a0258fa2 15ed 472b b5d0 6707b62d0938 - تولید پایین تراشه ۱۰ نانومتری TSMC می تواند آیپدهای ۲۰۱۷ را به تعویق بیاندازد
اشتراک

تولید پایین تراشه ۱۰ نانومتری TSMC می تواند آیپدهای ۲۰۱۷ را به تعویق بیاندازد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

با وجود اینکه بازار تبلت‌ها در سال‌های گذشته با روندی افولی همراه بوده است، اما به نظر نمی‌رسد اپل از این بازار دلسرد شده باشد، چراکه شایعاتی در خصوص عرضه نسل جدید آیپدهای اپل به گوش می‌رسد. انتظار می‌رفت اپل در جریان برگزاری مراسم خود برای رونمایی از نسل جدید مک‌بوک پرو که پاییز سال جاری میلادی برگزار شد، آیپدهای جدید را نیز رونمایی کند، اما این‌چنین نشد.ا تکنویابهمراه باشید.

بنا بر شنیده‌ها، اپل در نظر دارد آیپد‌های جدید خود را ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی رونمایی کند؛ اما به نظر می‌رسد وابستگی کوپرتینویی‌ها به تراشه‌های تولیدی توسط TSMC مشکلاتی برای این کمپانی به همراه خواهد داشت؛ چراکه بر اساس اطلاعات ارائه‌شده، تولید انبوه تراشه‌های ۱۰ نانومتری مورد نیاز اپل به این زودی انجام نمی‌شود و در نتیجه احتمالا عرضه‌ی تبلت‌های اپل با تأخیری چندماهه همراه خواهد شد. شایعات منتشرشده نشان از این دارند که اپل برای عرضه‌ی آیپد ۱۰.۵، ۹.۷ و ۷.۹ اینچی در ماه مارس سال ۲۰۱۷ میلادی برنامه‌ریزی کرده بود، حال آنکه به نظر می‌رسد این موضوع محقق نخواهد شد.

اپل زمان کافی برای تأمین تراشه‌های A10X مورد نیاز از سایر تولیدکنندگان ندارد و امکان استفاده از تراشه‌های قدیمی اپل در محصولات جدید نیز منتفی است. سامسونگ نیز که به‌عنوان یکی از تولیدکنندگان تراشه‌ فعالیت می‌کند، در مورد لیتوگرافی ۱۰ نانومتری با مشکلاتی روبرو است، به‌طوری‌که عدم بهره‌وری تراشه‌‌های ۱۰ نانومتری این کمپانی کره‌ای، کوالکام را بر آن داشته است تا همچنان از فرآیند تولید ۱۴ نانومتری برای نسل بعدی تراشه‌های میان‌رده‌ی اسنپدراگون استفاده کند.

انتظار می‌رود اسنپدراگون ۸۳۵ و تراشه‌‌ی A11 اپل هر دو مبتنی بر لیتوگرافی ۱۰ نانومتری تولید و راهی بازار شوند تا در قلب نسل جدید گوشی‌های هوشمند پرچم‌دار قرار گیرند.

منبع POCKETNOW


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 36963TechnoYab QR Code For: تولید پایین تراشه ۱۰ نانومتری TSMC می تواند آیپدهای ۲۰۱۷ را به تعویق بیاندازد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *