربران به سادگی می‌توانند با کمک تاچ بار، تغییرات مورد نظر خود را در ویدیوها اعمال کرده یا در مرورگر سافاری، در سریع‌ترین زمان ممکن تب‌های (زبانه‌ها) مرورگر را تغییر دهند.

علاوه بر این، نوار لمسی تاچ بار می‌تواند به کاربران در استفاده از نرم افزارهایی که نیاز به دقت بالایی دارند هم کمک کند. به عنوان مثال در نرم افزار Final Cut Pro اپل، یک تایم لاین از وضعیت ویدیو که در بخش پایینی این نرم افزار وجود دارد، بر روی تاچ بار هم ظاهر می‌شود تا کاربران بتوانند از دقت انگشتان خود برای انجام کارها استفاده کنند. همچنین با یک ضربه به این نوار، ابزارهای ویرایش ویدیو نیز در اختیارتان قرار می‌گیرد.

مهندسان اپل حتی دست کاربران در استفاده از تاچ بار و شخصی سازی آن را نیز باز گذاشته‌اند و کاربران می‌توانند با قرار دادن دکمه ها و کلیدهای میان‌بر به وسیله تاچ پد، نوار لمسی تاچ بار را حتی کاربردی‌تر از قبل کنند.

شاید بتوانیم یکی از مهم‌ترین مزیت‌های تاچ بار را استفاده از کلیدهای کنترلی میانبر در نرم افزارهای در حال اجرا در نظر بگیریم. تصور کنید همزمان با ویرایش عکسی در فوتوشاپ و مشاهده آن در نمایشگر لپتاپ، بتوانید تغییرات کوچک و مهمتر را به کمک کلیدهای کنترلی این نوار انجام دهید.

MacBook Pros crazy Touch Bar puts emoji controls and more right in your keyboard 3 620x285 300x138 - با نوار لمسی تاچ بار مک بوک پرو جدید اپل و قابلیت های اختصاصی آن آشنا شوید

احتمالا وجود نوار لمسی تاچ بار در مک بوک پرو جدید اپل، یادآور ابزار جدید مایکروسافت برای سرفیس استدیو یعنی Surface Dial باشد. در واقع هر دو آنها، تکنولوژی‌ هایی برای کمک کردن به دستگاه های اصلی هستند که مایکروسافت، این تکنولوژی را در قالب وسیله‌ای جداگانه عرضه کرده اما اپل از آن در لپتاپ جدیدش استفاده نموده است. فیل شیلر در خلال رونمایی از مک بوک پرو جدید اپل، با لحنی طنز از مخاطبین خواست تا گرامیداشتی برای کلیدهای تابعی (Function Keys) که برای اولین بار در سال ۱۹۸۰ و توسط IBM به کار گرفته شد، برگزار کنند. این موضوع می‌تواند نشان‌ دهنده آینده طراحی کیبورد لپتاپ ها حتی توسط دیگر سازندگان باشد.

شایعات در مورد مک بوک پرو جدید اپل و وجود نواری لمسی در آن از بهار امسال در حال انتشار بود، اما حالا مدیران اپل با معرفی نوار لمسی تاچ بار، این شایعات را به حقیقت تبدیل کرده‌اند. اما آیا این تمام برنامه‌های اپل برای تاچ بار است؟ شاید در آینده شاهد اضافه شدن سیستم ۳D Touch (سیستم فشاری) به نوار لمسی مک بوک پرو نیز باشیم.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 30378TechnoYab QR Code For: با نوار لمسی تاچ بار مک بوک پرو جدید اپل و قابلیت های اختصاصی آن آشنا شوید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *