Renault Duster facelift 765x57410 - رنو هایی که به زودی در ایران دوباره متولد خواهند شد
اشتراک

رنو هایی که به زودی در ایران دوباره متولد خواهند شد

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: خودرو

هفته گذشته خواندیم که قرار است تعدادی از خودرو های شرکت فرانسوی رنو در ایران و توسط خودرو سازان داخلی به تولید برسند. طبق آنچه در اخبار منتشر شده درباره این موضوع مشخص شده قرار است خودرو های داستر و سیمبول توسط شرکت سایپا و خودرو های کپچر، کویید و کلیو ۴ هم توسط ایران خودرو تولید شوند. اگرچه برخی از این خودرو ها برای ما شناخته شده هستند و تعدادی از آنها هم اکنون در کشور در حال تردد می باشند اما بد نیست نگاهی به مشخصات فنی آنها بیاندازیم و ببینیم این بار سوغات رنو برای ایران چیست.

رنو داستر (Renault Duster)

Renault Duster facelift 765x57410 300x225 - رنو هایی که به زودی در ایران دوباره متولد خواهند شد

داستر یک شاسی بلند سایز کوچک است که توسط رنو و شاخه رومانیایی اش یعنی داچیا طراحی و تولید می شود. این خودرو بر خلاف جثه اش پیشرانه کوچکی برای یک شاسی بلند دارد ولی در عین حال به دلیل قیمت بسیار مناسبش رقیب خوبی برای هم رده های آمریکایی و کره ای خود مانند فورد اکو بوست یا کیا اسپورتیج می باشد. رنو داستر مدتی است که در بازار ایران نیز حضور دارد و بسیاری تجربه رانندگی با آن در جاده های کشورمان را داشته اند.

مشخصاتRenault Duster
پیشرانه۴ سیلندر ۲ لیتری
قدرت پیشرانه۱۳۵ اسب بخار در ۵۵۰۰ RPM
گشتاور۱۹۵ نیوتن متر در ۳۷۵۰ RPM
جعبه دنده۶ سرعته دستی
سیستم انتقال نیرودیفرانسیل جلو / چهار چرخ متحرک
شتاب ۰ – ۱۰۰۱۰.۴ ثانیه
سرعت نهایی۱۷۷ کیلومتر بر ساعت

رنو سیمبول (Renault Symbol)

00093169 ig w965 h543 300x169 - رنو هایی که به زودی در ایران دوباره متولد خواهند شد

رنو سیمبول را میتوان خودروی هزار چهره رنو نامید. این خودرو که اولین بار با نام رنو کیلو سیمبول معرفی شد در برخی از کشور ها با نام رنو تالیا به فروش می رسد و حتی برخی نیز از آن با عنوان رنو کلیو کلاسیک یاد میکنند. البته این پایان داستان نام های متعدد رنو سیمبول نیست و بد نیست بدانید این خودرو توسط شرکت داچیا با نام داچیا لئگان تولید می شود. سیمبول خودرویی سدان و خانوادگی است و رقبایی مانند نسل جدید کیا ریو در بازار دارد اما کیفیت پایین مواد بکار رفته برای ساخت داشبورد و طراحی داخلی این خودرو انتخاب آن در برابر رقیب کره ای را کمی سخت میکند.

مشخصاتRenault Symbol
پیشرانه۴سیلندر ۱.۶ لیتری
قدرت پیشرانه۱۰۵ اسب بخار در ۵۷۵۰ RPM
گشتاور۱۴۵ نیوتن متر در ۳۷۵۰ RPM
جعبه دنده۴ سرعته اتوماتیک
سیستم انتقال نیرودیفرانسیل جلو
شتاب ۰ – ۱۰۰۱۲ ثانیه
سرعت نهایی۱۸۵ کیلومتر بر ساعت

رنو کویید (Renault KWID)

Renault Kwid Climber IAB Rendering 300x225 - رنو هایی که به زودی در ایران دوباره متولد خواهند شد

رنو کویید یک خودروی کوچک اما با ظاهری شبیه به خودرو های شاسی بلند است. این کوچولوی دوست داشتنی نه تنها در ابعاد ظاهری بلکه در تعداد سیلندر های پیشرانه و حتی در قیمت نیز شامل ارقام کوچکی است. رنو کویید با پیشرانه ای سه سیلندر و کم مصرف و قیمتی پایین تر از رقبا یک انتخاب خوب برای سفر های شهری خواهد بود. تولید این خودروی هاچ بک توسط ایران خودرو نیز با توجه به خودرو هایی که تاکنون توسط این شرکت تولید شده چالش جالبی خواهد بود.

مشخصاتRenault KWID
پیشرانه۳سیلندر ۷۹۹ سی سی
قدرت پیشرانه۵۳ اسب بخار در ۵۶۷۸ RPM
گشتاور۷۲ نیوتن‌متر در ۴۳۸۶ RPM
جعبه دنده۵ سرعته دستی
سیستم انتقال نیرودیفرانسیل جلو
شتاب ۰ – ۱۰۰۱۶ ثانیه
سرعت نهایی۱۳۵ کیلومتر بر ساعت

رنو کلیو (Renault Clio)

m1fyfoubur85 300x200 - رنو هایی که به زودی در ایران دوباره متولد خواهند شد

در خبر هایی که از نمونه های در نظر گرفته شده رنو برای تولید در ایران منتشر شده از نسخه چهارم رنو کلیو نام برده شده است. این نسخه در سال ۲۰۱۳ وارد بازار شده است. این خودروی هاچ بک در نسخه چهارم خود تغییرات جالبی در طراحی خود دارد که از جمله آنها میتوان به پنهان شدن دستگیره در های عقب در ستون C اشاره کرد که باعث شده تا رنو کلیو شبیه به خودرو های ۳ در به نظر بیاید. از آنجایی که معمولا پایین ترین مشخصات از هر خودرو برای تولید نمونه داخلی آن در نظر گرفته می شود ما هم در جدول مشخصات این خودرو به نمایش پایین ترین نمونه بسنده کردیم.

مشخصاتRenault Clio
پیشرانه۳سیلندر ۸۹۹ سی سی
قدرت پیشرانه۹۰ اسب بخار در ۵۲۵۰ RPM
گشتاور۱۳۵ نیوتن ‌متر در ۲۵۰۰ RPM
جعبه دنده۵ سرعته دستی
سیستم انتقال نیرودیفرانسیل جلو
شتاب ۰ – ۱۰۰۱۲.۲ ثانیه
سرعت نهایی۱۷۷ کیلومتر بر ساعت

رنو کپچر (Renault Captur)

renault captur crossover production 19 300x191 - رنو هایی که به زودی در ایران دوباره متولد خواهند شد

رنو کپچر بر خلاف آنچه از ظاهر آن به نظر می رسد یک کراس اوور کوچک است و از رقبای نیسان جوک به حساب می آید. این خودرو از طراحی جذابی در داخل و خارج بهره میبرد که بکارگیری عناصر طراحی مدرن در جای جای آن به جذابیت رنو کپچر افزوده است. البته باز هم چون شاهد نمونه ای مقرون به صرفه از خودرو های اروپایی هستیم جنس موارد بکار رفته در طراحی داخلی خودرو آنچنان چنگی به دل نمیزند و نباید انتظار یک خودروی لوکس داشته باشیم. مشخصات فنی خوب از دیگر نکات مثبتی هستند که رنو کپچر با خود بهمراه دارد.

مشخصاتRenault Captur
پیشرانه۴سیلندر ۱.۲ لیتری
قدرت پیشرانه۱۲۰ اسب بخار در ۴۹۰۰ RPM
گشتاور۱۹۰ نیوتن ‌متر در ۲۰۰۰ RPM
جعبه دنده۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه
سیستم انتقال نیرودیفرانسیل جلو
شتاب ۰ – ۱۰۰۱۰.۹ ثانیه
سرعت نهایی۱۹۰ کیلومتر بر ساعت

برای بسیاری از طرفداران بخش خودرو مواجه شدن با خودرو هایی با مشخصاتی اینچنین حوشایند نیست، اما آنچه در ورای این مشخصات نه چندان قوی پنهان شده گامی است که خودرو سازان داخلی در مسیر بالا بردن کیفیت خودرو های تولید داخل خواهند برداشت. مطمئنا ورود خودرو های لوکس تر، سریع تر و قوی تر بیشتر توجه دوست داران این صنعت را جلب خواهد کرد اما آنچه نیاز حال حاضر در صنعت حمل و نقل کشورمان است وجود خودرو های داخلی با کیفیت است. امیدواریم همکاری خودرو سازان داخلی با شرکت های اروپایی مانند رنو باعث تغییر رویه ای که اکنون در تولید خودرو ها بکار می برند شده و به زودی خودرو های ملی بهتری توسط آنها طراحی و تولید شود.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 19894TechnoYab QR Code For: رنو هایی که به زودی در ایران دوباره متولد خواهند شد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *