windows 10 w600 - بیلد اخیر ویندوز 10، پنج آسیب پذیری بحرانی را برطرف می کند
اشتراک

بیلد اخیر ویندوز ۱۰، پنج آسیب پذیری بحرانی را برطرف می کند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: مایکروسافت

همانطور که احتمالاً از پیش در جریان هستید، مایکروسافت در روزی خاص از هر ماه، بسیاری از باگ ها و مشکلات نرم افزار خود را برطرف کرده و برخی از قابلیت ها را بهبود می بخشد. به عنوان بخشی از همین برنامه ماهانه، مایکروسافت اخیراً بیلد ۱۴۳۹۳.۳۲۱ ویندوز ۱۰ را عرضه کرده که ۵ آسیب پذیری مهم را برطرف می نماید و امنیت کاربران را بهبود می بخشد.

در میان پچ های عرضه شده از سوی مایکروسافت، MS16-118 آسیب پذیری های ورژن های مختلف اینترنت اکسپلورر را برطرف می کند. این آسیب پذیری ها به افراد شخص ثالث اجازه می داد که در صورت باز کردن صفحه وبی خاص از سوی کاربر، کدهایی را از راه دور روی دستگاه وی به اجرا در آورند. یکی از این آسیب پذیری ها همچنین به هکر اجازه می داد که از وجود فایلی خاص روی دستگاه هدف باخبر شود و به شکلی گسترده مورد استفاده قرار می گرفت.

پچ MS16-119 نیز مشکل مشابهی روی مرورگر اج را برطرف کرده که آن نیز امکان اعمال کدهای خاصی از راه دور را فراهم می کرد. این به روزرسانی ابعاد دیگری نیز دارد و چگونگی تعامل مرورگز اج و موتور جاوا اسکریپت آن با حافظه را دستخوش تغییر کرده، محدودیتی در اطلاعات دریافتی از سوی اج به وجود آورده و روش ذخیره سازی اطلاعات شناسایی کاربر را عوض می کند.

MS16-120 به روزرسانی دیگری است که به نرم افزارهای خود مایکروسافت مرتبط می گردد و تمام ورژن های ویندوز، آفیس ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰، نسخه تجاری اسکایپ ۲۰۱۶، سیلورلایت، Lync 2013 و نیز .NET را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر یک کاربر به وب سایتی آلوده وارد می شد یا فایلی دستکاری شده را باز می نمود، آسیب پذیری مربوط به این به روزرسانی، امکان اجرای کدهایی را از را دور مهیا می کرد.

MS16-122 نقص امنیتی مهمی در ویندوز را برطرف می کند که به Video Control ارتباط دارد. با توجه به شیوه کنترل آبجکت های حافظه، یک هکر می توانست کدهای دلخواه را روی دستگاه هدف به اجرا در آورد. مثل همیشه نیز این آسیب پذیری با باز کردن فایل یا مشاهده وب سایتی خاص قابل سو استفاده بود. در نهایت MS16-127 هم حداقل ۱۲ آسیب پذیری گزارش شده مربوط به فلش را روی ویندوز، اینترنت اکسپلورر ۱۰ و ۱۱ و مرورگر اج برطرف می کند.

علاوه بر تمام این ها، مایکروسافت چند پچ دیگر نیز عرضه کرده که از اهمیت زیادی برخوردار هستند و رخنه های امنیتی درایورهای Windows Kernel، آفیس، ویندوز رجیستری و دیگر بخش های سیستم را برطرف می سازند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 28386 TechnoYab QR Code For: بیلد اخیر ویندوز ۱۰، پنج آسیب پذیری بحرانی را برطرف می کند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *