cc9fb937 5337 4f11 b1d4 d0ac770def59 - سرمایه‌گذاری 250 میلیون دلاری اینتل در عرصه اتومبیل‌های خودران
اشتراک

سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری اینتل در عرصه اتومبیل‌های خودران

نویسنده: میلاد تاریخ: دسته بندی: خودرو

برایان کرانیچ، مدیرعامل کمپانی اینتل، در جریان نمایشگاه خودروی لس آنجلس در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که این شرکت مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار را در طی دو سال آینده، بر روی تکنولوژی اتومبیل های خودران سرمایه گذاری خواهد کرد.

همانطور که می دانید در طی سال های اخیر، بسیاری از کمپانی های بزرگ دنیا به توسعه و تولید خودروهای بدون راننده روی آورده اند که در حال حاضر، کمپانی گوگل یک گام از سایرین جلوتر است و در حال گذراندن مراحل آزمایشی اتومبیل های خود است.

در واقع، هدف از تولید چنین خودروهایی، افزایش ایمنی راننده و سرنشینان خودروست که این امر، از طریق به حداقل رساندن نقش انسان ها در رانندگی و به حداقل رساندن خطای انسانی محقق خواهد شد. از این رو، می بایست از دستگاه ها و تکنولوژی هایی استفاده کرد که علاوه بر ایمنی بالا، بتوانند حس اعتماد و اطمینان را در سرنشینان به وجود آورند.

از آن جایی که نقش اطلاعات در این خودروها بسیار حیاتیست، کمپانی اینتل می تواند به لطف پردازنده ها و محصولات قدرتمندی که در این زمینه دارد، بسیار موفق عمل کند.

کرانیچ در این رویداد بزرگ عنوان کرد که هم اکنون اتومبیل های خودران، به بسیاری از سنسورها، دوربین ها و کنترلرها مجهز شده اند که در کنار هم، به جمع آوری و انتقال اطلاعات می پردازند. وی ادامه داد که صنعت خودروسازی، می بایست خود را برای تولید ۴ ترابایت اطلاعات در روز توسط هر خودرو آماده کند.

این که اینتل در نمایشگاه خودروی لس آنجلس از چنین تصمیمی برای سرمایه گذاری کلان در این حوزه خبر داد، چندان هم عجیب نیست چرا که در طی یکی دو سال اخیر، بسیاری از کمپانی های بزرگ جهان نیز به این حوزه روی آورده اند و اینتل نیز از این قاعده مستثنی نیست.

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، این روزها اتومبیل های خودران به دستگاه هایی مجهز به تکنولوژی ها و قابلیت های جدید مجهز شده اند و طبیعیست که شاهد ورود سایر شرکت ها به منظور بر عهده گرفتن بخشی از ویژگی های این محصولات باشیم.


دسترسی آسان به این مطلب:
http://technoyab.com/?p= 31894TechnoYab QR Code For: سرمایه‌گذاری ۲۵۰ میلیون دلاری اینتل در عرصه اتومبیل‌های خودران

این مطالب هم بخوانید


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *