highlights splash - برند لومیا یک قدم تا بازنشستگی؛ اپلیکیشن Highlights هم از دسترس خارج شد
اشتراک

برند لومیا یک قدم تا بازنشستگی؛ اپلیکیشن Highlights هم از دسترس خارج شد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: نوکیا, مایکروسافت

در حالی که طی روزهای اخیر اطلاعاتی پیرامون گوشی جدید نوکیا که از اندروید ۷ قدرت گرفته به بیرون درز پیدا کرده است، مایکروسافت مقدمات بازنشسته کردن برند لومیا (Lumia) را آماده می‌کند. در همین راستا ساعاتی پیش نیز اپلیکیشن Highlights که به نوعی سرویس خبرخوان اختصاصی و راهنمای گوشی‌های لومیا محسوب می‌گردد نیز از دسترس خارج شد.

همان‌طور که در جریان هستید، پس از واگذاری بخش کسب کار موبایلی نوکیا به مایکروسافت، بر اساس یک قرارداد پیچیده فنلاندی‌ها تا پایان سال ۲۰۱۶ از عرضه گوشی هوشمندی دیگری تحت برند خودشان محروم شده‌اند.

علاوه بر این، مایکروسافت نیز طی سال‌های اخیر نتوانست برند لومیا را که در واقع عامل اصلی شناخته شدن سیستم عامل ویندوز موبایل محسوب می‌شود را تا حد امکان توسعه دهد. از این رو بر اساس اطلاعات منتشر شده از منابع نزدیک به این شرکت، برند سرفیس فون را تا سال آینده جایگزین خانواده لومیا که به نوعی ارث نوکیا محسوب می‌شود خواهند کرد.

علی ایحال مایکروسافت در ادامه پیاده سازی هدف مذکور، پس از آنکه فروش گوشی‌های سری لومیا را از فروشگاه آنلاین خود قطع کرد، این بار اپلیکیشن Highlights را با یک به‌روزرسانی از دسترس خارج کرده است.

اپلیکیشن Highlights در واقع یک سرویس خبرخوان داخلی برای دارندگان گوشی‌های سری لومیا است که بر پایه فناوری هوش مصنوعی و با توجه علایق کاربران، مهم‌ترین و برجسته‌ترین اخبار را در اختیار آن‌ها قرار می‌داد، با این حال یک راهنمای جامع برای افرادی که به تازگی به استفاده از محصولات ویندوز روی آورده بودند هم محسوب می‌گردید.

پس از امروز، شما دیگر نمی‌توانید مقالات جدیدی را در اپلیکیشن Highlights مشاهده نخواهید کرد، با این حال این یک خداحافظی نیست، زیرا که هنوز هم راه‌های دیگری برای در ارتباط بودن با ما وجود دارد. شما می‌توانید ما را در فیس‌بوک، توییتر و اینستاگرام دنبال کنید؛ و به خاطر داشته باشید که برای دریافت آخرین اطلاعات، راهنمایی‌ها و پیشنهاد‌های از مایکروسافت لومیا در آینده، حتما به سرویس خبرنامه ما بپیوندید

در هر حال این گونه اقدامات مایکروسافت هدفی جز بازنشسته کردن برند لومیا را دنبال نمی‌کند، با این حال علاقه‌مندان به محصولات این شرکت همچنان امیدوارند که گوشی افسانه‌ای سرفیس فون بتواند بار دیگر ویندوز موبایل را به دوران اوج این سیستم عامل باز گرداند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 26585TechnoYab QR Code For: برند لومیا یک قدم تا بازنشستگی؛ اپلیکیشن Highlights هم از دسترس خارج شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *