asli 620x328 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016
اشتراک

جالب ترین فناوری های خودرو در سال ۲۰۱۶

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: خودرو

قصد داریم در آخرین روز سال میلادی، عجیب‌ترین و جالب ترین فناوری های خودرو در سال ۲۰۱۶ را معرفی کنیم.با تکنویاب همراه باشید.

۱. رانندگی یک معلول با استفاده از عینک در خودروی Corvette Z06

سم اشمیت (Sam Schmidt) یکی از رانندگان مسابقات اتومبیل‌سواری بود که بر اثر یک حادثه، از گردن به پایین فلج شد. اکنون شرکت Arrow Electronics شرایطی را فراهم کرده است تا این راننده در خودروی Corvette Z06 مجددا پشت فرمان بنشیند. این شرکت در خودروی کوروت Z06 مدل ۲۰۱۶ فناوری را ارائه کرده تا سم اشمیت با استفاده از یک عینک بتواند رانندگی کند. این عینک آفتابی به حسگرهای ردیابی حرکت مجهز شده که با حرکات سر راننده، اطلاعات به کامپیوتر نصب شده در خودرو ارسال می‌شود و سیستم کنترل خودران اتومبیل، کنترل خودرو را بر عهده می‌گیرد. همچنین سم اشمیت می‌تواند با دمیدن یا مکش یک نی که به عینک متصل است، سرعت خودرو را افزایش و یا کاهش دهد.

1105 620x349 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۲. تاکسی‌های خودران اوبر

برنامه‌ی تاکسی‌های خودران اوبر برای نخستین بار در پیتسبورگ آمریکا آزمایش شد و مردم این شهر می‌توانند از خدمات این تاکسی‌ها استفاده کنند. پس از پیتسبورگ، شرکت اوبر یک برنامه‌ی آزمایشی دیگر را نیز در سان‌فرانسیسکو اجرا کرد که چندان موفق نبود. با این حال این آزمایش‌ها می‌تواند قدم مهمی برای استفاده از این فناوری در سال‌های آینده باشد.

278 620x344 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۳. اعلام زمان سبز شدن چراغ راهنمایی و رانندگی توسط خودروهای آئودی

شرکت خودروسازی آئودی در برخی از مدل‌های خود از جمله Q7 و A4 که در سال ۲۰۱۶ عرضه شدند، دستگاه تایمری را قرار داده که زمان سبز شدن چراغ راهنمایی و رانندگی را به راننده اطلاع می‌دهد. آئودی برای ارائه‌ی این فناوری، تقریبا هزار چراغ راهنمایی و رانندگی در ایالت نوادای آمریکا را با خودروهای خود هماهنگ کرد. این خودروساز بزرگ قصد دارد تا سیستم V2I را در سال ۲۰۱۷ در سایر شهرهای دنیا اجرایی کند.

348 620x339 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۴. خودروی ضد گرمای تسلا

بدنه‌ی ضد گرمای تسلا، یکی دیگر از جالب ترین فناوری های خودرو در سال ۲۰۱۶ است که از کودکان در برابر گرمازدگی محافظت می‌کند. این فناوری به دارندگان خودروهای تسلا کمک می‌کند تا از افزایش دمای داخل خودرو و گرمازده شدن سرنشینان جلوگیری کند. ایلان ماسک، مدیر ارشد اجرایی تسلا از این قابلیت به عنوان یکی از ویژگی‌های محبوب خود یاد کرد و قرار است آن را در آپدیت نسخه‌ی ۸.۰ ارائه کند. اگرچه این فناوری چندان پیچیده و عجیب نیست اما می‌تواند بسیار کارآمد و مفید باشد.

437 620x465 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۵. طرح اولیه‌ی مینی ویژن برای شناسایی صاحب خودرو

طرح اولیه‌ی مینی ویژن (Mini Vision) به عنوان یکی از جالب ترین فناوری های خودرو در سال ۲۰۱۶ معرفی شد و در آینده‌ی نزدیک ساخته می‌شود. شراکت در خودرو به جای خرید آن، ایده‌ی اصلی این طرح است؛ به این معنی که وقتی فرد به خودرو نیاز داشت آن را در اختیار خواهد داشت و در زمان‌های دیگر، افراد مختلف از آن استفاده می‌کنند. در حالت طبیعی، عدم مالکیت خودرو به معنای از دست دادن بخشی از ویژگی‌هایی است که برای راننده به طور شخصی اهمیت دارد. «مینی ون» فناوری جدیدی است که با استفاده از آن، خودرو می‌تواند صاحب خود را شناسایی کند و با نمایش نور و تصویر به او خوش‌آمد بگوید و سپس درها برای راننده باز می‌شود.

528 620x380 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۶. تهویه‌ی طبیعی در خودروی رنو Trezor

شرکت رنو در خودروی فوق‌العاده‌ی Trezor دریچه‌های تهویه‌ی شش ضلعی را روی کاپوت و روی موتور آن قرار داده که به بالا و پایین حرکت‌ می‌کند و هوا را به داخل اتومبیل جریان می‌دهد. این طرح، ویژگی‌های جالب دیگری نیز دارد؛ از جمله بخش چمدان و بار که در جلوی خودرو قرار گرفته تا راننده فضای کافی برای وسایل خود در اختیار داشته باشد.

 

629 620x409 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۷. تحویل محموله‌های پستی با ون و پهپاد مرسدس

طرح اولیه‌ی خودروی Vision Van مرسدس یکی دیگر از جالب ترین فناوری های خودرو در سال ۲۰۱۶ و بخشی از یک سرمایه‌گذاری ۵۶۲ میلیون دلاری برای تحویل محموله‌های پستی به وسیله‌ی ون‌های تمام الکتریکی و پهپادهاست. بخش بار این ون به صورت تمام خودکار و با همکاری پهپادها عمل می‌کند و بارها را به مقصد می‌رساند. زمان ساخت این ون‌ها هنوز مشخص نیست اما شرکت خودروسازی مرسدس تصمیم دارد تا با این فناوری، انقلابی را در صنعت حمل و نقل بار ایجاد کند.

725 620x349 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۸. صفحات نمایش اطلاعات و سرگرمی مرسدس میباخ

امروزه تمامی خودروسازان مطرح جهان مشغول آزمایش صفحات نمایش اطلاعات و سرگرمی در خودروها هستند که می‌تواند کابین خودرو را به یک فضای آینده‌نگر تبدیل کند. مرسدس میباخ در این زمینه فوق‌العاده کار کرده و صفحات دیجیتال را در بخش‌های مختلف کابین خودرو از جمله شیشه‌های پنجره قرار داده است.

823 620x349 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۹. اتومبیل خودران رولزرویس مجهز به تلویزیون OLED

فضای داخلی کانسپت رولزرویس Vision 100 مانند نمایشگاهی از فناوری‌های مختلف برای اتومبیل‌های خودران در آینده است. در این طرح اولیه نیازی به راننده نیست و کل فضای کابین خودرو به دو صندلی اختصاص یافته که مانند کاناپه ساخته شده‌اند و روبروی این کاناپه‌ها نیز یک تلویزیون OLED قرار گرفته است. این طرح یکی از جالب ترین فناوری های خودرو در سال ۲۰۱۶ در زمینه‌ی اتومبیل‌های خودران بوده است.

919 620x413 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۱۰. خودروی بدون در United Nude

یک تولیدی کفش به نام United Nude پس از ۵ سال تلاش موفق شد تا طرح اولیه‌ی یک خودروی الکتریکی را ارائه دهد. این خودروی خارق‌العاده هیچ دری ندارد و کل بدنه به طور خودکار بالا می‌رود و راننده وارد اتومبیل می‌شود. حداکثر سرعت این خودروی الکتریکی تنها ۵۰ کیلومتر بر ساعت است.

1015 620x414 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۱۱. لکسوس UX با صندلی‌های جالب و بدون آینه بغل

کانسپت خودروی لکسوس UX در سال ۲۰۱۶ معرفی شد و نگاه‌ها را به خود خیره کرد. صندلی‌های این طرح اولیه از شبکه باندهایی تشکیل شده که راننده پس از نشستن به مدت طولانی بر روی آن می‌تواند به راحتی وزن بدن خود را تثبیت کند . شرکت خودروسازی لکسوس تصمیم دارد تا با این ویژگی، با صندلی‌های سنتی خودروها خداحافظی کند و فضای داخلی راحت‌تری را در اختیار رانندگان قرار بدهد. این کانسپت در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی شد و از دیگر ویژگی‌های آن می‌توان به قرار گیری دوربین به جای آینه‌های بغل اشاره کرد.


11110 620x413 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 20161123 620x341 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016

۱۲. طرح بی‌ام‌و برای چرخ‌های نامرئی

شرکت BMW از طرح اولیه‌ای رونمایی کرد که دارای ویژگی‌های جالب و منحصربه‌فردی است. عجیب‌ترین ویژگی Vision Next 100 و یکی از جالب ترین ویژگی های خودرو در سال ۲۰۱۶ متعلق به چرخ‌های این خودرو است که به جزئی از بدنه‌ی اتومبیل تبدیل شده‌اند. چرخ‌های این خودرو هنگام گردش و عوض کردن دنده، بسیار زیبا حرکت می‌کنند.

1216 620x349 - جالب ترین فناوری های خودرو در سال 2016


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 37833TechnoYab QR Code For: جالب ترین فناوری های خودرو در سال ۲۰۱۶

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *