landscape 1455551556 group smartphones 620x328 - بیش از 1.4 میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در سال 2016 فروخته شد
اشتراک

بیش از ۱.۴ میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۶ فروخته شد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده از سوی شرکت تحقیقاتی بازاری GfK، در سال ۲۰۱۶ میلادی فروش گوشی های هوشمند در سراسر جهان از مرز ۱.۴ میلیارد دستگاه عبور کرده است. این عملکرد، نشان دهنده رشد ۶.۶ درصدی نسبت به رکورد به دست آمده از فروش گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۵ میلادی است که چیزی حدود ۱.۳۲ میلیارد دستگاه بوده است. ارزش فروش گوشی های هوشمند نیز در روندی مشابه، در سال ۲۰۱۶ میلادی با ارزشی بالغ بر ۴۲۸.۹ میلیارد دلار، نسبت به سال ۲۰۱۵ از رشدی ۷.۷ درصدی برخوردار بوده است.با تکنویاب همراه باشید.

تمامی مناطق جهان به جز غرب اروپا، در سه ماهه آخر سال در مقایسه با سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۵ میلادی، با رشد فروش همراه بوده‌اند و با فروشی بیش از ۳۹۱ میلیون دلار از ماه اکتبر تا سپتامبر سال گذشته میلادی موفق شده‌اند ۶.۱ درصد افزایش پیدا کنند. در همین اوضاع انتظار می‌رود چین با فروش تقریبی ۱۲۰ میلیون دستگاه در شرق دور تنها در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶، همچنان به عنوان یکی از قدرتمندترین‌های بازار موبایل شناخته شود.

GfK Phone Market 2016 Report 1 400x438 - بیش از 1.4 میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در سال 2016 فروخته شد

بازار گوشی های هوشمند در آمریکای شمالی نیز پس از یک سقوط کوتاه مدت، بار دیگر در سه ماهه انتهایی سال گذشته با رشد همراه بوده است. به گفته شرکت GfK، این رشد در منطقه آمریکای شمالی را باید مدیون تخفیف‌های متعدد و تبلیغات گسترده شرکت های مخابراتی وایرلس باشیم. از دیگر فاکتورهایی که باعث رشد فروش گوشی های هوشمند در این نقطه از کره زمین شده است، حضور چندین گوشی پرچمدار محبوب از برندهای بزرگ بوده است که بدون شک میزان فروش بالای آن‌ها چندان هم جای تعجب ندارد. هرچند این افزایش با فروش تنها ۳۰۰ هزار دستگاه بیشتر نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی و در مجموع ۱۹۱.۳ میلیون دستگاه فروش، چندان هم نمی‌تواند چشمگیر باشد.

ادامه افزایش فروش گوشی های هوشمند ۴G در چین

بازار موبایل چین نیز همچنان به رشد خود ادامه می‌دهد که به ادعای GfKK، این رشد عمدتا به دلیل گسترش شبکه های ۴G در این کشور شرق دور و همچنین افزایش تقاضا برای گوشی های هوشمند بوده است. حدود ۵۷ درصد از صاحبان چینی گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۶ از شبکه های ۴G استفاده می‌کنند و در همین راستا انتظار می‌رود شرکت‌ها نیز بیشتر به سمت عرضه چنین محصولاتی حرکت کرده باشند. در همین راستا، خاورمیانه و آفریقا نیز با رشدی یک درصدی در فروش گوشی های هوشمند از ۴۱.۵ میلیون دستگاه فروش در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۵، طی سه ماهه پایانی سال گذشته به ۴۱.۹ میلیون دستگاه فروش افزایش پیدا کرده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 44627TechnoYab QR Code For: بیش از ۱.۴ میلیارد دستگاه گوشی هوشمند در سال ۲۰۱۶ فروخته شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *