0cea161cc0a2c2679f669d548dc76c39 L - دوربین های آیفون 7 و آیفون 7 پلاس ضعیف تر از پرچم داران دیگر هستند
اشتراک

دوربین های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس ضعیف تر از پرچم داران دیگر هستند

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اپل

از ابتدای سال ۲۰۱۶ و با معرفی و عرضه تدریجی تلفن های هوشمند توسط کمپانی های مختلف مشخص شد بیشترین رقابت بین این شرکت ها در سال جاری در بخش دوربین ها متمرکز خواهد بود. آغاز همکاری هواوی با لایکا، استفاده سامسونگ از تکنولوژی های به کار رفته در دوربین های کنون، ورود تکنولوژی دوربین های سری آلفای سونی به گوشی های سری X و روند رو به افزایش استفاده از ماژول های دوگانه نمونه هایی از این رقابت سنگین هستند. گوشی های آیفون نیز به عنوان یکی از پرفروش ترین تلفن های هوشمند جهان همواره تاکید بسیار زیادی بر روی کیفیت بالای دوربین های خود داشته است. با این حال انتشار مشخصات فنی دوربین های جدید این شرکت نشان دهنده نقطه ضعفی بزرگ در گوشی های سری ۷ این شرکت می باشد.

یکی از کاربران Reddit به کمک اطلاعاتی که به دست آورده اصلی ترین مشخصه فنی دوربین های آیفون را منتشر کرده است. همان طور که می دانید ابعاد سنسور اصلی ترین ویژگی دوربین های تلفن های هوشمند است که باعث می شود میزان نور دریافتی کنترل شده و با افزایش این میزان، کیفیت تصاویر نیز به مقدار قابل توجهی افزایش می یابد. بر اساس اطلاعات جدید، آیفون ۷ پلاس دارای سنسوری به ابعاد ۱/۳” است که دقیقا همان ابعاد سنسور به کار رفته در آیفون ۶ اس می باشد. در زمان رونمایی از این دستگاه ها نیز عنوان شد که دوربین های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس مشابه هم هستند و در نتیجه دوربین آیفون ۷ نیز دارای سنسور ۱/۳” خواهد بود. همچنین دوربین دوم در آیفون ۷ پلاس با لنز تله فوتو نیز دارای سنسوری در ابعاد ۱/۳.۶” می باشد. برای مقایسه باید گفت سنسور به کار رفته در دوربین G5 ال جی ۱/۲.۶″ و سنسور دوربین گلکسی اس ۷ (و سایر گوشی های پرچم دار سامسونگ در سال ۲۰۱۶) در ابعاد ۱/۲.۵” می باشد.

ابعاد سنسورها به صورت کسری از اینچ بیان می شوند که به صورت ۱/۴”، ۱/۳.۵”، ۱/۳”، ۱/۲.۵” و مشابه آن نوشته می شوند و طبق معمول همه کسرها در ریاضی، هر چه عدد مخرج کسر کوچکتر باشد، کسر بزرگتر بوده و در نتیجه در این مورد خاص باید گفت دوربین هایی که دارای ابعاد سنسور ۱/۲.۵” باشند بزرگترین و بهترین سنسورها خواهند بود.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 24478 TechnoYab QR Code For: دوربین های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس ضعیف تر از پرچم داران دیگر هستند

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *