2016 12 30T151003Z 1 LYNXMPECBT0MM RTROPTP 3 UNIVERSITY BILL GATES FOUNDATION - بیل گیتس از آسیب پذیری جامعه جهانی در مقابل بیماری های همه گیر در 10 سال آینده هشدار داد
اشتراک

بیل گیتس از آسیب پذیری جامعه جهانی در مقابل بیماری های همه گیر در ۱۰ سال آینده هشدار داد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: مایکروسافت

روز گذشته بیل گیتس، میلیاردر بشر دوست، اعلام کرد که جامعه جهانی نسبت به بیماری های همه گیر مانند آنفولانزا، ابولا و زیکا آسیب پذیر بوده و قادر نیست راه درمان بیماری های کشنده را سریعاً یافت کند.با تکنویاب همراه باشید.

گیتس به عنوان یک سرمایه گذار در بهبود وضعیت سلامت و بهداشت کشورهای در حال توسعه بیان کرد که پاسخ های جهانی در شرایط اضطراری به اندازه کافی قدرتمند نبوده و ساخت داروهای جدید و واکسن ها سرعت لازم و کافی را ندارد. او همچنین افزود که برای توسعه درمان های مورد نیاز بیماری های اپیدمی تمرکز بیشتری لازم است.

bill gates 150x150 - بیل گیتس از آسیب پذیری جامعه جهانی در مقابل بیماری های همه گیر در 10 سال آینده هشدار داد

بیل گیتس

من همیشه امیدوارم که تا ۱۰ سال آینده بیماری های همه گیر نظیر آنفولانزا شیوع پیدا نکنند. تصور می کنم در آینده در زمینه ابزارهای پزشکی و پاسخ به این بیماری ها بسیار بهتر عمل خواهیم کرد، اما در حال حاضر کمی آسیب پذیر هستیم و اگر بیماری مانند آنفولانزا به سرعت گسترش پیدا کند، بسیار کشنده خواهد بود.

گیتس همچنین از فعالیت های سازمان بهداشت جهانی در سال ۲۰۱۴ برای جلوگیری از گسترش ابولا حمایت کرده و گفت که سازمان «WHO» نه پشتیبانی مالی لازم را دریافت کرده و نه همکاری مورد انتظار را.

او همچنین به رشد روز افزون مقاومت بدن انسان به آنتی بیوتیک ها اشاره کرد که در اثر استفاده نادرست و بیش از اندازه صورت گرفته و در نتیجه آن درمان بیماری هایی نظیر سل، HIV و مالاریا با مشکل رو به رو شده است.

این میلیارد در ادامه صحبت هایش به نقش کشورهای ثروتمند اشاره کرد و بیان داشت که این کشورها برای اهداف بشردوستانه می بایست به کشورهای در حال توسعه در زمینه جلوگیری از فراگیر شدن بیماری ها کمک کنند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 38076TechnoYab QR Code For: بیل گیتس از آسیب پذیری جامعه جهانی در مقابل بیماری های همه گیر در ۱۰ سال آینده هشدار داد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *