1fa0bcd3babbbd1c8ae66171b292ed03 XL - تعمیرپذیرترین و تعمیرناپذیرترین گوشی های 2016 از دید iFixit
اشتراک

تعمیرپذیرترین و تعمیرناپذیرترین گوشی های ۲۰۱۶ از دید iFixit

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

وب سایت iFixit سالهاست که به عنوان مرجع کالبدشکافی و سنجش میزان تعمیرپذیری گجت های مختلف بخصوص گوشی های هوشمند شناخته میشود. کالبد شکافی های این تیم به قدری تخصصی و موشکافانه هستند که بعضا یک کاربر معمولی نیز میتواند با توجه به این کالبد شکافی ها قطعه ای از دستگاه معیوب خود را تعویض کند. این گروه ابتدا با کالبد شکافی های گوشی های اپل و سامسونگ به شهرت رسید اما امروزه هر گجتی را از کامپیوتر های AIO گرفته تا هدفون کالبد شکافی میکنند و در پایان این کالبد شکافی ها امتیازی برای میزان تعمیرپذیری آن گجت در نظر میگیرند. مطمئنا هر کاربری دوست دارد ببیند گجتی که از آن استفاده میکند در صورتی که مشکلی برای آن پیش بیآید قابل تعمیر است یا خیر و میزان دشواری تعمیر آن دستگاه تا چه اندازه است بنابراین این میتواند مطلب جالبی باشد که آسان ترین و سخت ترین گوشی های هوشمند سالی که گذشت را از نظر تعمیرپذیری بشناسید.با تکنویابهمراه باشید.

G5medium07 - تعمیرپذیرترین و تعمیرناپذیرترین گوشی های 2016 از دید iFixit

جی ۵ ال جی: تعمیرپذیرترین گوشی سال ۲۰۱۶

پرچمدار نه چندان موفق ال جی که دارای طراحی ماژولار است،با امتیاز ۸ از ۱۰ تعمیرپذیرترین گوشی سال ۲۰۱۶ از نگاه وب سایت iFixit بوده است. ال جی در سالی که گذشت مانند هر سال سعی کرد با یک نوآوری پرچمدار خود را همراه کند و این بار جی ۵ را ماژولار معرفی کرد اما این مشخصه به دل کاربران ننشست و طراحی این پرچمدار چنگی به دل نمیزد. اما این نوع طراحی دارای یک مشخصه ی مفید نیز بود. به لطف ماژولار بودن دستگاه، تعویض باتری به سادگی صورت میگیرد و بسیاری از اجزای داخلی گوشی نیز ماژولار است و تعویض آن نیز کار آسانی است. جی ۵ ممکن است از برخی جهات بهترین گوشی سال ۲۰۱۶ نباشد اما از نظر تعمیر پذیری بهترین پرچمدار امسال بوده است.

googlepixel02 - تعمیرپذیرترین و تعمیرناپذیرترین گوشی های 2016 از دید iFixit

گوگل پیکسل/ایکس ال: دومین گوشی تعمیرپذیر سال ۲۰۱۶

کالبد شکافی iFixit از گوشی های جدید گوگل نشان داد که گوگل تنها به مشخصات سخت افزاری و کیفیت ساخت این گوشی ها اهمیت نداده است و قطعات داخلی نیز به گونه ای طراحی شده اند و کنار هم قرار گرفته اند تا تعمیرکاران کار چندان مشکلی برای تعویض یک قطعه در پیکسل نداشته باشند. اغلب قطعات داخلی پیکسل های گوگل به صورت ماژولار طراحی شده است تا همچون جی ۵، تعویض قطعات در این گوشی ها نیز به سادگی صورت بگیرد.  iFixit امتیاز تعمیرپذیری ۷ از ۱۰ را به پیکسل های گوگل اعطا کرده است تا گوشی های گوگل، دومین گوشی های آسان تعمیر سال ۲۰۱۶ لقب بگیرند. تنها بخش مشکل در تعمیر این دستگاه ها از نظر iFixit ، تعویض صفحه نمایش آن ها بوده است.

515569iphone77plus - تعمیرپذیرترین و تعمیرناپذیرترین گوشی های 2016 از دید iFixit

رتبه ی سوم: آیفون ۷ / ۷ پلاس

اغلب محصولات اپل دارای تعمیرپذیری بسیار مشکلی هستند و بعضا مانند ایرپاد های این کمپانی نیز غیر قابل تعمیر هستند. اما خوشبختانه آیفون های جدید در این دسته قرار نمیگیرند و تعمیر آنها امکان پذیر است. کل قطعات آیفون ۷ اپل با چهار پیچ گوشی مختلف قابل جداسازی هستند اما تعویض صفحه نمایش و باتری که رایج ترین تعمیرات به شمار میروند به سادگی در آیفون۷ و آیفون ۷ پلاس امکان پذیر است. امتیاز تعمیرپذیری این دستگاه ها نیز از سوی iFixit ، ۷ از ۱۰ است.

iphonese800x686 - تعمیرپذیرترین و تعمیرناپذیرترین گوشی های 2016 از دید iFixit

آیفون SE: چهارمین گوشی تعمیرپذیر سال ۲۰۱۶

امسال اپل یک آیفون ۴ اینچی نیز با نام آیفون SE روانه ی بازار کرد تا دل دوستداران آیفون های جمع و جور را به دست آورد. همانند آیفون ۷، تعویض باتری یا صفحه نمایش آیفون SE نیز به سادگی انجام میشود اما متاسفانه هنگام جداکردن صفحه نمایش، خطر آسیب دیدن کابل Touch ID وجود دارد و این قسمت باید با دقت زیادی کار را جلو ببرید. به همین دلیل امتیاز تعمیرپذیری آیفون SE یک نمره کمتر از آیفون ۷ و برابر با ۶ از ۱۰ است.

SamsungGalaxyNote7conceptrenders - تعمیرپذیرترین و تعمیرناپذیرترین گوشی های 2016 از دید iFixit

گلکسی نوت ۷: تعمیرپذیری پائین پرچمدار فقید سامسونگ

تولید گلکسی نوت ۷ مدتیست متوقف شده است و دیگر شاهد این پرچمدار انفجاری در بازار نخواهیم بود. سامسونگ با امید زیادی برای شکستن رکورد های فروش گلکسی نوت ۷ را وارد بازار کرد اما مشکل باتری و فضای آن باعث شد تا خیلی زود با گلکسی نوت جدید وداع کنیم. این گوشی از نظر تعمیرپذیری نیز سطح مطلوبی نداشته است و یکی از تعمیرناپذیرترین گوشی های سال ۲۰۱۶ به شمار میرود. با اینکه برخی قطعات دستگاه ماژولار هستند اما باز کردن نوت ۷ دشوار است و تعویض باتری نیز به سختی انجام میشود. همین باعث شده است تا امتیاز تعمیرپذیری نوت ۷ از سوی iFixit، ۴ از ۱۰ باشد.

galaxy s7 and s7 edge 0004 - تعمیرپذیرترین و تعمیرناپذیرترین گوشی های 2016 از دید iFixit

گلکسی اس ۷/ اس ۷ اج: تعمیرناپذیرترین گوشی های سال ۲۰۱۶

در حالی که پرچمداران سری اس سامسونگ به عقیده ی اغلب کاربران برترین پرچمداران سال ۲۰۱۶ بوده اند، کمپانی کره ای چندان به میزان تعمیرپذیری این دستگاه ها اهمیت نداده است تا جایزه ی تعمیرناپذیرترین گوشی های سال ۲۰۱۶ به گلکسی اس ۷ گلکسی اس ۷ اج برسد. باز کردن این گوشی ها از نظر iFixit بسیار سخت است و تعمیر آن نیز دشوار است. بنابراین دارندگان این دو گوشی باید تمام سعی خود را کنند تا آسیبی به گوشی گران قیمت آنها وارد نشود چرا که احتمالا متحمل هزینه ی بالایی برای تعمیر آنها خواهند شد. نظر شما در مورد لیست تعمیرپذیرترین و تعمیرناپذیرترین گوشی های هوشمند سال ۲۰۱۶ چیست؟


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 36887TechnoYab QR Code For: تعمیرپذیرترین و تعمیرناپذیرترین گوشی های ۲۰۱۶ از دید iFixit

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *