b60e2fe9 c4aa 4882 baa3 215f48f7d714 - تشکیل تیمی از کمپانی های آلمانی برای توسعه ارتباطات خودرو‌یی
اشتراک

تشکیل تیمی از کمپانی های آلمانی برای توسعه ارتباطات خودرو‌یی

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: نوکیا, اخبار

همانطور که در مقاله‌ای با عنوان “همکاری آئودی، بی ام و و مرسدس بنز برای اتصال شبکه ای خودرو‌ها” نیز ذکر شد، خودروساز‌های آلمانی همچون آئودی، بی ام و و دایملر با همکاری مشترک با یکدیگر و تشکیل شرکتی مشترک با نام HERE به توسعه ارتباطات بین خودرو‌ها پرداخته‌اند. گرچه برای گسترش کامل این تکنولوژی‌ها نیازمند همکاری همه شرکت‌های خودرو‌سازی در این زمینه است ولی همکاری این سه غول خودرو‌سازی آلمانی می‌تواند شروع کننده این پیشرفت بزرگ شود. همکاری این سه شرکت محدود به HERE نیست و با برخی شرکت‌های توسعه دهنده‌ی سیستم‌های هوشمند همکاری مشترکی را نیز ایجاد کرده‌اند.

410b5b97 d752 4fb8 baf7 89b986aa0aa4 300x169 - تشکیل تیمی از کمپانی های آلمانی برای توسعه ارتباطات خودرو‌یی

با تبدیل شدن اتصال و ارتباطات خودرو‌ها با یکدیگر به یکی از بزرگترین قسمت‌ها دنیای خودرو، غول‌های خودروسازی آلمانی همچون آئودی، بی‌ام‌و و دایملر انجمن خودرو ۵G را به همراه شرکت‌های اینتل، نوکیا، اریکسون، کوالکوکام (Qualcomm) و هواوی تشکیل داده‌اند. هدف از تشکیل این انجمن توسعه تکنولوژی‌های جدید برای استفاده از پیشرفت‌های LTE و ۵G، ایجاد استاندارد و چیره شدن بر مسائل نظارتی خودروها است.

15715caa bc6f 4b74 8e9f c14f6a07e60e 300x169 - تشکیل تیمی از کمپانی های آلمانی برای توسعه ارتباطات خودرو‌یی

اگر همکاری این تیم موفقیت‌آمیز باشد، توسعه و اجرای تکنولوژی‌های جدید برای این شرکت‌ها بسیار آسان و اثربخش خواهد شد. به طور مثال ما می‌توانیم مدیریت هوشمند ترافیک یا شاید مدیریت جمعی خودرو‌ها (platoon) و پیشرفت‌های بسیاری در زمینه‌ی خودرو‌های خودران را شاهد باشیم. با عملکرد هر یک از شرکت‌ها در قالب یک گروه آن‌ها قادر خواهد بود مسائل نظارتی را با راحتی و اطمینان بیش‌تری توسط سیستم‌های هوشمند انجام دهند.

همه کمپانی‌های ذکر شده قابلیت توسعه سیستم‌های ارتباطات پیشرفته خودرو‌های خود را دارا هستند. به طور مثال آئودی تکنولوژی V2I (تکنولوژی با عنوان vehicle-to-infrastructure) و سیستم تعیین زمان تغییر رنگ چراغ راهنمایی (stop light timer) را برای برخی مدل‌هایش در شهر‌های مختلف ارائه کرده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 26712TechnoYab QR Code For: تشکیل تیمی از کمپانی های آلمانی برای توسعه ارتباطات خودرو‌یی

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *