twitter sticker 600x450 - توئیتر با هدف جلوگیری از ترویج تروریسم 235000 حساب کاربری را مسدود کرد
اشتراک

توئیتر با هدف جلوگیری از ترویج تروریسم ۲۳۵۰۰۰ حساب کاربری را مسدود کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

طی شش ماه گذشته، توئیتر ۲۳۵ هزار حساب کاربری را با هدف جلوگیری از ترویج تروریسم مسدود کرده است. این کمپانی در وبلاگ خود در این رابطه نوشت:

تعلیق حساب های کاربری نسبت به سال گذشته تا ۸۰ درصد افزایش یافته و در زمان وقوع حملات تروریستی به اوج خود رسیده، به گونه ای که زمان پاسخ ما نسبت به تعلیق حساب های گزارش شده توسط کاربران، زمان صرف شده توسط این افراد در شبکه اجتماعی و همچنین تعداد فالوورهای آنها بسیار کاهش یافته است.

این شرکت همچنین تیم جدیدی را به ردیابی محتوای تحریک کننده و افراطی در توئیتر اختصاص داده و ادعا می کند صاحبان حساب های کاربری تعلیق شده دیگر نمی توانند با شناسه ای متفاوت به فعالیت مجدد در این شبکه مشغول شوند.

لازم به ذکر است که کمپانی فوق در گزارش پیشین خود اعلام داشت از اواسط سال ۲۰۱۵ تا ماه فوریه ۲۰۱۶ بیش از ۱۲۵ هزار حساب کاربری را مسدود نموده.

باید به این نکته اشاره کرد که گزارش توئیتر دقیقاً زمانی منتشر شده که انتقادات فراوانی نسبت به عملکرد آنها در فرآیند مبارزه با تروریسم به گوش می رسید، ضمن اینکه چندی پیش پدر یکی از قربانیان حوادث پاریس نیز از این کمپانی برای زمینه سازی رشد گروهک تروریستی داعش شکایت کرده بود، هرچند این دادخواهی نتیجه ای را در بر نداشت.

در همین حال، اخیراً توئیتر متهم به اهمال در زمینه مبارزه با آزار و اذیت اینترنتی کرده، در حالی که دیگر شبکه های اجتماعی راهکارهایی را در این راستا در پیش گرفته اند. کارشناسان معتقدند این اقدامات توئیتر نمی تواند مشکلات اساسی و زیرساختی در خدمات آنها، از جمله قابلیت آسیب رساندن به دیگران و انتشار اطلاعات شخصی را رفع نماید.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 22026 TechnoYab QR Code For: توئیتر با هدف جلوگیری از ترویج تروریسم ۲۳۵۰۰۰ حساب کاربری را مسدود کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *