samsung 32tb ssd - سامسونگ موفق به توسعه یک SSD با حافظه 32 ترابایتی در درایوی 2.5 اینچی شده است
اشتراک

سامسونگ موفق به توسعه یک SSD با حافظه ۳۲ ترابایتی در درایوی ۲.۵ اینچی شده است

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

کمپانی سامسونگ در حال حاضر SSD هایی در دسترس عموم قرار داده که فضای داخلی آنها به یک ترابایت می رسد، اما کره ای ها در تلاش هستند تا گنجایش این قطعات را افزایش دهند. در واقع سامسونگ به تازگی از نسل چهارم تکنولوژی V-NAND خود رونمایی به عمل آورده که که به آن اجازه می دهد تا درایوهایی ۲.۵ اینچی با حافظه ۳۲ ترابایتی تولید نمایند.

کمپانی مورد بحث که از همین حالا یکی از اصلی ترین مهره های بازار SSD های سازمانی به شمار می رود، مدعی شده می تواند طی ۴ سال، گنجایش حافظه قطعات خود را به ۱۰۰ ترابایت برساند.

در همین راستا سامسونگ از اولین SSD خود با حافظه ۳۲ ترابایتی رونمایی به عمل آورده که گنجایش آن تا دو برابر از قطعه پیشین کره ای ها که آن را «بزرگترین SSD جهان» می نامیدند، بیشتر است.  SSD مورد اشاره به کمک قطعات ۱ ترابایتی ساخته شده که هرکدام به ۵۱۲ چیپ V-NAND در ۱۶ لایه مختلف مجهز شده اند.

سامسونگ در حال حاضر انتظار دارد تولید انبوه حافظه جدیدش را از سال ۲۰۱۷ میلادی آغاز کند و به دنبال آن است که واحدهای قطعات موجود خود در بازار را تا سال ۲۰۲۰ میلادی نزدیک به سه برابر افزایش دهد. این مسئله نشان می دهد که سامسونگ کماکان به باقی ماندن در صدر بازار SSD تمایل دارد و با وجود تلاش های مضاعف کمپانی هایی نظیر Seagate، می خواهد به رقبای خود بگوید که برای کنار زدنش باید بیشتر تلاش کنند.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 21135TechnoYab QR Code For: سامسونگ موفق به توسعه یک SSD با حافظه ۳۲ ترابایتی در درایوی ۲.۵ اینچی شده است

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *