a2f7bdf4 b3ae 4cd3 a670 53de15837127 - سامسونگ پرظرفیت ترین حافظه‌های پر سرعت SSD جهان را با نام 960Pro و 960Evo رونمایی کرد
اشتراک

سامسونگ پرظرفیت ترین حافظه‌های پر سرعت SSD جهان را با نام ۹۶۰Pro و ۹۶۰Evo رونمایی کرد

نویسنده: تاریخ: دسته بندی: سامسونگ

سامسونگ عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی حافظه‌های SSD را در اختیار دارد و برای حفظ جایگاه خود همواره محصولات جدیدی را راهی بازار می‌کند. این کمپانی ساعاتی پیش نسل جدید حافظه‌های SSD خود را با نام ۹۵۰ پرو و ۹۶۰ ایوو رونمایی کرد. این حافظه‌های جدید SSD علاوه بر یدک کشیدن پرظرفیت‌ترین حافظه‌های SSD جهان، سرعت بالایی را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهند. این حافظه‌های SSD شامل دو محصول M.2 PCIe است.

سامسونگ حافظه‌ی SSD با نام ۹۶۰ پرو را در حافظه‌های ۵۱۲، ۱ و ۲ ترابایتی راهی بازار خواهد کرد. سرعت خواندن اطلاعات از این حافطه‌ی SSD قریب به ۳٫۵۰۰ مگابایت در هر ثانیه است، حال آنکه سرعت نوشتن روی این حافظه ۲٫۱۰۰ مگابایت در هر ثانیه اعلام شده است. ارائه‌ی حافظه‌ای با این ظرفیت با استفاده از فناوری M.2 کار چندان ساده‌ای نیست و سامسونگ خلاقیت زیادی را برای قراردادن کامپوننت‌های مختلف به کار گرفته است. برای مثال سامسونک تراشه‌ی کنترلر را در بالای ماژول DRAM قرار داده تا از این طریق فضای بیشتری برای قراردادن ماژول‌های حافظه باشد. قیمت ارزان ترین نسخه با حافظه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی ۳۲۹ دلار تعیین شده است.

حافظه‌های سری ایوو با قیمت کمتر برای کاربرانی رونمایی شده که دوست دارند هزینه‌ی کمتری را در ازای خرید حافظه‌ی SSD‌ خود بپردازند. حافظه‌های ۹۶۰ ایوو نیز در سه ظرفیت ۲۵۰، ۵۰۰ گیگابایتی در کنار گزینه‌ی یک ترایایتی راهی بازار خواهد شد. این حافظه‌ها از فناوری Intelligent TurboWrite سامسونگ بهره می‌برد که سرعت خواندن ۳٫۲۰۰ مگابایت در ثانیه و سرعت نگارش ۱٫۹۰۰ مگابایت در هر ثانیه را در اختیار کاربران می‌گذارد. باید به این نکته اشاره کرد که سرعت حافظه‌های SSD سامسونگ در مقایسه با ۹۵۰Pro که سال پیش راهی بازار شد، افزایش پیدا کرده است. فناوری Intelligent TurboWire با استفاده از یک بافر کم ظرفیت امکان نوشتن اطلاعات روی حافظه را با سرعت بیشتر فراهم می‌کند. سایز بافر در حافظه‌های SSD جدید به ترتیب برای نسخه ۲۵۰، ۵۰۰ گیگابایتی و یک ترابایتی ۱۳، ۲۲ و ۴۲ گیگابایت است تا امکان پرشدن بافر و کاهش سرعت نوشتن روی حافظه بیش از پیش کاهش یابد. قیمت ارزن‌ترین نسخه‌ی این سری برای نسخه ۲۵۰ گیگابایتی ۱۳۰ دلار تعیین شده است.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 24922TechnoYab QR Code For: سامسونگ پرظرفیت ترین حافظه‌های پر سرعت SSD جهان را با نام ۹۶۰Pro و ۹۶۰Evo رونمایی کرد

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *