4291880349c6c9fa8d5b27b06221247b XL - بدترین گوشی سال 2016 را بشناسید
اشتراک

بدترین گوشی سال ۲۰۱۶ را بشناسید

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سونی

سال ۲۰۱۶ علاوه بر آنکه شاهد عرضه دستگاه های بسیار خوب و جذابی بود که نشان دادند تلفن های هوشمند می توانند در بخش هایی مانند دوربین و واقعیت مجازی همچنان پیشرفت کنند، دستگاه هایی نیز روانه بازار شدند که برای کاربران و البته تولید کنندگان آنها به یک فاجعه تبدیل شدند. با اینکه می توان دایره انتخاب چنین دستگاه هایی را چندان گسترده کرد که حتی گوشی های ستایش شده ای مانند پیکسل های گوگل نیز به دلیل مشکلات عمدتا نرم افزاری را شامل شود، می توان چند دستگاه را با اطمینان و بدون هیچ شکی به عنوان بدترین گوشی های معرفی شده در سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی کرد.با تکنویابهمراه باشید.

اصول کار رسانه ای در ایران به این گونه است که عمدتا تلاش می شود نقاط ضعف دستگاه ها کمرنگ تر جلوه داده شده و برای معرفی یک تلفن هوشمند بیشتر به نقاط مثبت مورد تاکید سازندگان اشاره شود. اما این بار در سخت افزار مگ قصد داریم این شیوه را کنار گذاشته و با توجه به نقدهای منفی بین المللی که در تمامی رسانه های معتبر جهان نیز منتشر شده اند، بدترین گوشی سال را انتخاب کنیم.

البته توجه به این نکته هم چندان خالی از لطف نیست که امسال شاهد یک آبروریزی بزرگ در عرصه بین المللی برای تولید کنندگان موبایل بودیم و همین باعث می شود انتخاب بدترین گوشی ۲۰۱۶ کار چندان دشواری نباشد. با این اوصاف، لقب بدترین تلفن هوشمند تولید شده در سال جاری میلادی به گلکسی نوت ۷ سامسونگ می رسد.

SamsungGalaxyNote7rs - بدترین گوشی سال 2016 را بشناسید

دستگاهی که با امید بسیار فراوان از سوی غول کره ای معرفی شد و اگر جانب حق را رعایت کنیم، از مشخصات سخت افزاری قابل تحسینی نیز بهره می برد. نوت ۷ طراحی زیبایی داشت و خمیده بودن آن به عنوان اولین عضو خانواده نوت  با این ویژگی جلوه خاصی به این گوشی بخشیده بود. سامسونگ از بهترین پردازنده موجود در بازار در آن زمان به همراه ترکیبی از حافظه RAM، فضای ذخیره سازی داخلی و همچنین ضد آب بودن خود دستگاه و قلم در نوت ۷ استفاده کرده بود. اما سرنوشت این گوشی آن طور که پیش بینی میشد ادامه نداشت. Note 7 های عرضه شده به بازار به دلایلی نامعلوم دچار آتش سوزی و انفجار می شدند و سامسونگ هم به درستی از علت این اتفاق با خبر نبود. سرانجام کره ای ها تصمیم گرفتند تمامی دستگاه های موجود در بازار را جمع آوری کرده و با وجود ضرر ناشی از این کار، گوشی های سالم را جایگزین کنند. اما گوشی های تعویض شده هم به سرنوشت سری اول دچار شدند تا به این ترتیب سامسونگ با قبول شکست، تولید نوت ۷ را متوقف کرده و تمامی دستگاه های موجود در بازارهای بین المللی را نیز جمع آوری کرد.

سرانجام نیز برخی تحلیل گران نتیجه گرفتند طراحی زیبایی که برای نوت ۷ در نظر گرفته شده بود باعث دفرمه شدن باتری این دستگاه و در نتیجه آتش سوزی آن شده است. البته سامسونگ هنوز هم دلیل اصلی این اتفاق را منتشر نکرده اما این باعث نمی شود در انتخاب نوت ۷ به عنوان بدترین گوشی سال ۲۰۱۶ شکی وجود داشته باشد.

البته انتخاب بدترین تلفن هوشمند سال، یک دیپلم افتخار هم دارد. دیپلم افتخاری که به دستگاهی تعلق خواهد گرفت که شکست آن به اندازه نوت ۷ نبوده اما از دیدگاه فنی، چیزی کمتر از شکست پرچم دار سامسونگ ندارد. دیپلم افتخار در بخش بدترین تلفن هوشمند معرفی شده در سال ۲۰۱۶ به دستگاهی تعلق می گیرد که تنها نام پرچم دار را یدک می کشید و با وجود داشتن قیمت بسیار بالا و در رده سایر پرچم داران بازار، مشخصاتی در حد یک گوشی رده Sub Premium داشت. کمپانی سازنده برای این دستگاه از نمایشگر ۵ اینچی FHD استفاده کرد و ۳ گیگابایت حافظه رم در آن به کار گرفت. یک باتری ۲۷۰۰ میلی آمپر ساعتی نیز تکمیل کننده مشخصات میان رده این گوشی به ظاهر پرچم دار بود که خود کمپانی سازنده نیز پس از گذشت مدتی بسیار کوتاه، یک پرچم دار جدید را جایگزین آن کرد تا بیشتر زیر فشار انتقادات رسانه ها قرار نگیرد. احتمالا با این تعاریف متوجه شده اید که دیپلم افتخار بدترین گوشی سال نیز به اکسپریا X پرفورمنس از سونی تعلق می گیرد.

sonysxperiaxperformancebeginsreceivingaandroidnougatbetaupdate - بدترین گوشی سال 2016 را بشناسید

نظر شما درباره این دو انتخاب چیست؟


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 37387TechnoYab QR Code For: بدترین گوشی سال ۲۰۱۶ را بشناسید

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *