67cc87e63b751e18f6861dabb36157d4 L - سامسونگ در حال آزمایش اگزینوس 8895 با معماری 10 نانومتری و فرکانس هسته 4 گیگاهرتز!
اشتراک

سامسونگ در حال آزمایش اگزینوس ۸۸۹۵ با معماری ۱۰ نانومتری و فرکانس هسته ۴ گیگاهرتز!

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

تا چند سال پیش، تصور قدرتمند شدن گجت های قابل حمل تا این اندازه در حد یک رویا، غیر قابل تصور به نظر میرسید. اما کمپانی های پیشتاز و خلاق این رویا را به حقیقت تبدیل کرده اند و امروزه شاهد پردازنده هایی در گوشی های هوشمند هستیم که قدرت پردازش بسیار بالایی دارند به طوری که این حد قدرت بعضی مواقع بلا استفاده به نظر میرسد. دست کم بر روی کاغذ مشخصات فنی گوشی های هوشمند به کامپیوتر های شخصی رسیده اند و همین باعث شده است تا ویژگی های منحصر به فرد گجت های قابل باعث کاهش فروش کامپیوترهای شخصی و تمایل بیشتر کاربران به گجت های قابل به خصوص گوشی های هوشمند شود. سامسونگ قطعا از جمله کمپانی هایی بوده است که در این مورد تاثیر بسزایی داشته است. اکنون به نظر میرسد این ابر کمپانی کره ای قصد دارد انقلابی دیگر در بخش چیپست ها ایجاد کند. همراه ما باشید.

samsungtestingexynos8895processorwith4ghzpeakspeed5071252 300x175 - سامسونگ در حال آزمایش اگزینوس 8895 با معماری 10 نانومتری و فرکانس هسته 4 گیگاهرتز!

طبق گزارشات منتشر شده، سامسونگ در حال کار بر روی چیپست جدید اگزینوس ۸۸۹۵ است که مجهز به ۴ هسته ی بسیار قدرتمند با فرکانس کاری ۴ گیگاهرتز است و همچنین این چیپست به ۴ هسته ی Cortex A-53 با فرکانس ۲.۷ گیگاهرتز نیز تجهیز شده است. پیش بینی میشود از این چیپست ۱۰ نانومتری در پرچمدار بعدی سامسونگ یعنی گلکسی اس ۸ که سال آینده وارد بازار خواهد شد، به کار گرفته شود.

جدا از معماری ۱۰ نانومتری این چیست که بسیار شاخص قلمداد میشود، فرکانس هسته ی ۴ گیگاهرتزی این چیپست نیز بسیار چشمگیر است. در حالی که فرکانس هسته ی اگزینوس ۸۸۹۰ که در حال حاضر قدرتمندترین چیپست ساخت سامسونگ شناخته میشود در تست ها به ۳ گیگاهرتز نیز رسیده است اما در نهایت فرکانس هسته ی این پردازنده در گلکسی اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج و البته گلکسی نوت ۷ بر روی ۲.۳ گیگاهرتز قفل شده است.

بر اساس اطلاعاتی که در این مورد در شبکه ی اجتماعی Weibo منتشر شده است، فرکانس ۴ هسته ی قدرتمند اگزینوس ۸۸۹۵ احتمالا ۴ گیگاهرتز خواهد بود در حالی که رقیب آینده ی این چیپست که اسنپدراگون ۸۳۰ کوالکام خواهد بود دارای فرکانس هسته ی ۳.۶ گیگاهرتز خواهد بود و البته چیپ کوالکام نیز با معماری ۱۰ نانومتری توسعه داده خواهد شد. اما فرکانس بالا به معنای مصرف بیشتر انرژی و البته تولید گرمای بیشتر است. در حالی که برترین چیپست های ۲۰۱۶ یعنی اگزینوس ۸۸۹۰ و اسنپدراگون ۸۲۰ به طور کلی خنک کار میکردند، اما باز هم در زیر بار پردازش های سنگین گرمای تولید شده کاملا محسوس میباشد. با اینکه فناوری ۱۰ نانومتری به خودی خود باعث کاهش مصرف انرژی و تولید گرما میشود اما باید صبر کرد و دید در صورتی که در محصولات نهایی نیز این چیپست با این فرکانس بسیار بالا همراه شود، میزان تولید گرما چگونه خواهد بود و سامسونگ برای خنک کاری اگزینوس ۸۸۹۵ چه تدابیری صورت خواهد داد. نظر شما در مورد اطلاعات منتشر شده از اگزینوس ۸۸۹۵ چیست؟


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 20207TechnoYab QR Code For: سامسونگ در حال آزمایش اگزینوس ۸۸۹۵ با معماری ۱۰ نانومتری و فرکانس هسته ۴ گیگاهرتز!

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *