رشد تعداد دانلود و میزان درآمدزایی اپلیکیشن ها در سال ۲۰۱۶ | تکنویاب
app store hits billion downloads 670x351 600x314 w600 - رشد تعداد دانلود و میزان درآمدزایی اپلیکیشن ها در سال 2016
اشتراک

رشد تعداد دانلود و میزان درآمدزایی اپلیکیشن ها در سال ۲۰۱۶

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: اخبار

بر اساس گزارش های رسمی منتشر شده، کاربران حدود ۲۰ درصد زمان بیشتری در اپلیکیشن های اندروید و iOS در سال ۲۰۱۶ صرف کرده اند؛ این یعنی حدود ۹۰۰ میلیارد ساعت وقت!با تکنویاب همراه باشید.

از جهات دیگر صاحبان موبایل های اندرویدی و آیفون ها حدود ۱۵ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۵ اپلیکیشن و بازی از گوگل پلی و اپ استور دانلود کرده اند که به عبارتی معادل با ۱۳ میلیارد نسخه بیشتر است.

app annie 3 w600 - رشد تعداد دانلود و میزان درآمدزایی اپلیکیشن ها در سال 2016

به علاوه سال گذشته تقریباً ۳۵ میلیارد دلار به صورت مستقیم در فروشگاه های اینترنتی اپلیکیشن های اندروید و iOS خرج شده و ۸۹ میلیارد دلار هم از طریق پرداخت های درون برنامه ای و تبلیغات نصیب ناشران و توسعه دهندگان گردیده است.

یعنی اپلیکیشن های موبایل در مجموع نزدیک به ۱۲۵ میلیارد دلار درآمدزایی داشته اند و این یعنی ۴۰ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۵؛ ناگفته نماند که حدود ۳۰ درصد از این رقم به جیب صاحبان پلتفرم ها یعنی گوگل و اپل ریخته می شود.

گفتنی است طبق روال سال های گذشته کشور چین بیشترین سهم از تعداد دانلود و درآمدزایی اپلیکیشن های iOS را در اختیار دارد؛ اما در سوی مقابل کشور هند برای اولین بار آمریکای شمالی را از بالای جدول پایین کشیده و بیشترین سهم دانلود گوگل پلی را ازآن خود کرده است.

app annie 4 w600 - رشد تعداد دانلود و میزان درآمدزایی اپلیکیشن ها در سال 2016

شایان ذکر است که ۷۵ درصد از کل درآمدزایی اپلیکیشن های iOS و حدود ۹۰ درصد از درآمد سال ۲۰۱۶ گوگل پلی به بازی های ویدیویی موبایل مربوط می شود.

بیشترین تعداد دانلود نرم افزار در سال ۲۰۱۶ به ترتیب به اپلیکیشن های «فیسبوک»، «واتس اپ»، «فیسبوک مسنجر»، «اینستاگرام» و «اسنپ چت» مربوط می شود.

بالاترین تعداد دانلود بازی هم به ترتیب نصیب «پوکمون گو»، «پیانو تایلز ۲»، «سابوی سرفرز»، «سلیثر» و «کلش رویال» گردیده است.

درآمدزا ترین نرم افزارهای سال ۲۰۱۶ «اسپاتیفای»، «لاین»، «نتفلیکس» «تیندر» و «HBO Now» بوده اند و در سوی مقابل بازی های «مانستر استرایک»، «کلش آو کلنلز»، «پوکمون گو»، «گیم آو وار: فایر ایج» و «کلش رویال» بیشترین درآمد را روانه جیب توسعه دهندگان کرده اند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 40844TechnoYab QR Code For: رشد تعداد دانلود و میزان درآمدزایی اپلیکیشن ها در سال ۲۰۱۶

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *