49364 hi bill gates - بیل گیتس: پشه ها بیشتر از کوسه ها من را می ترسانند
اشتراک

بیل گیتس: پشه ها بیشتر از کوسه ها من را می ترسانند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: مایکروسافت

کوسه ها موجوداتی بسیار رعب آور هستند و تقریباً تمام مردم هنگام ورود به دریا، می ترسند که ناگهان کوسه ای از ناکجا آباد ظاهر شده و با دندان های تیز خود، سرنوشتی غم انگیز برایشان رقم بزند. اما موسس مایکروسافت، بیل گیتس در پست اخیر بلاگ خود نوشته این کوسه ها نیستند که وی را می ترسانند، بلکه او از موجوداتی بسیار کوچک تر که در نگاه نخست اصلاً تهدیدکننده به نظر نمی رسند می ترسد: پشه ها.

این میلیاردر آمریکایی توضیح می دهد که کوسه های در قیاس با موجودات کوچک تر اصلاً ترسناک نیستند. گیتس برای اثبات ادعای خود نیز تصویری منتشر کرده که تعداد جان باختگان در حملات موجودات مختلف را در سال ۲۰۱۵ میلادی به نمایش می گذارد. کوسه ها تنها مسئول مرگ ۶ نفر بوده اند در حالی که همین آمار برای پشه ها به عدد بسیار ترسناک ۸۳۰ هزار نفر می رسد.

بیل گیتس می گوید: «پشه ها نیشی مشابه سوزن های زیرپوستی دارند و با ورود مستقیم به خون، مکانیسم های رایج دفاع در برابر بیماری را کنار می زنند. بنابراین هر ویروسی که قادر به حمله به بدن انسان باشد، بسیار زود وارد خون می شود.»

وی سپس لیستی از بیماری های مختلفی که پشه ها با خود حمل می کنند تهیه کرده که از جمله آنها می توان به دِنگ، تب زرد، زیکا و مهم تر از همه، مالاریا اشاره کرد که به زعم بیل گیتس «مهم ترین بیماری در تاریخ بشریت» به شمار می رود. جالب است بدانید که ویروس مالاریا برای مدت های طولانی جز اولویت های بنیاد بیل و ملیندا گیتس به حساب می آمده و این سازمان استراتژی طولانی مدتی برای از بین بردن ویروس مرگبار مالاریا تدارک دیده است.

در نهایت موسس مایکروسافت پشه های را موجوداتی فربینده می خواند که گرچه می توان به راحتی و با دست آنها را نابود کرد، اما مسئولیت مرگ تعداد به مراتب بیشتری از انسان ها را نسبت به سایر موجودات برعهده داشته است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 28338TechnoYab QR Code For: بیل گیتس: پشه ها بیشتر از کوسه ها من را می ترسانند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *