d2e330be262b7ae75c3a244ab9457a8b L - خواندنی ترین خبرهای دیده نشده جهان در هفته گذشته
اشتراک

خواندنی ترین خبرهای دیده نشده جهان در هفته گذشته

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

رسانه های تکنولوژیک جهان در روزهای اخیر پر از خبرهای مربوط به گلکسی نوت ۷ سامسونگ و آیفون های معرفی نشده اپل هستند و روند قطره چکانی انتشار اطلاعات درباره آنها باعث شده حجم زیادی از اخبار روزانه به این دستگاه ها اختصاص پیدا کند. اما خبرهای بسیار خواندنی دیگری هم هستند که به دلیل این ترافیک اطلاعاتی نمی توانند به خوبی در معرض دید خوانندگان قرار گیرند. به همین دلیل در بخش شبکه اجتماعی هر هفته خواندنی ترین خبرهای دیده نشده جهان در هفته گذشته را با هم مرور خواهیم کرد.

وب سایت Tech Crunch در حساب کاربری خود در اینستاگرام به خودروی الکتریکی کمپانی چینی LeEco پرداخته است. این شرکت که در ابتدا با نام LeTV شناخته میشد و به همین ترتیب فعالیت آنها در زمینه تولید تلویزیون بود به تغییر نام خود به LeEco به دنبال ساخت تلفن های هوشمند رفت و با جنجال های رسانه ای همچون فاشیست خواندن اپل خود را بر سر زبان ها انداخت. حالا اولین نمونه مفهومی از خودروی الکتریکی این کمپانی به نام LeSEE در معرض دید کاربران قرار گرفته است. در این ماشین شاهد یک فرمان قابل جمع شدن هستیم و حداکثر سرعت این ماشین نیز به ۱۳۰ مایل در ساعت میرسد. LeEco مبلغی در حدود ۱.۸ میلیارد دلار بر روی تولید خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری کرده است و در سال های آینده می تواند به رقیبی برای کمپانی هایی مانند تسلا تبدیل شود.

وب سایت Engadget در تب داغ بازی های المپیک سری به کارخانه نایکی زده و گزارشی از تکنولوژی های جدید به کار رفته در این شرکت برای تولید تجهیزات ورزشی تهیه کرده است. در حساب کاربری اینستاگرام این وب سایت نیز تصویری از کفش های مخصوص دو میدانی نایکی با نام Zoom Superfly Elite منتشر شده که با استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی تهیه شده اند و قرار است در المپیک، کمکی برای ورزشکاران برای دستیابی به مدال طلا باشد.

Verge مصاحبه ای با اسکات کلی، فضانورد رکوردشکن آمریکایی انجام داده است. اسکات کلی که رکورد بیشترین مدت اقامت در فضا را در اختیار دارد ۳۴۰ روز را در ایستگاه فضایی بین المللی گذرانده اما بیان کرده است که حتی نمی تواند تصور اقامت دوباره در فضا برای این مدت را در ذهن خود داشته باشد. همچنین او در پاسخ به سوالی درباره سفر به مریخ گفت تنها در صورتی که بلیط بازگشت را هم در اختیار داشته باشد به سیاره سرخ سفر خواهد کرد.

دنیل براون الگوریتمی طراحی کرده که می تواند به صورت خود به خود یک شهر را طراحی کرده و ایجاد کند. وب سایت Wired به این الگوریتم پرداخته و تصویری از ابرشهر ساخته شده توسط الگوریتم های ریاضی نیز تصویری منتشر کرده که در عین جذاب بودن می تواند بسیار هم ترسناک باشد. ساختن شهری تنها بر اساس فرمول های ریاضی.

در حساب کاربری PC Gaming با یک تصویر جالب و البته یک شوخی با کاربران اپل روبرو می شویم. نویسندگان این وب سایت راه حلی برای اجرای بازی های رایانه ای بر روی سیستم های Mac پیشنهاد داده اند که در نوع خود جالب و خنده دار است!

حساب کاربری کمپانی BMW با معرفی مدل هیبریدی i3 این شرکت به توضیح خودروهای دوستدار محیط زیست خود پرداخته است. BMW با برشمردن پارامترهای تاثیرگذار بر مسافت قابل پیمودن توسط خودروهای الکتریکی از جمله سبک رانندگی، آب و هوا و استفاده از سیستم های تهویه یا گرمایشی به مصرف ترکیبی انرژی i3 اشاره کرد که معادل ۱۲.۶ کیلووات ساعت در هر ۱۰۰ کیلومتر است.

اما المپیک ۲۰۱۶ ریو آنقدر خبر و حاشیه به همراه داشته که دیدن برخی از آنها خالی از لطف نیست. از جمله تصاویر به اشتراک گذاشته بر روی حساب کاربری رسمی این مسابقات می توان به کسب مدال طلای رشته های شنا توسط مایکل فلپس افسانه ای اشاره کرد که حالا می توانند او را در صف اسطوره های داستانی مانند هرکول قرار دهند. همچنین صحنه بسیار زیبایی از مسابقات جودوی بازی های المپیک نیز از دیگر تصاویر دیدنی شکار شده توسط عکاسان حرفه ای حاضر در این مسابقات است.

و در نهایت نیز به حساب کاربری وب سایت سخت افزار میرسیم که در طول هفته گذشته اخباری از المپیک و تکنولوژی را منتشر کرد. اما یکی از پر بحث ترین خبرهای هفته گذشته سخت افزار در اینستاگرام به اینفوگرافی بهترین گوشی های ساخته شده در ۱۰ سال گذشته مربوط است که نظرات متفاوتی را در بین کاربران ایجاد کرد.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 20502TechnoYab QR Code For: خواندنی ترین خبرهای دیده نشده جهان در هفته گذشته

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *